Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Má takýto trh šancu na schválenie Bitcoin ETF?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

To, čoho sme boli svedkami dnes skoro ráno, môže mať negatívny vplyv na posudzovanie žiadosti o Bitcoin ETF. Trh s kryptomenami potrebuje platformy ako Bakkt. Inak podozrenia o manipulácii nezmiznú.

Cena Bitcoinu padla 17. mája v priebehu pár minút zo 7800 dolárov na 6700 dolárov a hodnota Ethereum klesla z 240 dolárov na 190 dolárov. Tento náhly pokles spôsobila veľká ponuka na predaj 5000 BTC na burze Bitstamp a následná likvidácia kontraktov na platformách, ktoré podporujú margin trading, ako napríklad BitMEX.

Developer Gnosis Eric Conner k tomu trefne skonštatoval: ,,Veľryba dokázala za 5 minút zhodiť celý trh o 20% jediným jedným sell orderom a ľudia si myslia, že naozaj prichádza schválenie Bitcoin ETF?”

Conner má žiaľ pravdu. Bolo by obrovským prekvapením, keby Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) bola naklonená schváleniu Bitcoin ETF, keď ide o trh, na ktorom môže byť cena takto ľahko zmanipulovaná.

Analytik Alex Kruger na margo 10-percentného prepadu trhu v priebehu jedného dňa skonštatoval, že úvahy o tom, že kryptomeny môžu byť bezpečným prístavom v prípade globálnej finančnej nestability, sú chybné. ,,Teraz môžeme odložiť nezmyselný príbeh o Bitcoine ako o živom plote proti americko-čínskej obchodnej vojne.”

Peter Brandt, rešpektovaný trejder a špecialista na technické analýzy, povedal, že príchod platformy Bakkt po tom ako získa súhlas od CFTC (očakáva sa v najbližších týždňoch), by mohol mať dlhodobý pozitívny vplyv na celý trh. Predpokladá, že regulované obchodné prostredie pomôže k tomu, že z trhu postupne vymiznú všetky nečestné nelikvidné burzy, ktoré majú negatívny vplyv na súčasný stav a prispievajú k podozreniam o možnej manipulácii cien.

Jake Chervinsky je prekvapený, že SEC zatiaľ neodložila žiadosť VanEck o Bitcoin ETF

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.