Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Prečo vyletela cena Polkadot, Cardano a Binance Coin?

Článok

Polkadot Cardano BNB
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Medzi top skokanov posledných 24 hodín patria kryptomeny Polkadot (DOT), Cardano (ADA) a Binance Coin (BNB). Všetky tri patria medzi kryptomeny patriace do TOP10-ky trhovej kapitalizácie a tak pochopiteľne vzbudzujú veľkú pozornosť.

Hodnota kryptomeny Polkadot narástla za posledných 24 hodín až o takmer 23% (za týždeň o 30%), Binance Coin posilnil o 8% (za týždeň o 18%) a Cardano o 12% (za týždeň o 13%). Pozreli sme sa na to, čo mohlo tento rast okrem argumentu, že na to bol “pripravený ich graf” vplývať.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Polkadot a gaming priemysel

V prípade najväčšieho skokana spomedzi troch zmieňovaných altcoinov Polkadot sa objavilo hneď niekoľko zaujímavých fundamentov. Portál FXS.com sa domnieva, že zásadný vplyv na rast jeho ceny mala malá zmena na najväčšej kryptoburze Binance, ktorá nahradila medzi tromi najodporúčanejšími obchodnými pármi na svojej titulnej strane pár ETH/BUSD (Ethereum voči stablecoinu doláru) za DOT/BUST (teda Polkadot voči stablecoinu doláru). My sa však domnievame, že táto menšia reklama pre Polkadot nemohli mať na rast jeho ceny až taký zásadný vplyv.

Omnoho zaujímavejšie sa skôr javia správy, ktoré nahrávajú Polkadot v konkurenčnom boji s Ethereum. O tom, že tento interoperabilný blockchain vďaka svojej infraštruktúre veľký potenciál sa vie už dlhšiu dobu. Silné prípady jeho použitia sú nielen u DeFi ale aj v prípade NFT tokenov, nuž a práve tieto predpoklady vytvorili z Polkadot ideálneho partnera pre platformu Exdeeme, ktorá by mohla spôsobiť menšiu revolúciu v priemysle online gamingu.

,,Podobne ako Polkastarter (blockchain sieť založená na Polkadot), ktorá je DEX pre cross-chain pooly, Exdeeme prináša cross-chain interoperabilnú hernú platformu pre viac ako 2,7 milióna hráčov po celom svete,” okomentoval spoluprácu Polkadot s Exdeeme portál CoinGape.

Exdeeme predstavila produkt Play2Earn, na blockchaine postavenú hernú iniciatívu, v rámci ktorej hráči vstupujú do hier pod svojou identitou a dokážu hraním zarábať skutočné peniaze. Tento koncept teda kombinuje prijemne s užitočným. Pomocou blockchainu sa odstraňuje potreba prostredníkov, ktorí v tejto oblasti zväčša ukrajujú väčšinu z koláča prípadných príjmov zúčastnených hráčov.

Exdeeme nie je prvou platformou, ktorá sa snaží zapojiť blockchain do herného priemyslu, no vzbudzuje veľkú pozornosť vzhľadom na to, že uzavrela mnoho strategických partnerstiev. Radia sa sem blocchain fondy ako GBV Vapital, Morningstar Ventures, AU21 Capital, Sparrk Digital Capital či Moonrock Capital VYSYN.

,,Títo partneri nám pomôžu realizovať náš cieľ vytvoriť hráčsku a blockchainovú turnajovú platformu pre CS:GO a iné herné tituly. Sme presvedčení, že s podporou takýchto ostrieľaných blockchain fondov budeme rýchlo rásť a dosahovať všetky míľniky nášho plánu,“ tvrdí firma Exdeeme, ktorá chce svoj plán realizovať práve na Polkadot ekosytéme.

Cardano láka Ethereum vývojárov

Pokiaľ ide o rast ceny kryptomeny Cardano, na pozitívnom sentimente okolo nej sa mohlo podpísať oznámenie o spustení devnetu s označením KEVM, ktorý umožňuje prevádzkovanie Ethereum Virtual Machine na Cardano k-frameworku. Zjednodušene povedané to znamená, že vývojári Ethereum môžu písať svoje decentralizované aplikácie vo svojom obľúbenom programátorskom jazyku Silidity, no spustiť ich aj na Cardano blockchaine. Týmto spôsobom Cardano vytvára most pre Ethereum vývojárov, ktorí môžu pokračovať vo svojej práci ako doteraz, no môžu využiť prísľuby, ktoré ponúka Cardano po blížiacom sa spustení fázy Goguen – obzvlášť v oblasti rýchlosti blockchainu a nižších transakčných poplatkov.

Binance Coin a vplyv Binance novinky

Tretím veľkým skokanom dňa je Binance Coin, ktorý dokonca vytvoril v priebehu posledných 24 hodín svoje nové historické maximá. Tento natívny token burzy Binance čerpá z noviniek, ktoré predstavuje burza Binance. No a tá včera oznámila rozšírenie svojich služieb o možnosť obchodovania opcii Bitcoinu voči stablecoinu Tether “na európsky spôsob”. Ten sa odlišuje od amerického štýlu v tom, že obchodníci môžu uplatniť opciu iba k dátumu vypršania platnosti opcie, čiže v jedinom vopred definovanom časovom okamžiku.  Pridanie tohto nového produktu pomôže obchodníkom využiť volatilitu a zaistiť riziko.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.