Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Celý trh stagnuje, no herné a NFT tokeny raketovo rastú – Toto sú možné dôvody

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Momentálna situácia na trhu nie je príliš priaznivá. Bitcoin v posledných dňoch od dosiahnutia svojho nového maxima začal klesať. Tento pohyb prirodzene stiahol dole aj takmer celý trh s kryptomenami. Jedna oblasť však úspešne odoláva – metaverse, herné a NFT tokeny totiž zaznamenávajú rast v desiatkach percent a razia si svoju vlastnú cestu.

Čo sa to deje?

Aktuálna situácia môže na prvý pohľad pôsobiť mätúco – veď keď Bitcoin padá, ťahá so sebou dole celý trh, nie? V drvivej väčšine prípadov to býva pravda, no občas sa nájde pár jednotlivých tokenov, ktoré napriek prepadom trhu stúpajú. Môžu za to rôzne fundamentálne správy a podobne. Aktuálne sa však od pohybov BTC osamostatnilo jedno celé odvetvie kryptomien – metaverse, herné a NFT tokeny, zhrnúť ich môžeme ako play-to-earn tokeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V článku sa pozrieme na možné dôvody, aj keď ten hlavný je zrejme jasný už každému. No ešte pred tým sa pozrime na dva grafy – prvý je graf najväčších kryptomien podľa kapitalizácie. Druhý rebríček je kategória play-to-earn kryptomien.


A teraz play-to-earn oblasť. Celkom rozdiel, však?

Zatiaľ čo je celý trh stagnuje na mieste, prípadne je v mínuse, herné kryptomeny sú v pluse desiatky až stovky percent behom posledných 7 dní.

Hlavné dôvody

Medzi najväčší dôvod, ktorý môže za takýto rast, je možnosť zarábať reálne peniaze hraním hier. Modely play-to-earn vám hraním vybraných hier dovolia zarábať vo väčšine prípadov tokeny daných projektov, ktoré môžete následne vymeniť za ľubovoľné kryptomeny – napríklad Bitcoin. Celé toto odvetvie zažíva boom práve v tomto roku, pričom jeho potenciál je obrovský.

Na začiatku tohto roku boli NFT len akýmisi bezcennými jpg obrázkami bez pridanej hodnoty. To sa však príchodom play-to-earn modelu zmenilo, pretože práve vďaka NFT a ich implementácii do hier viete slušne profitovať či už aktívne, alebo pasívne. Celá táto oblasť sa však neustále vyvíja a každým dňom prichádzajú nové trendy a nové modely, ktoré chcú byť pre hráčov/investorov atraktívne.

Hlavným argumentom bývala vysoká vstupná investícia. Tieto problémy boli však vyriešené už vo svojom zárodku, kedy vznikli možnosti prenajímať svoje NFT iným hráčom. Prenajímateľ získa pasívny príjem, zatiaľ čo hráč vie profitovať hraním hier bez vstupnej investície. Takto to funguje napríklad v hre Axie Infinity.

Dokonca začali vznikať špecializované spoločnosti, ktoré skupujú NFT a následne ich prenajímajú iným hráčom. O takejto spoločnosti sme pre vás napísali v tomto článku.

Ďalším dôvodom rastu je z časti aj davová psychóza. Retailoví investori jednoducho investujú do toho, čo je „in“. Väčšinou prichádzajú až na záver, keď už sa blíži koniec. Dôležitým faktorom však je to, či sú tieto hry udržateľné. Pred pár rokmi sme tu mali ICO mániu, začiatkom tohto roka to bola mánia s meme tokenmi a ich nezmyselnými názvami. Aktuálne je v rozmachu herný priemysel, no narozdiel od týchto dvoch je reálne udržateľný a niektoré projekty majú reálne technologické základy, pričom ich herná ekonomika je nastavená tak, že simuluje reálne prostredie.

Sme však ale v oblasti kryptomien, takže nikoho neprekvapí fakt, že medzi týmito hrami sa nájdu aj také, ktoré už na prvý pohľad vykazujú známky pyramídovej schémy, zabalenej do herného konceptu. V takýchto prípadoch je udržateľnosť závislá od prílevu nových užívateľov.

Šikovní zarobia, ostatní zostanú smutní

Nezabúdajte, že nič nemôže donekonečna bez prestávky rásť. Aj na aktuálny trend ohľadom NFT hier raz dopadne obdobie útlmu. Pokiaľ kupujete nejaký token po 700% raste behom pár dní, nemôžete čakať, že to porastie týmto tempom bez prestávky. Je dôležité byť pri takýchto trendoch na začiatku, a na to, aby ste boli na začiatku, sa musíte vzdelávať. Je naivné si myslieť, že bez akéhokoľvek obetovaného času štúdiu trhu a danej problematiky budete na všetkom profitovať.

Osobne sa problematike hier a NFT detailne venujem, pričom pravidelne pridávam rôzne tipy a postrehy do mojej bezplatnej Telegram skupiny. Pridať sa môže hocikto. V skupine sa už objavili aj tipy na NFT, ktoré priniesli zhodnotenie 1000 až 2000 percent.

3 týždne dozadu som pre vás napísal tiež článok o hre Crypto Mines, ktorá vám dokáže vrátiť investíciu späť do jedného mesiaca. Vtedy bola cena ETERNAL, tokenu tejto hry, na úrovni 80 USD. Dnes po 20 dňoch je to už 650 dolárov a neustále rastie. Detaily v článku nižšie.

Cryptomines – Nová NFT hra, ktorá vám môže zarobiť vklad už do 1 mesiaca

Nezabúdajte však, že celá oblasť kryptomien je vysoko riziková a volatilná. Vždy si vopred zvážte vašu prípadnú investíciu a jej výšku. Za vaše prípadne straty ste totiž zodpovední len vy sami. Oblasť NFT a play-to-earn dokáže síce priniesť rozprávkové zisky, no môže to byť aj úplne opačne.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Cryptomines – Nová NFT hra, ktorá vám môže zarobiť vklad už do 1 mesiaca

Na ceste za Polkadot parachainami: Víťaz prvej aukcie je známy! (12.diel)

Záujem o kryptomenu Elrond raketovo rastie – Toto sú hlavné dôvody rastu!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.