Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Riaditeľ Payne Capital Management: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii“

Článok

bublina
Zdroj: Pexels.com

Trh s kryptomenami posledné týždne stagnuje a prepadáva sa, čo vyvoláva v očiach mnohých rôzne pochyby. Najnovšie sa k téme vyjadril aj riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Payne Capital Management.

Kryptomeny sú bublina

Ryan Payne, ktorý je zakladateľom a prezidentom Payne Capital Management (PCM), hovorí, že kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii a povedie to k škaredému krachu trhu. PCM je nezávislý finančný poradca so sídlom v New Yorku a Philadelphii, ktorý poskytuje služby klientom po celom svete. Vo svojej úlohe prezidenta PCM Payne spolu navrhuje stratégie investičného a finančného plánovania firmy, pričom dohliada na všetkých finančných poradcov, aby sa zabezpečilo, že charakteristické myšlienky a filozofie PCM budú správne implementované.

Tiež riadi vzdelávacie iniciatívy PCM s cieľom informovať verejnosť o finančnom plánovaní a investovaní na základe cieľov. V nedávnom rozhovore pre Yahoo Finance Payne zopakoval pocity miliardára Charlieho Mungera, keď tvrdil, že súčasná finančná situácia je mimo kontroly. Podľa Payna predstavujú Bitcoin a ďalšie kryptomeny významnú bublinu vo finančnej sfére a môžu byť jednou z najväčších bublín v histórii:

,,Celá táto vec s Bitcoinmi – celé tieto kryptomeny – sú jednou z najväčších bublín vôbec. Je to dokonca väčšia ako dot-com bublina.“

Payne predpovedá, že bublina nakoniec praskne a bude to škaredé. Dlhoročný finančný poradca poznamenal, že celková trhová hodnota kryptomien sa pohybuje nad 2 biliónmi dolárov v porovnaní s akciami dot-com, ktoré mali vtedajšiu hodnotu pol miliardy (1 bilión dolárov v dnešných hodnotách).

Napriek tvrdeniu, že krypto trhy sú v bubline, Payne verí, že cena Bitcoinu sa vyšplhá vyššie v dôsledku prebytočnej likvidity na trhoch. Porovnal kryptoaktíva s kasínom a povedal, že množstvo peňazí, ktoré sa nalievajú do tohto odvetvia, ho robí väčším a väčším. Payne odsúdil kryptomeny za to, že sa nepoužívajú komerčne, a povedal, že v tomto odvetví najviac ľudí len špekuluje. Nakreslil paralelu medzi kryptotrhmi a predchádzajúcou technologickou a bytovou bublinou a odporučil investorom, aby sa namiesto toho venovali cyklickým akciám.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Sú kryptomeny sú nadhodnotené? Toto tvrdenie podporujú viaceré argumenty

Zlato, Bitcoin alebo DeFi – Ako efektívne bojovať proti aktuálne vysokej inflácii?

Obrovský prepad trhu s kryptomenami, likvidácie pozícii dosiahli 2,5 miliardy dolárov

Fotograf kúpil NFT za 400 USD, teraz ho predal za 1,4 milióna: „Zmenilo mi to život“

Rozmýšľate nad nákupom NFT? Najobľúbenejšie sú aktuálne metaverse pozemky!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cryptoglobe

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.