Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf Cardano tvrdí, že XRP nie je cenný papier, lenže…

Článok

XRP
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

K poslednému dňu roka 2020 bolo známych už minimálne 14 veľkých búrz a investičných platforiem, ktoré dali od kryptomeny XRP “ruky preč“ keď firmu Ripple, ktorá za ňou stojí, obvinila Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) z predaja neregistrovaných cenných papierov.

Najnovšie sa tak rozhodla americká burza Binance.US, ktorá je zámorskou na americký trh regulačne prispôsobenou “pobočkou” najväčšej kryptomenovej burzy Binance.  Okrem nej pozastavenie obchodovania XRP (nie delistovanie) v dohľadnej dobe oznámili aj burzy Bittrex, Coinbase, Crypto.com, OKCoin, Wirex, Beaxy, Bitwise, Galaxy Digital, OSL, Swipe Wallet či Ziglu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosť Ripple však tvrdí, že je v práve a nasledujúce mesiace ukážu, že žaloba zo strany SEC bola neoprávnená. ,,Verejnosť zatiaľ pozná tento príbeh len zo strany SEC. My našu odpoveď predostrieme v priebehu niekoľkých ďalších týždňov, aby sme vyvrátili tieto nedokázateľné obvinenia voči Ripple,” uviedla vo svojom stanovisku.

S názorom, že XRP v súčasnosti nie je cenný papier a teda, že žaloba zo strany SEC nie je založená na úplne presných predpokladoch, prišiel zakladateľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson. Avšak v žalobe vidí pre XRP napriek tomu zjavné riziká. ,,Nemyslím si, že XRP je cenný papier. Myslím si, že vo svojej súčasnej podobe, pri súčasnom využití a úrovni decentralizácie, ktorú tento ekosystém má, je to určite pravda.”

Hoskinson však následne naznačil, že v minulosti v určitom okamihu cenným papierom byť mohla a to je problém. ,,Určite existovali určité chovania (v minulosti) podobné cenným papierom a je pre mňa záhadou, prečo v dobe smart kontraktov by bola za distribúciu tokenov zodpovedná skutočná spoločnosť. Teraz mi to nedáva zmysel. Nemusíte to robiť, keď máte existujúcu funkčnú sieť. Táto vec je preto problematická. Obzvlášť keď existuje podozrenie, že táto spoločnosť, tieto financie minula.”

Hoskinson tým poukazoval pravdepodobne na to, že Ripple mohla využiť financie z predaja tokenov XRP na vyplatenie provízií pre jej zakladateľov. Brad Garlinghouse a Chris Larsen si podľa SEC prilepšili o 700 miliónov dolárov.

My dopĺňame, že v žalobe sa rieši aj otázka prípadnej manipulácie ceny XRP zo strany firmy Ripple. Tá sa údajne snažila vplývať na kryptomenové burzy, aby robili kroky podporujúce jej rast.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.