Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Stávka Song (Bitcoin) vs. Lubin (Ethereum): Kto bude mať o 4 roky pravdu?

Avatar

Článok

zo dňa

Song Jimmy a Joseph Lubin

Podmienky stávky medzi Jimmym Songom a Josephom Lubinom (vývojár Ethereum) boli konečne stanovené. V hre sú bitcoiny respektíve Ethereum v hodnote zhruba 500 tisíc dolárov. O 4 roky, kedy spoznáme víťaza tejto stávky, však môže ísť o omnoho vyššiu čiastku v dolárovom ekvivalente.

,,Naša koža je v hre. Je to bolestivá stávka,” uviedol počas Consensus 2019 Jimmy Song, developer, ktorý je známou postavou v bitcoinovej komunite a je tiež aj autorom knihy „Programming Bitcoin: Learn How to Program Bitcion from Scratch“.

Myšlienka stávky vznikla na už minuloročnej konferencií Consensus, kde Lubin povedal Songovi, že staví akékoľvek množstvo bitcoinov na to, že Ethereum bude mať o 5 rokov “netriviálne” množstvo užívateľov. Až do včera však neboli ujedané konkrétne podmienky spôsobu, akým sa stávka vyhodnotí.

Podmienky stávky

Ak Ethereum bude v najbližších štyroch rokoch úspešné, Song bude musieť zaplatiť Lubinovi 810.8 ETH. Ak Ethereum a jej decentralizované aplikácie neuspejú, Lubin bude musieť zaplatiť Songovi 69.74 BTC.

Aby vyhral Lubin, Ethereum musí mať 15 unikátnych decentralizovaných aplikácii, ktoré budú mať minimálne 10 tisíc denných používateľov a viac ako 100 000 mesačných používateľov a to aspoň po 6 mesiacov v akomkoľvek 12-mesačnom období s deadline k 23. máju 2023. Ak sa tak nestane, vyhráva Song.

Song bol taktiež veľmi jednoznačný v tom, čo sa stane ak vyhrá. Okamžite chce, aby BTC prišli na jeho adresu. Nebude voči Lubinovi vôbec milosrdný.

Nejde o malú hru. Obaja priznávajú, že ten, kto prehrá, môže prísť o poriadne veľké peniaze. Je možné, že v roku 2023 totiž budú Ethereum aj Bitcoin omnoho cennejšie, než dnes.

14. mája 2018, kedy prvotne vznikla myšlienka tejto stávky, sa Bitcoin obchodoval za 8577 dolárov. Lubin teda vsádzal 598 tisíc dolárov. Dnes je to 564 tisíc dolárov.

Rozdiel v Ethereum bol ešte výraznejší. V čase stávky v minulom roku sa Ethereum obchodovalo za 722 dolárov. Takže Song vsadil 586 095 dolárov. Dnes je to len 168 030 dolárov. O štyri roky však môže byť všetko inak.

Spor medzi Lubinom a Songom vznikol minulý rok, po tom ako Song vyhlásil, že nevzniknú žiadne užitočné aplikácie na Ethereum. ,,Jimmyho téza je, že nevzniknú žiadne významné aplikácie na blockchaine a jediná relevantná vec na blockchaine je Bitcoin. Môj názor je, že Bitcoin je úžasný a existuje úzka sada prípadov, ktoré môžu byť použité na Bitcoine, čo je krásne. Milujeme ho, ale decentralizované aplikácie sú taktiež veľmi užitočné,” vysvetlil svoj pohľad Joseph Lubin.

Čo myslíte, kto bude mať o 5 rokov pravdu? A o akú hodnotu v BTC resp. ETH pôjde?

 Zdroj: coindesk.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.7.): Sú bulls naspäť?

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři a vítejte u pátečního updatu trhu.

BTCUSD

U BTC jsme sledovali dvě potenciální formace. První byla formace trianglu, která je typický pro vlnu 4 a druhá byla „(ABC)“ FLAT korekce, která je také typická pro vlnu 4, ale méně častá. BTC se dostalo 16.7 pod své předchozí low, čímž vyloučilo formaci trianglu. Sledujeme tedy druhou alternativní variantu v progresu „(ABC)“ FLAT do zóny 9130-8650,-USD, ze které byl včera velmi silný odraz. Downtrend byl sice velmi silný u altcoinů, ale u BTC se jednalo spíše o overlapping strukturu, která je právě typická pro vlnu „(C)“. Kdybychom měli u BTC očekávat ostrý downtrend k cca 7300,-USD, musel by tento dump vypadat úplně jinak. Byli bychom totiž v progresu vlny 3 a ta nikdy nemá takovéto struktury, protože se jedná o nejsilnější vlnu ze všech v daném trendu. Wedge značí vyrovnanost sil mezi bears a bulls, což se nesmí nikdy ve vlně 3 vyskytovat. Ve výsledku se naše predikce nijak nemění. Key level také zůstává neměnný = cca 11000,-USD.

V tomto jsou právě Elliottovy vlny perfektní, protože Vám neustále sdělují kontext celého marketu a člověk potom eliminuje emoce v případě výplachů, kterých jsme byli svědky o vikendu a začátkem týdne.

BTC DOMINANCE

BTC dominance měla silné zamítnutí v predikované rezistenční zóně, které se dá zanotovat pomocí 5ti vln. Zároveň jsme se také dostali pod BEARISH LEVEL, takže musíme nyní jakýkoliv odraz, bez ohledu na to, jak ostrý, brát pouze jako retracement v rámci downtrendu.

BTC CME FUTURES

Na grafu CME sledujeme krásný odrza z trendového support + 1:1 Extensionu vlny “(A):(C)”. Všimněte si podobnosti s předchozím odrazem, kdy jsme také dokončovali falling wedge a poté byl tvrdý odraz, který nás dostal nad hranici nevyplněného GAPU. Zatím to s BTC vypadá dobře a během dnešního dne budeme sledovat reakci na zónu 11000-11635,-USD.

GRAYSCALE BITCOIN TRUST:

GBTC se sice nedostal jako BTCUSD / BTC CME na trendový support korektivního channelu, ale i přes to bych jej aktuálně bral jako dokončený “((abc))” FLAT vlny “(4)”. Vždy je totiž nutné zohlednit, jak se graf chová a jaké má struktury. Některé grafy mají svá specifika a například právě u GBTC sledujeme velmi často FLAT korekce různých druhů, které ale témĚř v každém případě nedosahují ideálních délek.

 

ETHUSD

U Ethereum jsme sledovali dlouhou support trendline, která drží celý aktuální uptrend. Pravděpodobnost, že bychom tuto trendline propálil byla velmi nízká, protože jsme se k ní přiblížili po cca 2 měsících. Na takovéto support trendovky je potřeba více pokusů o proražení. Zároveň odraz u ETH má impulzní charakter, takže i přes to, jak ostrý měla tato korekce pohyb, ji stále bereme jako korekci v rámci uptrendu.

Velké altcoiny v páru s USD nám aktuálně hodně pomáhají právě s identifikací pohybu u BTC. Téměř všechny velké alty se dostaly do velmi silných suppot zón a pokud by u BTC pokračoval downtrend, šly by na nové low. Toto právě nedává ke strukturám, které sledujeme na grafu smysl.

Naše pozornost se tedy stále drží na BTC a velké alty v páru s USD. Páry s BTC zatím nejsou připravena na žádnou alt season a budou potřebovat čas minimálně do konce července. Doporučujeme tedy stále množit USD a malým altcoinům se aktuálně vyhnout.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Odporúčame:

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Bitcoin

Republikán McHenry: Americká vláda nedokáže zabiť Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-mchenry

Americký republikánsky politik Patrick McHenry zastupujúci v kongrese Severnú Karolínu, včera povedal, že vláda Spojených štátov nie je schopná zničiť Bitcoin.

Uviedol to počas rozhovoru pre reláciu „Squawk Box” v televízii CNBC, kde skonštatoval: ,,Myslím si, že neexistuje moc, ktorá by zabila Bitcoin. Dokonca aj Číňania s ich firewall bránou a ich extrémnym zasahovaním do spoločnosti neboli schopní zničiť Bitcoin.“

Kongresman následne poukázal na to, že Bitcoin je prvou vecou, ktorá sa pomocou blockchainu stala akýmsi spôsobom nedotknuteľnou a ktorú sa snažia korporácie svojimi novými kryptomenami napodobniť. Narážal tým najmä na Facebook a jeho Libru. Podľa McHenryho však nejde o kompletne otvorené a decentralizované systémy, v čom je ich problém, ktorý zároveň umožňuje vládam, aby ich v prípade potreby zrušili.

Redaktor ha McHenryho tiež pýtal na to, či nie je možné Bitcoin zničiť jednoducho tým, že americká vláda zakáže kryptozmenárne, ako napríklad Coinbase, čím by sa mimoriadne skomplikovali možnosti jeho nákupu a predaja. McHenry vo svojej odpovedi na túto otázku priznal, že by to Bitcoin samozrejme ovplyvnilo, no spýtal sa redaktora, do akej miery je Bitcoin v súčasnosti mainstream. McHenry jednoducho naznačil svoj názor, že Bitcoin je niečo, čo vznikalo bez toho, aby to potrebovalo mainstream a kým pred 10 rokmi bol Bitcoin pre mnohých len “vtipom”, hodnotou, ktorá sa vymieňala zadarmo, dnes ide o vec, ktorá stojí už 10 tisíc dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Poznáte najdôležitejší čas pre trading bitcoinu? Štúdia ho odhalila

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hodiny

Analytická spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami LongHash zistila, že Bitcoin zažíva najväčšiu mieru volatility v čase 1:00 AM UTC, čiže o tretej hodine ráno nášho stredoeurópskeho času (CET).

V tomto čase Bitcoin v období medzi rokmi 2017 až 2019 zaznamenal najviac denných “highs“ (najvyšších cien) a „lows“ (najnižších cien), čiže vykazoval známky najväčšej volatility v priebehu daného dňa.

Spoločnosť LongHash došla k tomuto konštatovaniu na základe skúmania dát americkej zmenárne Coinbase medzi obdobiami 6. júl 2017 až 2. júl 2019, pričom analyzovala hodinové najvyššie a najnižšie ceny Bitcoinu v každú celú hodinu tohto časového úseku.

Práve čas okolo tretej hodiny  ráno je podľa záverov štúdie časom, kedy sú západoázijskí a ázijskí obchodníci aktívni súčasné a zároveň ide o čas, kedy v značnej časti Ázie začína pracovný deň a v severnej Amerike je večer, no ešte nie noc. Kým v tomto čase obchodníci z Ázie reagujú na správy z trhu ráno, severoamerickí traderi sú stále pripravení odpovedať na ich reakciu, čo znamená, že obchodujú súčasne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin prvýkrát dostal “áčkové“ hodnotenie od Weiss Ratings

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-weiss

Americká ratingová agentúra Weiss Crypto Ratings, sesterská spoločnosť etablovanej ratingovej agentúry Wesis Ratings, ktorá ako prvá začala udeľovať ratingy digitálnym menám, prvýkrát v histórii udelila áčkové hodnotenie – dočkal sa jej Bitcoin.

Weiss Crypto Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom známku F majú z pohľadu agentúry najmenej kvalitné projekty. Známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktorým sa udeľujú čiastočné ratingy:

  • Technológia/adopcia
  • Miera rizika/odmeny

Bitcoin sa v aktualizovanom hodnotení zo 17. júna dočkal známky A-, čo znamená jeho výrazný skok od januára 2018, kedy mal pri prvom publikovanom ratingu hodnotenie C+, s ktorým sa vtedy umiestnil mimo TOP10 najkvalitnejších kryptomien.

Najznámejšia kryptomena sa podľa Martina D. Weissa, zakladateľa agentúry, dočkala lepšieho hodnotenia vďaak a zníženiu technických prekážok a aplikácii nových funkcií vrátane SegWitu a batchingu, ktoré umožňujú rýchlejšie transakcie v bitcoinovej sieti.

V súčasnosti, v čase písania článku, však už Bitcoin opäť  stratil svoj áčkový rating a pohoršil si na B+, no aj to mu stačí na to, aby bol v ratingu na prvom mieste. Dôvodom poklesu je mierne zníženie čiastkového hodnotenia „riziko/odmena”, ktoré zrejme súvisí s poklesom ceny BTC v posledných dňoch. Z čiastkového pohľadu má Bitcoin hodnotenie A za technológiu a adopciu a B- za riziko/odmenu.

Na druhom mieste je Ethereum s hodnotením B, nasledujúc EOS s ratingom B-. Ostatné popredné kryptomeny si oproti 2. júlu, kedy sme naposledy písali o hodnotení tejto agentúry, výrazne pohoršili. Kým v tom čase malo rating „B+“, “B“ alebo „B-„ 9 kryptomien, dnes sú to už len tri (Bitcoin, Ethereum, EOS). Ripple, Litecoin, Binance Coin, Stellar, Cardano a Litecoin si pohoršili na známky C+, čo pravdepodobne súvisí najmä s výrazným prepadom hodnoty altcoinov v obchodnom páre s Bitcoinom.

Zdroj: weisscrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Koľko stojí používanie Bitcoinu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Crypto Kingdom vo svojom ďalšom technologickom videu vysvetľujú, aké nákladné je používanie Bitcoinu. Hneď na úvod treba poznamenať, že Bitcoin je navrhnutý tak, aby vedenie “účtu”, teda vašej kryptomenovej peňaženky, bolo zadarmo. To čo platíte, sú len poplatky za transakcie – tie však nie sú pevne dané, ale ovplyvňuje ich niekoľko faktorov. Pomocou technológie Lightning Network sa zas blížime do fázy, kedy budú  mimoriadne lacné a expresne rýchle. Ak vás táto téma zaujala, dozviete sa viac z videa.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Samson Mow: Libra je zmätok, mali radšej použiť Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Samson Mow

Hlavný stratég blockchain spoločnosti Blockstream Samson Mow  uviedol v sérii “tweetov“, že Facebook mal radšej použiť Bitcoin namiesto toho, aby vyvíjal vlastný stablecoin.

,,Libra nemôže byť pre každého,” skonštatoval na Twitteri po tom, ako sledoval poslednú debatu medzi zástupcami kongresu a predstaviteľmi Facebooku ohľadom pripravovanej kryptomeny. ,,Libra je totálny zmätok,” dodal a následne skonštatoval, že Mark Zuckerberg, zakladateľ a šéf Facebooku, pravdepodobne ani nemá ani predstavu o tom, čo vytvára. ,,Libra nemôže byť dostupná pre každého a nemôže byť v rovnaký čas dostupná aj nedostupná.”

Poukázal popri tom na tvrdenia Facebooku, že ide o open-source projekt, ktorý patrí komunite a bude jej odovzdaný do rúk. To je podľa neho zdanlivo v protiklade s ostatnými tvrdeniami zástupcov Facebooku. ,,Ak je toto tvrdenie pravdivé, potom bude tím developerov schopný odstrániť zásady o KYC a AML v peňaženke (Calibra),” uviedol poukazujúc na to, že Facebook sľubuje zákonodarcom a regulátorom, že zásady KYC (poznaj svojho klienta) a AML (boj proti praniu špinavých peňazí) budú dodržané.

Lenže ak budú dodržané tieto zásady, peňaženka Calibra určená pre kryptomenu Libra bude musieť presadzovať sankcie, ktoré nariadi národný bezpečnostný aparát a štátna pokladnica a tým pádom nemožno hovoriť o odovzdaní projektu do rúk komunity.

,,Je dobre, že Marcus (hlavný predstaviteľ celého projektu) povedal, že Facebook si vezme čas na to, aby urobil veci správne. Akonáhle bude Libra v súlade s každou jurisdikciou, bude to len komplexnejší Paypal riadený asociáciou. Mali by radšej použiť Bitcoin…,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (18.7.): Aktualizovaný bullish a bearish scenár Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes máme štvrtok a to znamená, že sa opäť pozrieme na Bitcoin, dominanciu a kapitalizáciu.

Bitcoin

Knotom sme sa dostali do mojej target zóny, ktorá bola 9100 – 8700 dolárov. Túto zónu som avizoval ako potenciálny koniec korekcie ešte v čase, keď bol BTC na 13 000 dolároch. Od mojej support zóny nastal pekný odraz, ktorý však ale ešte nemusí znamenať úplne otočenie trendu. Práve o to hráme v týchto hodinách, možno dňoch. Tak ako aj inokedy, tak aj dnes si ukážeme 2 najpravdepodobnejšie scenáre na Bitcoin. Bullish a Bearish scenár.

1) Bullish scenár

V tomto scenári musíme rátať s tým, že budeme vlnkovať smerom nahor a prerážať rezistencie. Aj keď a to nezdá, tak tých rezistencií máme niekoľko. V prvom rade je naša najbližšia rezistencia na 4H silná MA77, ktorá patrí pod BK stratégiu. Táto MA sa dokonca nachádza na hranicu zhruba 10 000 dolárov, čo je znova psychologická hranica. Druhou silnou rezistenciou bude hranica 11 049 dolárov a teda vrchol potenciálneho falling wedgu. Ak chceme zachovať bullish scenár, tak potrebujeme vytvoriť vyššie minimum a vyššie maximum. Rovnako potrebujeme zelené objemy. Momentálne sme v situácii a v stave kedy tento pohyb smerom nahor môže byť stále len retracementom celého prepadu a bude nás čakať ešte posledná vlnka smerom dole.

2) Bearish scenár

Bearish scenár je taký, že urobíme ešte jednu vlnku smerom nadol, ktorá by s najvyššou pravdepodobnosťou mala byť posledná. Často krát keď graf nemá silu a prerazí falling wedge bez objemov, tak sa po jeho hrane skĺzne ešte dole. AK by nastala takáto situácia verím, že by sme sa pomaly doplazili opäť do target zóny bez objemov, kde by sa vytvorila divergencia a odtiaľ by už prišiel silný náznak zmeny trendu a teda rastu. Máme ešte aj ULTRA bearish scenár, ale ten tu zatiaľ hovoriť nejdem.

Na Bitcoine máme zadnané teraz 2 najbližšie checkpointy, kde sa môže lámať chleba. Akonáhle sa potvrdí jeden checkpoint, tak to výrazne navýši šance daného scenáru. Momentálne nám teda neostáva nič iné, len sledovať graf a naše kľúčové zóny.

Dominancia

Dominancia došla do môjho vytúžené targetu, kde som očakával zamietnutie a tak sa aj stalo. Momentálne dominancia mierne oslabuje, čo dáva konečne šancu nadýchnuť sa altocinom, ktoré sú totálne zdevastované. Momentálne od dominancie očakávam vytvorenie korekčnej štruktúry formou ABC, alebo trianglu. Daná rezistencia bola z môjho pohľadu preto tak silná, lebo v tejto oblasti končila 1:1 extension a zároveň silná rezistentná úroveň ešte z roku 2018. Teraz musím sledovať či bude dominancia vytvárať korekčnú štruktúru a v prípade aký typ.

Kapitalizácia

Je na tom celkom podobne ako Bitcoin. Aj keď v prípade kapitalizácie sme už skôr vedeli, že sa bude jednať o ABC korekciu. Čo sa týka kapitalizácie, tak potrebujeme absolútne nutne odraz z týchto hladín smerom UP. Sme na hrane celého channelu a zároveň na veľmi silnom supporte, ktorý som zmieňoval už niekoľko krát. Príde mi, ako by bola počas celej korekcie kapitalizácia o krok dopredu. Ak prerazí tento silný support a channel smerom dole, tak sa nám aktivuje ULTRA bearish scenár a Bitcoin s najväčšou pravdepodobnosťou bude nasledovať. Túto možnosť však zatiaľ nejdem rozoberať, pretože z hľadiska pravdepodobnosti je to až možnosť č.3.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Bitcoin

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Avatar

Článok

zo dňa

od

hayes

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladateľ burzy BitMEX, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril aj k otázke súkromných bitcoinových transakcií. Popri tom načrtol, že riešením by mohol byť hard fork Bitcoinu.

,,Myslím si, že Bitcoin je najhorúcejším adeptom na úspešnú kryptomenu. Má elektronické funkcie podobné hotovosti. Má veľkú užívateľskú základňu, veľkú základňu vývojárov … Ale myslím si, že teraz v súčasnosti neposkytuje finančné súkromie,” upozornil.

,,Jedným z dôvodov, prečo veľa finančných inštitúcii neberie Bitcoin alebo ho neprijíma je, že im nedokáže “kryť chrbát”. Keď pôjdete do banky s miliónmi dolárov v hotovosti, banky vás musia skontrolovať. S Bitcoinom je to tak, pretože jeho celá história transakcií je verejná,  že ak sa nejaká entita (subjekt), ktorú vláda neschvaľuje, dotkne  týchto peňazí, banka alebo finančné inštitúcie môžu byť za ňu zodpovedné, pretože v skutočnosti existuje informácia o tom, o aké financie (bitcoiny) ide. Ak chcete teda zlomiť Bitcoin, všetko čo musíte urobiť je, že začnete nariaďovať finančným inštitúciám, že nesmú obchodovať s určitými adresami. V určitom bode, keď jeden bitcoin nebude rovný inému bitcoinu a nebude zameniteľný po celom svete, sa stane celý protokol bezcenný,” upozorňuje Hayes, ktorý následne dodáva: ,,Myslím si, že finančné súkromie, pokiaľ ide o Bitcoin, nie je zďaleka dokonalé. A Bitcoin bude pod útokom vlád a iných agentúr. Ak budú chcieť zastaviť rast Bitcoinu, všetko čo budú musieť  spraviť je, že začnú zakazovať adresy. Keď s tým (vlády) začnú, zničia ho. Takže aby Bitcoin uspel, čaká ho ešte dlhá cesta. Myslím si, že musí dosiahnuť kompletnú anonymitu.”

Redaktor Cointelegraphu sa ho v nadväznosti na to spýtal, kto by bol schopný banovať (zakazovať) konkrétne adresy. ,,Myslím si, že naozaj nebezpečným je americký Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC). Zadá jednu alebo dve bitcoinove adresy do zoznamu zakázaných jednotlivcov alebo organizácii a finančné prostriedky držané na týchto adresách nebudú dotknuteľné. Takže teoreticky by sa odstránili určite bitcoinove obehy, pretože zmenárne a organizácie by museli dodržiavať tieto pravidlá, alebo ich porušiť a pykali by za to. Takže automaticky by sa tým začala ničiť fungibilita Bitcoinu. Toto iste s dolárom urobiť nemôžete. Vláda USA nemôže povedať, že tento konkrétny dolár je zakázaný, pretože nedokážu dokázať, že sa ho niekto konkrétny dotkol (u Bitcoinu to však je možné). To je dôvod, prečo je hotovosť skvelá pre finančné súkromie a prečo sa jej chcú vlády zbaviť.”

Následne samozrejme prišla otázka, ako tento problem riešiť. Hayes naznačil, že výborným testovacím priestorom sú už existujúce kryptomeny zaoberajúce sa anonymitou transakcií. A následne dodal: ,,Podľa môjho názoru, ak Bitcoin naozaj uspeje a posunie sa na vyššiu úroveň, tieto funkcie (týkajúce sa anonymity) doňho budú musieť byť pridané cez hard fork Bitcoinu.”

,,Nie som dostatočné vzdelaný na to, aby som chápal kryptografii. Možno si budeme myslieť, že Monero, Zcash či Dash – tieto kryptomeny zamerané na anonymitu, budú napokon úspešné. A keďže Bitcoin začne mať problémy s fungibilitou, pretože čoraz viac adries bude blokovaných. Ľudia si uvedomia, že Bitcoin je postupne zabíjaný a jediný spôsob, ako ho bude možné zachrániť, bude, že sa z neho spraví naozaj anonymný Bitcoin.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kevin McCarthy, ktorý je vedúcim predstaviteľom amerických menšín, pochválil v rozhovore pre CNBC kryptomenu Bitcoin a popri tom kritizoval Libru, kryptomenový projekt Facebooku.

,,Mám rád Bitcoin. Je tam, kde ho potrebujeme? Nie. Ale skutočná vec, ktorá sa mi páči, keď príde na Bitcoin, je blockchain, pretože mám rád bezpečnosť. Chcem, aby vláda skutočne začala používať blockchain,” otvorene priznal.

McCartthy tiež zdôraznil svoj záujem o technologické spoločnosti, ktoré však kritizuje, ak sa pokúšajú tváriť, že vytvárajú decentralizovaný systém, hoci ide o centralizovaný produkt. Narážal tým na kryptomenu Facebooku Libra, u ktorej musí každý záujemca, ktorý sa chce stáť validátorom siete, zaplatiť 10 miliónov dolárov, aby tým získal prístup do systému, čo je v rozpore s tvrdeniam o decentralizácii. ,,Ak ste veľkou, silnou spoločnosťou, ktorá môže zaplatiť 10 miliónov dolárov, môžete tak odstaviť celú svoju konkurenciu. Takže môžete použiť iba Uber, takže môžete ísť len do jednej banky, takže môžete používať len Facebook….,” upozornil na riziká.

Opačný názor na Libru má senátor Pat Toomey, ktorý napriek určitým obavám naznačil, že ho Libra ako projekt zaujal. ,,Mám pocit, že spustenie Libry je pravdepodobné. Myslím si, že tu existujú oprávnené obavy, ktoré je ale možné riešiť. Predpokladám ,že všetky nariadenia, ktoré sa vzťahujú na akúkoľvek finančnú inštitúciu, by sa mali uplatniť aj v tomto prípade (u Libry).”

Toomey však súhlasil s tým, že regulačné orgány potrebujú rozmýšľať nad tým, či môžu byť kryptomeny v budúcnosti hrozbou pre monopolne fiatové meny, hoci je presvedčený,  že v súčasnosti tomu nie sme vôbec blízko.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Americká regulovaná platforma LedgerX odteraz poskytuje aj retailovým, teda menším investorom, možnosť staviť si na to, či Bitcoin dosiahne hodnotu 100 tisíc dolárov do roku 2020.

Ak by Bitcoin dosiahol túto métu, musel byť zvýšiť svoju cenu viac než desaťnásobné a jeho kapitalizácia by presiahla 2 bilióny dolárov.  Možnosť staviť si na tento okamih je prvým kryptomenovým derivátovým produktom pre veľkých aj malých investorov odkedy získala spoločnosť LedgerX súhlas od Americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) na to, aby ponúkala obchodne produkty na Bitcoin pre investorov s akýmkoľvek kapitálom. LedgerX zároveň získal od CFTC povolenie na obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu viazanými na reálny Bitcoin.

Záujem o tejto druh investície majú údajne už mnohí inštitucionálni investori. Generálny riaditeľ LedgerX Paul Chou v rozhovore pre Bloomberg odhalil, že klienti, ktorí vlastnia aktíva v hodnote medzi 10 miliónmi dolárov až jednou miliardou dolárov, už prejavili záujem o nový produkt. ,,Desiatky a desiatky týchto inštitúcii sa k nám vrátili s tým, že by mali záujem obchodovať s takýmto kontraktom. Chápem, že 100 tisíc dolárov je veľká suma, ale mnohí z nás, ktorí sa pochybujú v tomto priestore, si pamätajú Bitcoin za jeden dolár a potom bol po 10 dolároch, 100 dolároch či 10 tisíc dolároch. Suma 100 tisíc dolárov môže prísť bez čo i len mihnutím oka…,” skonštatoval

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao pred pár dňami uviedol, že za tohtoročným rastom ceny Bitcoinu stoja zväčša menší – retailoví investori, čo zároveň znamená, že podľa zistení Binance na raste Bitcoinu nemajú zatiaľ výraznejší podiel inštitucionálni investori. ,,Nezaznamenali sme rýchlejší nárast inštitucionálnych investícii. Videli sme postupný nárast na oboch pozíciách. Množstvo inštitúcii, ktoré vstupuje do tohto sektora, sa v roku 2019 zatiaľ extrémne nezvýšilo,” uviedol.

Príchodom produktov LedgerX, očakávaného spustenia Bakkt a jeho na reálny Bitcoin viazaných Bitcoin Futures či postupné zabehnutie sa Fidelity s custody riešením pre úschovu kryptomien, však môžu naznačovať, že inštitucionálne peniaze začnú prúdiť do kryptomien čoraz výraznejšie.  

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-