Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny zúfalo potrebujú od Bidena ľudí s otvorenou mysľou, tvrdí Novogratz

Článok

Mike Novogratz
Twitter.com

Jeden z hlavných propagátorov Bitcoinu rešpektovaný investor Michael Novogratz, ktorý okrem iného stojí aj na čele firmy Galaxy Digital, si myslí, že Spojené štáty americké zúfalo potrebujú od novej vlády Joea Bidena správnu a otvorenú reguláciu kryptosektora.

Novogratz hovoril o tejto téme v živom vysielaní na CNBC, počas ktorého poukázal na to, ako Bitcoin v posledných týždňoch s prehľadom odolával (z pohľadu cenu stupňujúcej sa snahe odchádzajúcej administratívy Donalda Trumpa podkopať jeho budúcnosť.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Hovorí to o tom, aký silný je tento býčí trh. Snažia sa o všetko možné a v skutočnosti to naň (Bitcoin) nemá žiadny dopad,” poukazoval na snahu Stevena Mnuchina, odchádzajúceho Ministra financií, vynútiť ešte pred odchodom z kresla presadenie zákona, ktorý by výrazne obmedzil používanie kryptomien bez nutnosti KYC (osobných údajov).

Michael Novogratz však upozorňuje, že kryptotrh v skutočnosti naozaj potrebuje regulácie a to najmä z dôvodu, že súčasné zákony majú veľmi veľa nejasností. ,,Viete úprimne dúfam, že keď s vymenia stráže (príde Biden), tak sa dočkáme u regulátorov ľudí, ktorí budú mať viac otvorenú myseľ.”

Roubini čaká, že Bidenová vláda pôjde po Bitcoine tvrdšie než Trump

Šéf Galaxy Digital priznal, že prípadne archaické zákony, o ktoré sa snažia v závere svojho funkčného obdobia Mnuchin a spol. by totiž mohli inováciám a adopcii kryptomien výrazne ublížiť. Minimálne v rámci USA, čo podľa neho pripraví pôdu pre konkurentov ako je napríklad  Čína, aby úplne ovládli tento trh.

Zároveň popri tom zdôraznil, že súčasné navrhované zákony majú mnoho nezamýšľaných negatívnych dôsledkov, na ktoré ich navrhovatelia zrejme ani nemysleli, čo môže potenciálne brzdiť množstvo skvelých veci, ktoré sa v sektore kryptomien objavujú.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.