Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Naštartoval Tudor nezastaviteľný proces? Ďalšie firmy avizujú kúpu Bitcoinov

Článok

Bitcoin katapult
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Keď Bitcoin v marci po obrovskom výplachu všetkých trhov padol pod cenu 4000 dolárov, zrejme len blázon by stavil na to, že ku jeho koncu bude atakovať cenu 30 000 USD. Z tvrdej rany v podobe veľkého cenového prepadu sa však dokázal priam šokujúco rýchlo pozviechať a následne mu vlial novú krv do žil svojimi vyjadreniami miliardár Paul Tudor Jones.

Jeden z najrešpektovanejších amerických investorov, ktorý až do oného momentu nepatril medzi propagátorov Bitcoin, totiž označil túto kryptomenu za potenciálne “najrýchlejšieho koňa v závodoch“ a v newsletteri pre svojich klientov uviedol: ,,Sme svedkami veľkej menovej inflácie. Bezprecedentnej expanzie všetkých foriem peňazí. Niečoho, čo svet doposiaľ nevidel.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Téme sme sa venovali aj vo videu:

Paul Tudor Jones následne dostal príležitosť rozvinúť tieto svoje myšlienky v rámci viacerých televíznych diskusií, no a na CNBC popri slovách o očakávaní veľkej inflácie dolára poukázal na Bitcoin, ktorý má veľkú šancu ochrániť majetok investorov. Jones už vtedy zjavne cítil, že pumpovanie nových peňazí do americkej ekonomiky pre vypuknutie pandémie koronavírusu je len začiatkom dlhodobého procesu. Nasledujúce mesiace mu dali či už ide o Bitcoin, alebo o rast rizika inflácie za pravdu.

Slová rešpektovaného miliardára zrejme ovplyvnili myslenie nejednej firmy. Od toho obdobia totiž investície zo strany inštitúcii do Bitcoinu nabrali doposiaľ nevídané rozmery. Písali sme o nich prakticky v priebehu celej druhej polovice roka 2020. Microstrategy, Stone Ridge, Massmutual, Guggenheim, Square či samozrejme Grayscale… V závere roka 2020 sa hlásia ďalšie. Zdá sa, že ide o nezastaviteľný proces.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že do Bitcoinu sa rozhodla investovať 2 milióny dolárov kanadská spoločnosť NextTech, ktorá je verejne obchodovanou firmou sídliacou vo Vancouveri a špecializuje sa na zážitky z virtuálnej a rozšírenej reality (AR) až po Ecommerce, vzdelávanie, konferencie a organizovanie podujatí.

,,Naša investícia do Bitcoinu je súčasťou našej stratégie diverzifikácie a alokácie kapitálu so zámerom maximalizovať dlhodobú hodnotu pre našich akcionárov. Táto počiatočná investícia odráža našu vieru, že Bitcoin je dlhodobým držiteľom hodnoty a atraktívnym investičným aktívom s dlhodobejším potenciálom zhodnocovania než držanie hotovosti,” okomentoval túto investíciu výkonný riaditeľ firmy Evan Gappelberg, ktorý doplnil, že  od Bitcoinu očakáva v nasledujúcich rokoch výrazne vyššiu výkonnosť než od zlata.

Informácia o novej investícii zo strany NexTech prichádza v rovnakom čase, ako firma Greenpro Capital Corporation obchodovaná na americkej burze NASDAQ oznámila, že sa chystá k podobnému kroku. Svojim investorom už naznačila, že v roku 2021 sa pokúsi zabezpečiť kapitál až vo výške 100 miliónov dolárov, ktorý použije na kúpu BTC. Napodobní tým napríklad firmu Microstrategy, ktorá predávala svoje dlhopisy, aby následne mohla za 650 miliónov dolárov zvýšiť počet držaných BTC na 70 000.

Na príklade firiem NexTtech, Greenpro Capital Corporation či Microstrategy je badateľný aj nový fenomén. Ide totiž o firmy obchodované na burzách. Firma Citron Fund už v novembri dospela k názoru, že investícia do firiem, ktoré držia bitcoiny, sa môže stať novým hitom. Môže ísť totiž o odlišný spôsob, ako investovať do kryptosektora bez toho, aby musel investor aktívne držať kryptomeny.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.