Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Jake Chervinsky je prekvapený, že SEC zatiaľ neodložila žiadosť VanEck o Bitcoin ETF

Článok

Jake Chervinsky - Bitcoin ETF
Jake Chervinsky - Bitcoin ETF

Twitter Jakea Chervinského patrí v kryptokomunite medzi čoraz populárnejšie. Nie je to prekvapujúce. Ide o fundovaného právnika špecializujúceho sa na problematiku kryptomien a blockchainu.

Nás zaujalo v poslednom období hneď niekoľko názorov, o ktoré sa podelil so svojimi followermi. Najnovšie sa vyjadril k téme Bitcoin ETF. Prekvapilo ho totiž to, že Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) zatiaľ neodložila verdikt k žiadosť VanEck, SolidX + CBOE, hoci tak urobila v prípade žiadosti od Bitwise Asset Management.

,,SEC odložila žiadosť o Bitcoin ETF od Bitwise pred dvomi dňami, no stále neurobila rozhodnutie ohľadom VanEck. Je to netypické. SEC obvykle rozhodne u oboch ETF naraz. Deadline pre VanEck je budúci utorok. Stále si myslím, že verdikt veľmi pravdepodobne odložia, avšak to časovanie ma prekvapuje,” napísal.

V rámci diskusie pod jeho “tweetom“ následne ešte viackrát poukázal na to, že SEC väčšinou u podobných žiadosti postupuje rovnako a odkladá ich naraz, hoci medzi konečnými termínmi žiadosti, teda termínov, dokedy sa musí vyjadriť, môže byť rozdiel aj týždeň či dva. ,,Je to zvláštne. Príprava podkladov pre odloženie verdiktu netrvá dlho. Otázkou je to, či návrhy Bitwise a VanEck sú dosť odlišné na to, aby SEC v tomto štádiu urobila iné rozhodnutie.”

Chervinsky tak v podstate špekuluje nad myšlienkou, že SEC by mohla pristúpiť v prípade žiadosti VanEck+SolidX k ráznejšiemu kroku – teda zamietnutiu, alebo povoleniu. Povolenie prvého Bitcoin ETF je stále málo pravdepodobne (Chervinsky tomu dáva 1%). Dvojnásobne prekvapujúce by bolo, keby SEC túto žiadosť schválila skôr, než by vyčerpala kompletný možný čas na jej posúdenie (deadline pre definitívny verdikt je až v októbri, dovtedy môže SEC robiť odklady).

VanEck a SolidX v spolupráci s chicagskou burzou CBOE žiadali o schválenie Bitcoin ETF už minulý rok, no pár dní pred termínom, do ktorého muselo SEC zverejniť svoje definitívne stanovisko, bola žiadosť stiahnutá. Dôvodom bol vtedajší americký shutdown, ktorý nedovoľoval SEC plnohodnotne riešiť túto žiadosť. Jej schválenie preto nebolo reálne a preto CBOE radšej pristúpila k jej stiahnutiu.

Ďalšie zaujímavé tweety

Ako sme spomínali vyššie, za posledné obdobie nás zaujalo od Chervinského viacero tweetov. Za zmienku stojí jeho poznámka k nálade na trhu s kryptomenami: ,,Jeden z mojich blízkych priateľov kúpil Bitcoin v roku 2013 a predal všetko v roku 2014. Odvtedy ho nikdy nenapadlo, že by Bitcoin kúpil znovu. Až do dnes. Ak toto nie je bullish, tak neviem čo iné”.

Taktiež nesmieme obísť tweet, ktorý sa týkal Tetheru v súvislosti s kauzou vyšetrovania Bitfinexu newyorskou prokuratúrou:

,Ako ste zbankrotovali?” Spýtal sa Bill.
,,Dvomi spôsobmi,” odpovedal Mike. ,,Postupne a potom náhle.”
– Hemingway, Slnko tiež stupa

Insolvencia zasiahne tvrdo a rýchlo. Bitconnect sa tiež obchodoval nad 200 dolármi deň predtým, ako sa obchodoval za 9 dolárov.

 Tether môže v pohode držať svoje kolíky, až do momentu, kým nebude.”

Má takýto trh šancu na schválenie Bitcoin ETF?

Kto je Jake Chervinsky?

Jake Chervinsky zastupuje individuálnych a firemných klientov v sporoch týkajúcich sa oblasti finančných služieb. Zameriava sa na súdne spory o cenných papierov, komoditách, futures a iných derivátov. Má skúsenosti so spormi vedenými Americkým ministerstvom spravodlivosti, Komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) či Komisiou pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC), ktoré sa týkali obvinení z podvodu, manipulácie s trhom a iných regulačných porušení.

Špecializuje sa na súdne spory a vládne opatrenia týkajúce sa digitálnych aktív. Je vedúcim komentátorom právnych otázok súvisiacich s technológiou blockchain a často ho citujú významné mediálne odbory o vývoji v priestore kryptomien. Právnicky titul získal na George Washington University Law School.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.