Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin v amerických bankách. NYDIG oznámil významnú novinku

Článok

mesto
Pixabay.com

Spoločnosti NCR a NYDIG uzavreli partnerstvo, ktoré by malo ľahkým spôsobom sprístupniť investíciu do Bitcoinu (BTC) skrz viac než 650 amerických bank a vyše 23 miliónom ich zákazníkov.

Magazín Forbes, ktorý medzi prvými informoval o tejto novinke, skonštatoval, že bitcoinový gigant spoločnosť NYDIG, ktorá patrí pod konglomerát Stone Ridge, a firma NCR, umožnia stovkám amerických komunitných bank ponúkať svojim klientom investíciu do bitcoinu prostredníctvom platobnej aplikácie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Takéto riešenie umožní bankám vyhnúť sa súčasným regulačným nastaveniam, ktoré im nepovoľujú priame držanie kryptomien. Banky ich naďalej nebudú spravovať, ale vďaka technológii od NCR a správcovským možnostiam NYDIG dokážu svojím zákazníkom takéto investície ponúknuť a zarábať na transakčných poplatkov s tým súvisiacich.

,,Myslím si, že skrz banky uvidíte lacnejšie transakčné poplatky ako tie, ktoré sú dnes na trhu. Avšak banky si budú môcť sami určiť, aký poplatok budú za transakciu pýtať,“ uviedol šéf bankových riešení NYDIG Patrick Sells.

Spoločnosť NYDIG už pred niekoľkými mesiacmi informovala, že do konca roka 2021 sa sprístupní Bitcoin skrz americké banky miliónom Američanov. Takáto forma investovania do BTC môže podporiť novú vlnu adopcie najznámejšej kryptomeny, pretože pre mnohých ľudí môže byť jednoduchšou alternatívou, než súčasné riešenia skrz krypotmenové zmenárne či bankomaty.

Pre banky je to zároveň riešenie, ktoré im umožňuje odkrojiť si kus z koláča. Predtým sa totiž len prizerali ako ľudia posielajú peniaze z účtov preč – napríklad na Coinbase, kde nakúpili Bitcoin či iné kryptomeny. Vďaka tejto novej možnosti už budú oni samé schopné realizovať pre klienta nákup BTC a teda profitovať z toho. To zároveň nahráva predpokladu, že svojich klientov budú k takejto možnosti samé navádzať.

NYDIG sa stáva v USA čoraz významnejšou bitcoinovou spoločnosťou. Ako významný správca digitálnych aktív bol vybraný až pre štyri rôzne Bitcoin ETF, ktoré sa pokúšajú uspieť so svojou žiadosťou u SEC. NYDIG dokonca sám o sebe žiada SEC o povolenie tohoto regulovaného fondu, ktorý v USA zatiaľ nedostal povolenie.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.