Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Roubini čaká, že Bidenová vláda pôjde po Bitcoine tvrdšie než Trump

Článok

Nouriel Roubini
Nouriel Roubini

Azda najznámejší kritik kryptomien profesor Nouriel Roubini známy aj ako „Mr. Doom“ pre úspešne predikovanie finančnej krízy z roku 2008, tvrdí, že nová administratíva Joea Bidena pôjde po kryptomenách ešte tvrdšie, než to robili ľudia z vlády Donalda Trumpa.

Kým mnohí predstavitelia kryptosektora sa domnievajú, že príchod Joea Bidena a jeho nového ministra financií pomôže rozvoju kryptosektora, Roubini si myslí, že sa stane presný opak. Uviedol to počas ohnivej diskusie na Twitteri, v rámci ktorej ostro komunikoval s rešpektovaným právnikom Jakeom Chervinskym, ktorý sa v posledných rokoch špecializuje hlavne na právo v spojení s blockchain technológiou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Robini v rámci výmeny názorov označil kryptomeny za „žumpu” a o Chervinskom povedal, že trpí bludmi. Takýmto spôsobom reagoval na to, keď Chervinsky po prečítaní si návrhu zákona odchádzajúceho ministra financií Stevena Mnuchina, ktorý chce vynútiť prísnejšie podmienky KYC a AML v súvislosti s výbermi kryptomien z búrz, povedal, že takýto zákon má v súčasnej podobe nulovú šancu na úspech.

,,Bidenov tím počnúc Janet Yellenovou (budúca ministerka financií), ktorá bola mojou šéfkou v CEA, bude tvrdo bojovať proti vyhýbaniu sa plateniu daní a proti žumpe, ktorá sa vyhýba AML-KYC-TFC a to omnoho tvrdšie, než to robil Mnuchin. Vráť sa k životu, aký si žil predtým než si sa stal najatou roztlieskavačkou kryptopriemyslu,” odkázal Roubini Chervinskemu.

Kryptomeny zúfalo potrebujú od Bidena ľudí s otvorenou mysľou, tvrdí Novogratz

Napriek tomu, že Chervinsky spochybňuje aplikovateľnosť zákona, ktorý chce presadiť Mnuchin, pravdou je, že nevhodné regulácie kryptosektora predstavujú jednu z najväčších hrozieb pre budúcnosť kryptomien. Viaceré prieskumy naznačili, že investori považujú regulácie za vôbec najväčšie riziko celého trhu.

Autor slávnej knihy “The Bitcoin Standard” Saifedean Ammous k téme regulácii uviedol, že zakázať Bitcoin je veľmi ťažké. ,,Ak ho budú chcieť ľudia používať, tak si nájdu spôsob. Ak ho chcete zastaviť, musíte podkopať motiváciu k jeho používaniu. Nič by to neurobilo lepšie, než návrat k zlatému štandardu,” načrtol riešenie, ktoré sa však javí byť mimoriadne nepravdepodobné až utopistické, čo si pochopiteľne Ammous dobre uvedomuje.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.