Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Obrovský prepad trhu s kryptomenami, likvidácie pozícii dosiahli 2,5 miliardy dolárov

Článok

vulkán
Zdroj: Pixabay.com

Zobudili sme sa do červeného rána. Celý trh s kryptomenami sa dnes skoro ráno prudko prepadol, pričom aktuálne straty za posledných 24 hodín predstavujú desiatky percent.

Nepríjemné prebudenie

Cena Bitcoinu  4. decembra skoro ráno náhle klesla až k úrovni 42 000 USD, pričom za posledných 24 hodín je aktuálna strata takmer 20 %. Ide o najväčší jednodňový pokles od 15. mája, kedy cena Bitcoinu na chvíľu klesla na takmer 33 000 dolárov. Tento prepad vynuloval 2-mesačný býčí trh, ktorý trval od 29. septembra, kedy BTC stúpol o viac ako 63 %. Následne 8. novembra dosiahol historické maximum 67 602 USD.

 

Aktuálny prepad tiež spôsobil likvidáciu futures pozícií v hodnote 2,5 miliardy dolárov.

Altcoiny krvácajú

Ako sa to zvyčajne stáva, keď BTC prudko klesá, robia to aj altcoiny. Ethereum sa napríklad dostalo z denného maxima 4 670 dolárov až na 3 500 dolárov. Po tomto masívnom poklese sa ETH aktuálne pohybuje okolo 3 900 dolárov. Situácia so zvyškom altcoinov je podobná, ak nie horšia, keďže drvivá väčšina z nich je v strate desiatok percent. Najväčšie altcoiny sú na tom rôzne – Binance Coin (-13 %), Solana (-18 %), Cardano (-20 %), Ripple (-26 %), Polkadot (-25 %), Avalanche (-15 %), Terra ( -20%), Dogecoin (-25%) a Shiba Inu (-15%).

Kvôli takýmto stratám kumulatívna trhová kapitalizácia všetkých kryptomien klesla z približne 2,6 bilióna dolárov na niečo vyše 2 biliónov dolárov podľa údajov z CoinMarketCap. Aktuálne je to približne 2,2 bilióna dolárov, čo stále znamená pokles o 400 miliárd dolárov za jediný deň.

Cena BTC na Huobi padla až pod 29 000 USD

Na burze Huobi sa v páre BTC/USDC  Bitcoin prepadol až pod hranicu 29 000 dolárov. Mohla za to nižšia likvidita tohto páru, pričom v krátkej chvíli prišlo veľa predajov za „market“ cenu, čo spôsobilo takýto prudký prepad. Kto mal nastavené nákupné príkazy okolo týchto úrovní bol určite ráno nad mieru spokojný.

BTC/USDC on Huobi. Source: TradingView

Práve kvôli takýmto scenárom je vhodné mať občas za nepotrebné prostriedky nastavené limitné nákupné príkazy na nižšie hodnoty. Veľa krát sme videli takýto scenár aj napríklad na burze Coinbase v páre s eurom.

Zmiešaná nálada

Zatiaľ čo jednu skupinu ľudí tento prepad tvrdo zasiahol a čakajú príchod medvedieho trhu, ostatní sú stále pozitívne naladení a berú tento prepad ako príležitosť k nákupu v zľave. Obchodník Tone Vays hovorí, že je príliš skoro povedať, tento prepad bude novým dnom pre BTC. Podľa jeho slov dúfa, že áno, ale momentálne na to nie je dostatok dôkazov a musíme tomu dať viac času. Ďalej povedal:

„Stále sme tu v býčom trhu. V skutočnosti nám nehrozí, že by sme vstúpili do medvedieho trhu a nemali by sme shortovať počas býčieho trhu… týždenný graf vyzerá dobre na dlhodobom kĺzavom priemere, takže sa musíme uistiť, že tento kĺzavý priemer skutočne udržíme.”

Aktuálny prepad využil aj El Salvador, ktorý nakúpil ďalších 150 BTC.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Záujem o hry a metaverse stúpol o 1000%, Grayscale hovorí o obrovskom potenciáli

Úspešný útok hackerov na Bitcoin DeFi platformu – Ukradli 120 miliónov dolárov!

Sila kryptomeny Ethereum rastie, voči Bitcoinu je najvyššie od roku 2018 – Dočkáme sa „flippeningu“?

Hra Cryptomines ukázala, že aktuálny systém krypto hier je neudržateľný – Na čo si dávať pozor?

Dlhodobé držanie Shiba Inu je dobrý nápad, hovorí CEO burzy KuCoin

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroje: Cryptopotato, Dailyhodl, UsetheBTC

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.