Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter vám umožní pridať si k účtu adresu kryptomenovej peňaženky

Článok

Twitter
Zdroj: Pixabay.com

našom včerajšom článku sme vás informovali, že popredná sociálna sieť Twitter podľa všetkého testuje integráciu technológie Bitcoin Lightning Network do svojej pripravovanej služby “Tip Jar“ pre odmeňovanie tvorcov obsahu malými “tipmi” („prepitné”). Táto informácia bola potvrdená a zároveň prenikli na povrch ďalšie zaujímavé skutočnosti.

Twitter založil jeden z najväčších fanúšikov Bitcoinu Jack Dorsey, čo nahráva predpokladu, že práve táto sociálna sieť by mohla byť vo svojej kategórii lídrom v adopcii kryptomien. A to sa zdá sa aj potvrdzuje.

Integráciu Lightning Network pre instantné a lacné bitcoinové transakcie do služby Tip Jar včera potvrdil vývojár Twitteru Kayvon Beykpour, ktorý vo svojom statuse naznačil, že sa tejto funkcionality dočkáme už čoskoro. To znamená, že už v dohľadnej dobe budú môcť byť tvorcovia obsahu na Twitteri odmeňovaní svojim publikom malými tipmi v bitcoinoch cez Lightning Network.

Užívatelia si pridajú aj svoje krypto adresy

To však nie je všetko. Alessandro Paluzzi, ktorý ako prvý zverejnil screenshot ukážky integrácie Lightning Network do Twitteru včera ukázal ďalší screenshot, ktorý tentokrát ukazuje, že užívatelia na Twitteri si budú môcť k svojmu profilu doplniť bitcoinovú adresu a tiež adresu peňaženky pre kryptomenu Ethereum. Okrem toho sa im bude dať odoslať “tip” aj cez aplikáciu Cash App od spoločnosti Square (taktiež firma Jacka Dorseyho) a skrz PayPal.

Portál MacRummors včera informoval, že tvorcovia obsahu, ktorí budú chcieť dostať donate cez Lightning Network budú musieť svoj účet na Twitteri najprv spárovať s peňaženkou Stike od Jacka Mallersa. Podľa týchto screenshotov to však vyzerá tak, že to nebude nevyhnutné a podporu budu mať aj iné BTC peňaženky.  Nakoľko je však projekt “Tip Jar“ stále len vo fáze testovania, na finálnu podobu a zoznam podporovaných BTC peňaženiek si ešte budeme musieť ešte nejaký čas počkať.

Dorsey buduje pre BTC zaujímavé mosty

Aj najnovšia iniciatíva Twitteru potvrdzuje, že Jack Dorsey využíva svoje firmy na podporenie adopcie Bitcoinu. Firma Square intenzívne pracuje na open-source hardvérovej peňaženke pre Bitcoin, Twitter podporí Lightning Network a ďalší vývojársky tím medzitým buduje pre Bitcoin nefalšovanú decentralizovanú zmenáreň (DEX). Okrem toho Square už nejaký čas drží bitcoiny na svojej súvahe a investíciu do nich sprostredkováva miliónom Američanov. Dorsey tak vytvára robustný ekosystém, ktorý môže pomôcť jednak jeho firmám, ale aj Bitcoinu ako takému. Najmä adopcia Lightning Network je pre používanie Bitcoinu ako platidla nesmierne dôležitá. Všetky menované produkty od hardvérovej peňaženky, cez DEX až po “tipy” na Twitteri by ju mali podporovať.

Ďalšie zaujímavé články

Pred rokmi nepredstaviteľné. Bitcoin sa prediera do amerických bánk

Bitcoin sa v chudobnej zemi stane zákonným platidlom. Väčšina ľudí je skeptická

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.