Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter testuje Bitcoin Lightning Network technológiu

Článok

Twitter
Pixabay.com

Jedna z najpopulárnejších sociálnych sieti na svete Twitter, ktorej zakladateľom a generálnym riaditeľom je známy fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey, testuje možnosti využitia technológie Lightning Network. Tá umožňuje mimoriadne lacné a expresne rýchle bitcoinové transakcie.

Twitter už dlhšiu dobu poškuľuje po riešení, skrz ktoré by mohli byť tvorcovia obsahu na tejto sieti podporovaní komunitou malými finančnými darmi – tzv. “tips” (“prepitné“). Testnet tejto funkcionality dostal od Twitteru pomenovanie “Tip Jar” a zdá sa, že v súčasnosti je vo fáze testovania technológie Lightning Network.

Ako prvý o tom informoval portál MacRumors, ktorý uviedol, že v rámci beta testovania “Tip Jar” sa objavila obrazovka, z ktorej je zrejmé doplnenie podpory pre bitcoinové Lightning Network transakcie. Vizualizáciu obrazovky následne zverejnil vývojár Alessandro Paluzzi.

Podporované peňaženky

Portál Bitcoinmagazine.com doplnil, že služba s podporou BTC Lightning Network transakcií by mala podľa všetkého v úvodnej fáze fungovať skrz platobnú aplikáciu z dielne Jacka Mallersa s názvom Strike. Práve Jack Mallers bol pritom tým mužom, ktorý počas konferencie v Miami ako prvý oznámil, že El Salvador urobí z Bitcoinu ako prvá krajina na svete zákonné platidlo.

Aplikáciu peňaženky Strike by mali využívať tvorcovia obsahu, ktorí budú chcieť dostať “tipy” od svojich podporovateľov. Táto aplikácia totiž dokáže generovať aj faktúry.

V súvislosti s Tip Jar sa však zmieňuje aj podpora pre ďalšie peňaženky – z kategórie custidial peňaženiek ide o Wallet of Satoshi či Blue Wallet a z kategórie non-custodial peňaženiek Breez, Muun, Phoenix či Zap. Služba by podľa portálu TheBlock mala popri tom podporovať aj hardvérovú peňaženku, ktorú medzitým vyvíja ďalšia spoločnosť Jacka Dorseyho Square.

Dorsey ide s Bitcoinom na plný plyn

Aj najnovšie správy potvrdzujú, že CEO firiem Twitter a Square Jack Dorsey sa horlivým spôsobom pustil do podpory a propagácie Bitcoinu, v ktorom vidí budúcu hlavnú menu internetu. Len pred pár dňami sme vás informovali, že jeho ďalší vývojársky tím intenzívne pracuje na nefalšovanej decentralizovanej burze pre Bitcoin. Mimo to Twitter pracuje na svojej decentralizovanej verzii s názvom BlueSky a Square okrem toho, že drží BTC na súvahe a sprostredkováva investície do Bitcoinu skrz svoje služby už poškuľuje aj po ťažobnom priemysle v rámci spolupráce s firmou Adama Backa Blockstream.

Dorseyho tím buduje pre Bitcoin decentralizovanú zmenáreň (DEX)

Ďalšie zaujímavé články

Inštitúcie láka Ethereum a Cardano, Bitcoin skončil opäť v červenom

Šéf SEC Gary Gensler odkazuje Európe, aby nepodcenila potenciál kryptomien

Cardano stojí už $3! Smart kontrakty klopu na dvere, Hoskinson sleduje Solanu

Zdroje: macrumors.com, cointelegraph.com, bitcoinmagazine.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne