Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Záujem o hry a metaverse stúpol o 1000%, Grayscale hovorí o obrovskom potenciáli

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Gigant Grayscale vydal nedávno správu o aktuálnom trende NFT hier a metaverse. Podľa ich slov má táto oblasť obrovský potenciál a môže dosiahnuť hodnotu 1 bilióna dolárov. Takú hodnotu má momentálne Bitcoin.

Obrovský potenciál

Krypto investičný gigant Grayscale zverejnil bullish správu o oblasti Metaverse, kde odhaduje, že v prípade globálnej adopcie môže mať táto oblasť v najbližších rokoch hodnotu viac ako 1 bilión dolárov. Novembrovú správu s názvom „The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies“ napísali vedúci výskumu Grayscale David Grider a výskumný analytik Matt Maximo. Toto Duo skúma rozvíjajúci sa sektor predovšetkým z perspektívy otvorených svetov Metaverse podporovaných prepojenou krypto-ekonomikou, akou je napríklad Decentraland.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Správa zdôrazňuje, že Metaverse platformy integrované s kryptomenami, decentralizovanými financiami (DeFi) a NFT vytvárajú úplne nový zážitok, ktorý rýchlo priťahuje nových používateľov. Analýzou údajov celosvetových aktívnych metaverse peňaženiek  sa zistilo, že používateľská základňa sa od roku 2020 zväčšila 10-násobne a v júni 2021 sa pohybovala na úrovni približne 50 000.

,,V porovnaní s inými segmentmi Web 3.0 a Web 2.0 sú používatelia virtuálneho sveta Metaverse stále na len začiatku, no ak súčasný trend rastu zostane nezmenený, tento vznikajúci segment má potenciál stať sa mainstreamom v najbližších rokoch.“

Podľa správy, blockchain NFT hry získali v 3. štvrťroku od investorov 1 miliardu dolárov . To predstavovalo 12 % z celkového získavania finančných prostriedkov pre celý krypto sektor v tomto štvrťroku, čo ho zaradilo medzi „top podsektor“ v rámci kategórie Web 3.0 a NFT.

Záujem neustále rastie

Výskumníci zaznamenali celý rad kľúčových faktorov, ktoré by mohli významne prispieť k rastu sektora metaverse, vrátane rastúceho priemerného voľného času a peňazí vynaložených na digitálne koníčky, kultúrneho posunu od prémiových hier k hrám zadarmo a inovácií Web 3.0, ako je napr. ako play-to-earn (P2E). Globálne príjmy z hier vo virtuálnom svete dosiahli v roku 2020 celkovo 180 miliárd USD, pričom prémiové výdavky predstavujú približne 40 miliárd USD, pričom sa odhaduje, že sektor by mohol do roku 2025 získať viac ako 400 miliárd USD, predovšetkým vďaka modelov samotných hier. Správa tvrdí, že tento posun sa ešte viac zrýchľuje s prechodom z uzavretých firemných metaverse Web 2.0 na Web 3.0 otvorené krypto metaverse.

Vďaka potenciálu hrania a zárobku, ktorý predstavujú, tieto hry ťažia z rýchlych inovácií a zvyšovania produktivity. Virtuálne svety kryptomien vytvorili pre tvorcov a vlastníkov aktív primárny a sekundárny trh v hodnote niekoľkých miliónov dolárov odstránením kapitálových kontrol a otvorením ich digitálnych hraníc voľného trhu.

O tom, že je tento trend reálny, svedčí aj aktuálny pohľad na vývoj trhu. Zatiaľ čo „obyčajné“ kryptomeny na čele s Bitcoinom už niekoľko dní stagnujú na mieste, prípadne klesajú, NFT hry a metaverse projekty rastú v stovkách percent. Viac o tomto rastúcom trende si môžete prečítať v nasledujúcom článku:

Celý trh stagnuje, no herné a NFT tokeny raketovo rastú – Toto sú možné dôvody

Osobne sa problematike hier a NFT detailne venujem, pričom pravidelne pridávam rôzne tipy a postrehy do mojej bezplatnej Telegram skupiny. Pridať sa môže hocikto. V skupine sa už objavili aj tipy na NFT, ktoré priniesli zhodnotenie 1000 až 2000 percent.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Cryptomines – Nová NFT hra, ktorá vám môže zarobiť vklad už do 1 mesiaca

Na ceste za Polkadot parachainami: Víťaz prvej aukcie je známy! (12.diel)

Záujem o kryptomenu Elrond raketovo rastie – Toto sú hlavné dôvody rastu!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.