Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Roubini čaká, že Bidenová vláda pôjde po Bitcoine tvrdšie než Trump

Článok

Nouriel Roubini
Nouriel Roubini

Azda najznámejší kritik kryptomien profesor Nouriel Roubini známy aj ako „Mr. Doom“ pre úspešne predikovanie finančnej krízy z roku 2008, tvrdí, že nová administratíva Joea Bidena pôjde po kryptomenách ešte tvrdšie, než to robili ľudia z vlády Donalda Trumpa.

Kým mnohí predstavitelia kryptosektora sa domnievajú, že príchod Joea Bidena a jeho nového ministra financií pomôže rozvoju kryptosektora, Roubini si myslí, že sa stane presný opak. Uviedol to počas ohnivej diskusie na Twitteri, v rámci ktorej ostro komunikoval s rešpektovaným právnikom Jakeom Chervinskym, ktorý sa v posledných rokoch špecializuje hlavne na právo v spojení s blockchain technológiou.

Robini v rámci výmeny názorov označil kryptomeny za „žumpu” a o Chervinskom povedal, že trpí bludmi. Takýmto spôsobom reagoval na to, keď Chervinsky po prečítaní si návrhu zákona odchádzajúceho ministra financií Stevena Mnuchina, ktorý chce vynútiť prísnejšie podmienky KYC a AML v súvislosti s výbermi kryptomien z búrz, povedal, že takýto zákon má v súčasnej podobe nulovú šancu na úspech.

,,Bidenov tím počnúc Janet Yellenovou (budúca ministerka financií), ktorá bola mojou šéfkou v CEA, bude tvrdo bojovať proti vyhýbaniu sa plateniu daní a proti žumpe, ktorá sa vyhýba AML-KYC-TFC a to omnoho tvrdšie, než to robil Mnuchin. Vráť sa k životu, aký si žil predtým než si sa stal najatou roztlieskavačkou kryptopriemyslu,” odkázal Roubini Chervinskemu.

Kryptomeny zúfalo potrebujú od Bidena ľudí s otvorenou mysľou, tvrdí Novogratz

Napriek tomu, že Chervinsky spochybňuje aplikovateľnosť zákona, ktorý chce presadiť Mnuchin, pravdou je, že nevhodné regulácie kryptosektora predstavujú jednu z najväčších hrozieb pre budúcnosť kryptomien. Viaceré prieskumy naznačili, že investori považujú regulácie za vôbec najväčšie riziko celého trhu.

Autor slávnej knihy “The Bitcoin Standard” Saifedean Ammous k téme regulácii uviedol, že zakázať Bitcoin je veľmi ťažké. ,,Ak ho budú chcieť ľudia používať, tak si nájdu spôsob. Ak ho chcete zastaviť, musíte podkopať motiváciu k jeho používaniu. Nič by to neurobilo lepšie, než návrat k zlatému štandardu,” načrtol riešenie, ktoré sa však javí byť mimoriadne nepravdepodobné až utopistické, čo si pochopiteľne Ammous dobre uvedomuje.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne