Bitcoin prekonáva všetky historické rekordy a otázka, kto to teraz kupuje, sa opakuje zo strany „gamblerov“ čoraz častejšie. Všetky dôkazy však naznačujú, že inštitúcie to poňali vo veľkom a nestrácajú dych. Prinášame vám prehľad top správ tohto týždňa.
Bitcoin
Aké sú naše očakávania od roku 2021 z pohľadu Bitcoinu a celého kryptotrhu? Tejto téme sme sa venovali v tomto podrobnom článku a spracovali sme ju aj formou videa na našom YouTube:
Keď zohľadníme fakt, že Bitcoinov existuje aktuálne niečo vyše 18,5 milióna a podľa odhadov sú zhruba štyri milióny “preč” (z dôvodu, že ich pôvodní držitelia k nim stratili prístup), tak pôsobí informácia o tom, že iba 29 spoločnosti aktuálne drží 1 150 000 BTC naozaj šokujúco. Ide totiž o viac než 5% jeho súčasnej ponuky. Tejto téme sme sa venovali tu.
TIP: Správy dňa nájdete každý pracovný deň aj na našom YouTube!
Že Bitcoin čelí pre rastúci dopyt zo strany inštitúcii kríze ponuky a likvidity a v konečnom dôsledku to môže mať na jeho cenu pozitívny vplyv, sme písali aj v tomto článku.
Naštartoval Paul Tudor Jones nezastaviteľný proces? Koncom roka 2020 potvrdili ambíciu kupovať bitcoiny ďalšie firmy obchodované na burzách. Nuž a senátor mesta Miami naznačil, že by mohol lobovať za nákup Bitcoinov do mestskej pokladne.
Bitcoin v úvode roka 2021 vytvoril svoje nové all-time-high už aj voči zlatu. Tento fakt môže zlatu v nasledujúcich rokoch potenciálne aj škodiť, pretože niektorí analytici avizujú presun kapitálu zo zlata práve do BTC.
Nouriel Roubini, ktorý je známym kritikom Bitcoinu, si myslí, že Bitcoin čakajú po príchode novej vlády Joea Bidena zlé časy. Janet Yellenová, ktorá bola v minulosti jeho šéfkou, a podľa všetkého sa stane novou Ministerkou financií, vraj pôjde po Bitcoine ešte tvrdšie, než odchádzajúci šéf tohto úradu Steven Mnuchin.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Jedným z dôkazov, že v Bitcoin dôverujú inštitúcie dlhodobo a nie len špekulatívne na krátky čas, je investícia verejne obchodovanej firmy Marathon Patent Group, ktorá urobila historicky najväčšiu objednávku ťažobných ASIC minerov. Konkrétne za 170 miliónov dolárov.
Rok 2021 by mohol byť aj v znamení rastúceho trendu popularity investovania do akcií spoločností, ktoré obchodujú alebo podnikajú s kryptomenami. Inak povedané išlo by o alternatívny spôsob investovania do kryptosektora bez aktívnej účasti vo forme vlastnenia kryptomien. Téme sme sa venovali tu.
Altcoiny
Tyler Winklevoss stojaci na čele burzy Gemini si myslí, že aktuálne najpodhodnotenejšou kryptomenou je Ethereum.
Ethereum je najviac podhodnotená kryptomena, hlási Winklevoss
Kryptomena XRP má obrovské problémy. Burzy a fondy od nej dávajú po oznámení žaloby na firmu Ripple (ktorá za ňou stojí) zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) ruky preč. Písali sme o tom aj tu. Šéf Cardano Charles Hoskinson sa medzitým vyjadril, že XRP podľa neho v súčasnosti cenný papier určite nie je (to je dôvod žaloby zo SEC), no v minulosti to mohlo byť trochu inak.
Krásny rest ceny v priebehu uplynulých dní predviedli kryptomeny Polakdot, Binance Coin a Cardano. V tomto článku sme sa venovali možným dôvodom.
Kryptomene Polakdot sme sa venovali aj v tomto článku, v ktorom sme zhrnuli jej úspešný rok 2020 a naznačili, že ten novy môže byť ešte vydarenejší.
Polkadot má za sebou skvelý rok 2020. Ten nový môže byť ešte lepší