Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tesla bude prijímať platby v DOGE, auto si však za Dogecoin nekúpite

Článok

Tesla
Pixabay.com

Kryptomena Dogecoin stúpla o desiatky percent behom chvíle po tom, čo Elon Musk na svojom Twitteri ohlásil, že Tesla bude prijímať DOGE ako platidlo. Auto si však za Dogecoin nekúpite.

Dlho očakávané oznámenie

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, v tweete zverejnenom 14. decembra odhalil, že táto spoločnosť umožní časť svojho tovaru kúpiť pomocou kryptomeny DOGE. Musk bol od začiatku roka silným podporovateľom Dogecoinu, meme kryptomeny, ktorá vďaka jeho podpore prekonala očakávania. Vo svojom tweete uviedol, že sa „uvidí, ako to pôjde“. Musk takisto nedávno povedal, že Dogecoin je z hľadiska transakcií lepší ako Bitcoin.

„Bitcoin v zásade nie je dobrou náhradou za transakčnú menu. Aj keď bola táto kryptomena vytvorená ako hlúpy vtip, Dogecoin je vhodnejší na transakcie. Celkový transakčný tok, ktorý môžete urobiť s Dogecoinom za deň, má oveľa vyšší potenciál ako Bitcoin.“ povedal.

Toto oznámenie bolo dlho očakávané, pretože fanúšikovia Dogecoinu sa tešili na to, kedy ho hlavný podporovateľ tejto mince prijme ako platidlo v jednej zo svojich spoločností. Tesla predtým akceptovala BTC ako platbu za svoje autá. Neskôr sa to však toto rozhodnutie stiahlo, keď Elon Musk vyjadril obavy z vplyvu ťažby Bitcoinu na životné prostredie. Aktuálne si tak za DOGE budete môcť kupovať „merch“ spoločnosti Tesla. Auto si (zatiaľ) za DOGE nekúpite.

Cena okamžite vystrelila

Ako to už býva zvykom, spojenie Elonovych tweetov v súvislosti s Dogecoinom spôsobuje okamžité „pumpy“ tejto kryptomeny. Inak tomu nebolo ani teraz. Náhla pumpa sa začala o približne dnes o 11 hodine, pričom DOGE stúpol o 9 % svojej hodnoty len za päť minút. Krátko nato sa objavila druhá veľká sviečka, ktorá priniesla ďalší 17% rast. Následne sa cena upokojila a ustálila približne na celkovom 20% náraste.

Dogecoin Chart

Prečítajte si zaujímavé novinky

Sú kryptomeny sú nadhodnotené? Toto tvrdenie podporujú viaceré argumenty

Riaditeľ Payne Capital Management: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii“

Obrovský prepad trhu s kryptomenami, likvidácie pozícii dosiahli 2,5 miliardy dolárov

Fotograf kúpil NFT za 400 USD, teraz ho predal za 1,4 milióna: „Zmenilo mi to život“

Rozmýšľate nad nákupom NFT? Najobľúbenejšie sú aktuálne metaverse pozemky!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: u.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.