Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie láka Ethereum a Cardano, Bitcoin skončil opäť v červenom

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Tradičný pondelňajší report CoinShares nám naznačuje sentiment medzi inštitucionálnymi investormi. Reportuje totiž prílivy a odlivy kapitálu do najznámejších kryptomenových fondov.

CoinShares pravidelne v pondelok zverejňuje aktuálne bilancie neznámejších kryptomenových fondov od Grayscale, Coinshares, 3iQ, 21 Shares, Purpose, ETC Issuance a Bitwise.

Z toho najnovšieho možno vyčítať, že celková spravovaná hodnota fondov sa navýšila za uplynulý týždeň o 24,1 milióna dolárov. K tomu sa hodí dodať, že ide o druhy týždeň v rade, kedy tieto fondy skončili v čiernych číslach. Predchádzajúcich 6 týždňov totiž z nich ubudlo viac kapitálu, než do nich zamierilo.

Pohľad na konkrétne kryptomeny

Cez zmieňované fondy je možné investovať do Bitcoinu, Ethereum, Binance Coinu, XRP, Cardano, Polkadot, Litecoin, Bitcoin Cash, Solana a tiež do koša viacerých kryptomien.

Za uplynulý týždeň bol najväčší záujem o investície do Ethereum (+17,2 milióna dolárov) a Cardano (+10,1 milióna dolárov). V čiernych číslach skončila aj Solana (+2,7 milióna USD) a Polkadot (+1,5 milióna USD). Naopak Bitcoin opäť skončil v červených číslach, keď investori z fondov naň viazaných vybrali 3,8 milióna USD. Tieto čísla naznačujú, že inštitucionálni akreditovaní investori aktuálne vidia väčší potenciál v altcoinoch, než v Bitcoine.

Samozrejme je nutné upozorniť, že tieto fondy sú len jedným z viacerých spôsobov, skrz ktoré môžu inštitúcie urobiť expozíciu voči kryptomenám na čele s Bitcoinom. Ďalšími formami je priama kúpa Bitcoinu, investícia do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) alebo do kanadských Bitcoin ETF. Niektorí inštitucionálni investori dokonca volia voľbu investície do firiem, ktoré majú expozíciu voči Bitcoinu – napríklad v prípade firmy Microstrategy, ktorá vlastní vyše 108 000 BTC či firiem, ktoré ťažia Bitcoin a sú verejne obchodované na burzách.

Vyčkávacie obdobie pokračuje

Zmieňované kryptofondy aktuálne spravujú viac než 56,8 miliardy dolárov. Najväčšia časť kapitálu do nich prúdila v úvode roka 2021, obzvlášť v januári a februári, kedy boli bežné týždne s prílivmi v sumách vyše 100-200 miliónov dolárov. Čísla z posledných týždňov sú oproti tomu výrazne nižšie bez ohľadu na to či napokon skončia v čiernych alebo červených farbách, čo naznačuje, že inštitiucionálni investori naďalej vyčkávajú na výraznejší signál k nákupu či predaju svojich podielov.

Ďalšie zaujímavé články

Šéf SEC Gary Gensler odkazuje Európe, aby nepodcenila potenciál kryptomien

Cardano stojí už $3! Smart kontrakty klopu na dvere, Hoskinson sleduje Solanu

Twitter testuje Bitcoin Lightning Network technológiu

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.