Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pred rokmi nepredstaviteľné. Bitcoin sa prediera do amerických bánk

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Nie je to tak dávno, čo banky označovali kryptomeny na čele s Bitcoinom za podvod respektíve Ponziho schému. Časy sa však menia a včerajší deň bol v tomto smere pre Bitcoin ďalším dôležitým míľnikom. Americká federálna banka Vast Bank sa stala totiž prvou, ktorá začala svojim retailovým klinetom sprostredkovávať priamu investíciu do Bitcoinu.

Od 2. septembra môžu zákazníci Vast Bank kupovať alebo predávať bitcoiny priamo skrz ich bankový účet, ktorý je poistený FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation). Súčasťou služby je aj mobilná obchodná platforma s okamžitým vysporiadaním cez bankový účet.

FOTO: Screenshot aplikácie s možnosťou kúpiť Bitcoin priamo z bankového účtu zákazníka

Bankám pomohla OCC

Federálne banky majú možnosť ponúkať klientom investíciu do Bitcoinu vďaka minuloročnému povoleniu od amerického regulátora Úrad kontrolóra meny (OCC). Počas svojho pôsobenia na čele OCC tomu prispel nemalým spôsobom Brian Brooks, ktorý následne po amerických prezidentských voľbách OCC opustil.

Vast Bank sa tak stala prvou, ktorá tuto možnosť využila, ale pravdepodobne zďaleka nie poslednou. Bitcoinová spoločnosť NYDIG za ktorou stojí gigant Stone Ridge už v úvode leta uviedla, že Bitcoin sa ešte tento rok skrz menšie banky dostane v USA k miliónom Američanov, čo podporí novú vlnu adopcie najznámejšej kryptomeny.

Ideálne pre pohodlnejších investorov

Generálny riaditeľ Vas Bank Brad Scrivner v rozhovore pre Forbes uviedol, že ich služby budú ideálne pre zákazníkov, ktorí nemajú záujem učiť sa narábať s bitcoinmi vo vlastnej réžii. ,,Existuje mnoho zákazníkov, ktorí chcú mať všetko pod kontrolou, čiže mať vlastnú peňaženku, vlastne privátne kľúče, ale sú tu aj takí, ktorých zaujímajú kryptomeny, no uprednostňujú spoluprácu s bankou alebo sprostredkovateľom, pretože tomu dostatočne nerozumejú,” skonštatoval. Práve pre takých zákazníkov je tu Vast Bank. ,,Sme oboznámení s regulačnými pravidlami a budeme robiť správne veci, aby sme zaistili, že finančný systém bude bezpečný a zdravý,” doplnil.

Bitcoin má potenciál u cezhraničných platieb

Vast Bank sa rozhodla spustiť služby spojené s Bitcoinom aj vďaka prieskumu spoločnosti Gallup/inhouse, z ktorého vyplynulo, že o Bitcoin a ďalšie kryptomeny sa zaujíma viac než 60% zákazníkov. Brad Srivner taktiež skonštatoval, že Bitcoin má potenciál aj v sektore cezhraničných platieb vďaka takmer okamžitému vysporiadaniu transakcie. V súvislosti s tým sa zmieňuje najmä jeho potenciál v El Salvador, kde sa už 7. septembra stane zákonnou menou a mohol by ušetriť Salvádorčanom nemalé peniaze pri poplatkoch za remitencie.

Ďalšie zaujímavé články

Twitter vám umožní pridať si k účtu adresu kryptomenovej peňaženky

Bitcoin sa v chudobnej zemi stane zákonným platidlom. Väčšina ľudí je skeptická

Zdroj: bitcoinmagazine.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne