Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Blockchain Facebooku by mal byť verejný, tvrdí CEO Polychain

Článok

Facebook Blockchain
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ Polychain Capital Olaf Carlson-Wee si myslí, že kryptomena Facebooku by mohla a mala byť postavená na verejnom blockchaine. Uviedol to počas Consensusu 2019 v rámci panelu “To the Moon and Back”.

Calrson Wee sa domnieva, že blockchain platforma Facebooku by mohla byť podobná tomu, čo predstavuje Bitcoin, čiže miesto, u ktorého sa jeho tvorcovia vzdajú kontroly a odovzdajú ju spoločnosti. Myslí si, že by to v konečnom dôsledku bolo prospešné aj pre samotný Facebook.

,,Myslím si, že vzhľadom na všetky problémy, ktoré mal Facebook s vyšetrovateľmi, by bolo pre Facebook najlepšie, keby vybudoval verejnú infraštruktúru. Táto verejná infraštruktúra by mohla byť začlenená do všetkých platforiem Facebooku, ktoré sú poprepájané. Verejná infraštruktúra, ak sa ju Facebook nebude snažiť vlastniť, bude mať podlá mňa najväčšiu nádej na úspech,” uviedol.

Ak by sa Facebook vzdal kontroly nad týmto blockchainom, vyhol by sa podľa Weeho prípadnej zodpovednosti za to, čo sa na ňom deje. Ako príklad skonštatoval: ,,Ľudia, ktorí vytvorili internet, tiež nie sú zodpovední za to, čo sa na ňom robí.”

Hoci predstava Olafa Calrsona-Weeho, že Facebook vybuduje blockchain, ktorý následne “venuje spoločnosti” znie zaujímavo, bývalý spolužiak šéfa Facebooku Marka Zuckerberga, Wei Zhou, ktorý je aktuálne šéfom finančného oddelenia burzy Binance, si myslí, že povaha Zuckerberga mu to nedovolí a z Facebook Coinu vytvorí monopolne centralizované monštrum. Viac o jeho názore sa dočítate tu.

Zuckerberg chce z Facebook Coinu centralizovaný monopol, tvrdí CFO burzy Binance

Spustenie kryptomeny Facebook Coin na blockchaine Facebooku sa očakáva už v tomto roku. V priebehu posledných dní sme vás informovali o viacerých zaujímavostiach v súvislosti s touto témou. Facebook sa medzitým snaží získať od investorov jednu miliardu dolárov, aby mohol projekt dokončiť. Už teraz na jeho zavedení na trh údajne pracujú viacerí kmeňoví zamestnanci PayPal.

Charles Hoskinson z Cardano pomôže vybudovať blockchain Polymesh pre security tokeny

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.