Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa
Súhrn týždňa

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin & Trading

Bitcoin tento týždeň neudržal svoj parabolický rast a prišla očakávaná korekcia (ktorá sa pravdu povediac očakávala možno aj skôr). Spôsob, akým bola dosiahnutá však bol dosť kontroverzný a zaváňal manipuláciou trhu. Ak by ste chceli vedieť viac, otvorte si tento článok.

Pokiaľ ide o trend trhu, ten je stále bullish. Podľa známeho trejdera Willyho Wooa, ktorého sleduje na Twitteri viac než 95 tisíc ľudí, chýba potvrdeniu toho, že sme v býčom trhu, už len jediné potvrdenie. Osobne je sám presvedčený, že bullrun už na 99% začal. Viac sme o jeho názore napísali tu.

Populárny trejder Willy Woo: Bitcoin bullrun začal na 99%, chýba jediné potvrdenie

Tento týždeň sme sa dozvedeli aj to, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila rozhodnutie v prípade žiadosti Bitwise Asset Management o Bitcoin ETF. Bol to očakávaný verdikt, o ktorom sme napísali v tomto článku.

Prekvapujúce však je, že SEC neurobila rovnaké rozhodnutie v prípade žiadosti od spoločnosti VanEck, ktorá žiada o Bitcoin ETF v spolupráci so SolidX a burzou CBOE. Prekvapuje to aj právnika Jakea Chervinského, ktorý je rešpektovaným odborníkom na právo súvisiace s blockchainom. Túto tému a teórie o tom, čo by to mohlo znamenať, sme zhrnuli tu.

Jake Chervinsky je prekvapený, že SEC zatiaľ neodložila žiadosť VanEck o Bitcoin ETF

Ethereum

Pokračujeme Ethereum a dvomi protichodnými vyjadreniami v súvislosti s prechodom Ethereum na konsenzus Proof-of-Stake. Najprv sme vám priniesli článok o tom, ako šéf analytickej spoločnosti Messari odmietol možnosť, že sa Ethereum podarí prejsť na tento konsenzus skôr ako v roku 2021, pričom poukázal na to, že súčasný algoritmus PoW je rokmi overený a spoľahlivý.

Joseph  Lubin, ktorý je spoluzakladateľom Ethereum a jedným z popredných predstaviteľov tejto kryptomeny, však krátko na to uviedol, že Ethereum bude do 2 rokov 1000-krát škálovateľnejšie a “fáza zero“ týkajúca sa prechodu na proof-of-Stake bude hotová už o necelé dva mesiace.

Zaujala nás aj stávka, ktorú definitívne počas Consensus 2019 potvrdili Jimmy Song a vyššie spomínaný Joseph Lubin. Lubin sa so známym podporovateľom Bitcoinu stavil, že Ethereum do štyroch rokov bude úspešným životaschopným projektom s viacerými denne používanými decentralizovanými aplikáciami. Pri súčasnej hodnote Ethereum a Bitcoinu ide o stávku v hodnote približne 500 tisíc dolárov, no o štyri roky môže ísť o omnoho viac. Podrobnosti o stávke vrátane jej podmienok, ktoré určia víťaza, sa dočítate v tomto našom článku.

Stávka Song (Bitcoin) vs. Lubin (Ethereum): Kto bude mať o 4 roky pravdu?

Na záver k Ethereum jedna pikoška. Názor na druhú najhodnotnejšiu kryptomenu vyjadril kontroverzný John McAfee. Na Twitteri o nej napísal: ,,Mnohí sa ma pýtate na Ethereum. Nuž úprimne povedané, dávam prednosť jednoslabičným názvom a nemám rád hláskovanie Ethereum. Okrem toho mnohí z mojich priateľov, ktorí držia Ethereum, sa obliekajú zvláštne. A samozrejme Buterin nevyzerá veľmi dôverčivo. Ale neberte to ako investičné poradenstvo.

Testovanie Bakkt už v júli

V utorok sme sa dozvedeli potešujúcu správu, že Bakkt konečne začne s testovaním obchodovania Bitcoin Futures s reálnymi Bitcoinami. Dlho očakávaný produkt od spoločnosti, za ktorou stojí konglomerát ICE, je tak konečne blízko k svojmu oficiálnemu spusteniu. Vzhľadom na neustále podozrenia súvisiace s manipuláciou ceny Bitcoinu a ostatných kryptomien si trh doslova vyžaduje regulované prostredie, aké má priniesť Bakkt so súhlasom Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC). Viac sa dočítate tu.

Tron

Minulý týždeň sme vás informovali, že Tron (TRX) mal vážnu bezpečnostnú chybu, ktorá mohla spôsobiť kompletnú deštrukciu fungovania tohto blockchainu. Tá bola našťastie opravená, no pochybnosti súvisiace s Tronom nepochybne narástli. Náladu investorom do TRX tento týždeň rozhodne nezdvihol odchod Luciena Chena z pozície generálneho technického riaditeľa. Vážny je hlavne dôvod jeho rozhodnutia. Chen totiž tvrdí, že z Tronu sa vytráca decentralizácia. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Expanzia Coinbase

Najväčšia svetová zmenáreň s kryptomenami Coinbase oznámila, že expanduje do ďalších desiatok krajín.  Jej zakladateľ a CEO Brian Armstrong okrem toho prezradil, že v rámci produktu Coinbase Custody spravujú inštitúciám kryptomeny v hodnote vyše miliardy dolárov. Coinbase okrem toho sprístupnila projekt Coinbase Earn, v rámci ktorého rozdáva kryptomeny v desiatkach dolárov zadarmo, aj do ostatných krajín mimo USA. Získať tak nejaké to “krypto” výmenou za to, že si pozriete krátke videa a absolvujete kvíz, môžete už aj vy. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

  • Spoločnosť Microsoft chce vybudovať na Bitcoine decentralizovanú identity sieť. Vie si predstaviť, že v budúcnosti bude masovo používanou službou, ktorá nahradí súčasný spôsob prístupu k aplikáciám formou hesiel a užívateľských mien. Tejto téme sme sa viac venovali tu.
  • Spoločnosť Samsung údajne uvažuje nad tým, že čoskoro začne podporovať kryptopeňaženky a decentralizované aplikácie aj v lacnejších modeloch svojich smartphoneov zo série Galaxy. Dočítate sa o tom tu.
  • Vo Venezuele bude spustená aplikácia, ktorá umožní zameniť venezuelský bolivar, ktorý trpí rekordnou infláciou, za stablecoin RSR, ktorý je viazaný na americký dolár. Za spoločnosťou Reserve, ktorá prináša tento produkt, stojí okrem iných investorov aj zmenáreň Coinbase.
  • Horúcou témou je naďalej príchod kryptomeny Facebooku. Generálny riaditeľ Polychain Capital Olaf Carlson-Wee si myslí, že Facebook by mohol odovzdať svoj blockchain do rúk komunity a zbaviť sa kontroly nad ním, čo by mohlo byť v konečnom dôsledku pre Facebook správne a výhodné riešenie. Je táto myšlienka reálna? Prečítajte si náš článok.
  • Burza Bitfinex už 20. mája sprístupni na obchodovanie svoj natívny token LEO. V rámci jeho predpredaja Bitfinex (zdá sa, že bez väčších problémov) predal tieto tokeny za 1 miliardu dolárov.
  • Podľa informácii agentúry Reuters chystá 12 veľkých bánk spoločný blockchainový projekt a špekuluje sa aj o tom, že budú mať spoločný stablecoin. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.