Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC opäť odložila verdikt o Bitcoin ETF: Bitwise má stále nádej

Článok

Bitwise Bitcoin ETF
Bitwise Bitcoin ETF

Známa pesnička z roku 2018 sa opakuje. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opäť odložila svoje rozhodnutie ohľadom Bitcoin ETF, tentokrát v prípade nádejnej žiadosti od spoločnosti Bitwise Asset Management.

SEC svoje rozhodnutie odložiť definitívny verdikt v prípade tejto žiadosti oznámila 14. mája. Zároveň požiadala zainteresované strany o verejné pripomienkovanie. Podľa jej výzvy majú poskytnúť písomné vyjadrenia svojich stanovísk, údajov a vzťahov k viacerým otázkam.

Bitwise Asset Managmeent podala svoju žiadosť o schválenie Bitcoin ETF vo februári, no v marci SEC pristúpila k prvému odloženiu verdiktu. Toto odloženie je teda druhé v poradí. Najbližšie sa musí k žiadosti vyjadriť do 14. augusta, no ešte raz bude mať právo rozhodnutie odsunúť. Posledný možný termín, kedy musí SEC povedať definitívne “áno” alebo “nie” je 13. október 2019.

Zaujímavé je, že SEC zatiaľ neurobila podobný krok v prípade žiadosti od SolidXVanEck, no očakáva sa, že aj žiadosť týchto dvoch spoločností, ktoré spolupracujú na Bitcoin ETF s burzou CBOE, bude taktiež odložená.

Bitwise tvrdí, že jej žiadosť má právo na schválenie

Spoločnosť Bitwise Asset Management argumentuje, že jej Bitcoin ETF sa odlišuje od ostatných žiadosti, ktoré boli zamietnuté v minulosti tým, že vyžaduje regulovaných správcov, ktorí by “fyzicky” držali Bitcoin.

,,Mať regulovanú banku alebo trustovú spoločnosť, ktorá vlastní fyzické aktíva fondu, je štandardom v rámci regulácie fondov USA za posledných 80 rokov a my veríme, že teraz je to možné aj s Bitcoinom,” vysvetľuje spoločnosť.

SEC má zatiaľ k žiadostiam odmietavý prístup najmä z dôvodu, že sa obáva možnosti manipulácie s cenou Bitcoinu. Bitwise Asset Management však nedávno publikoval výsledky štúdie, v ktorej tvrdil, že vyše 90% objemov obchodov s Bitcoinom, ktoré reportujú neregulované burzy, sú sfalšované a teda reálne tieto platformy nemajú vplyv na cenu Bitcoinu. Ovplyvňuje ju najmä pár veľkých regulovaných búrz plus v USA neregulovaná burza Binance, ktorá však podľa všetkého svoje dáta nefalšuje. Bitwise sa domnieva, že reálne objemy obchodovania s Bitcoinom sú teda oveľa menšie, než to uvádza napríklad CoinMarketCap a kuriózne to môže pomôcť dospieť k záveru, že cena Bitcoinu manipulovaná nie je.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.