Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Spoločnosť Square potvrdila, že pracuje na bitcoinovej hardvérovej peňaženke

Článok

Peňaženka
Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Square Jack Dorsey, ktorý je taktiež zakladateľom Twitteru a veľkým bitcoinovým fanúšikom, potvrdil, že odštartovali práce na novej vysokokvalitnej bitcoinovej hardvérovej peňaženke.

O možnosti, že Square rozbehne práce na hardvérovej peňaženke pre Bitcoin sa špekuluje už niekoľko týždňov, no včera sa z fám stala realita. Ako prvý o tom informoval Jesse Dorgusker, šéf Square pre vývoj produktov, ktorý na Twitteri napísal, že „Square sa rozhodla vybudovať hardvérovú peňaženku a služby, ktoré prispejú tomu, by sa bitocinová úschova stala mainstreamovou”. Jack Dorsey to následne potvrdil.

Jack Dorsey zmieňoval možnosť vytvorenia hardvérovej peňaženky už minulý mesiac, keď na Twitteri skonštatoval, že Square zvažuje vytvorenie bitcoinovej peňaženky, ktorá bude kompletne open source od softvérového až po hardvérový dizajn.

Odporúčame tiež: Recenzia a návod – hardvérová peňaženka Trezor model T – nami odporúčané riešenie

Hardvérové peňaženky ponúkajú najvyššiu mieru zabezpečenia

Hardvérové peňaženky pre kryptomeny sú v súčasnosti najbezpečnejšou formou držania kryptomien vo vlastnej úschove bez toho, aby ste museli dôverovať tretím stranám. Ich kúzlo tkvie v tom, že privátne kľúče držia offline mimo dostupnosť internetu, čo je vyšší level zabezpečenia než v prípade softvérových peňaženiek (napríklad mobilné aplikácie), ktoré síce taktiež generujú privátne kľúče, no sú uložené v rámci daného softvéru, ktorý môže byť teoreticky napadnutý alebo chybný.

Najpopulárnejšími hardvérovými peňaženkami sú v súčasnosti riešenia od spoločnosti Trezor Ledger. My dlhodobo odporúčame hardvérovú peňaženku Trezor Model T, ktorá podporuje aj funkcie Shamir Backup a Passphrase. Tieto funkcie rozširujú prvky bezpečnosti a taktiež v prípade Shamir Backup môžu ochrániť držiteľa kryptomien pred prípadným poškodením, krádežou alebo stratou seedu (privátneho kľúču) tým, že ho rozdeľuje na viacero časti. Viac sa dozviete v našej detailnej recenzii tohto produktu.

UPOZORNENIE:Seed nikdy nedeľte na viac časti sami. Stačí, aby ste stratili jednu časť a zvyšok vám bude nanič. Shamir Backup funguje na iných princípoch a rozdeľuje seed tak, že vám bude stačiť na obovenie prístupu len niekoľko časti z ich celkového počtu. Viac sa dozviete v recenzii

Pokiaľ ide o ambície spoločnosti Square, zatiaľ z toho mála, čo bolo zverejnené, možno pochopiť, že sa snažia vytvoriť peňaženku, ktorá bude pokroková v spôsobe obsluhy a popri tom bezpečná. Na čele s Jackom Dorseym a firmami Square či Twitter má rozhodne dobré podmienky pre úspešný rozbeh.

Zdroje: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.