Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nakúpi mesto Miami bitcoiny do svojej pokladne?

Článok

Bitcoin Miami

Francis Suarez, senátor Miami, teda druhého najväčšieho mesta amerického štátu Florida, na Twitteri naznačil, že môže zvážiť možnosť investovania do Bitcoinu zo strany mestskej pokladne.

Hlavná tvár mesta Miami sa v tomto zmysle vyjadril v rámci krátkej výmeny tweetov so známym propagátorom Bitcoinu Anthonym Pomplianom. Ten konkrétne na Twitteri uverejnil výzvu s textom “Retweetnite tento post ak chcete, aby senátor Miami Francis Suarez vložil 1% mestských rezerv do Bitocinu”, na ktorú Suarez reagoval odpoveďou: ,,Jednoznačne sa na to pozriem a túto možnosť preskúmam.”

Následne sa v pozitívnom zmysle nepriamo aj na adresu Bitcoinu vyjadril jeho kolega Jimmy Partonis, ktorý je zvoleným finančným riaditeľom štátu Florida, členom floridského kabinetu a tiež maršalom floridského hasičského zboru. ,,Naše peniaze musíme udržovať v bezpečí. Nie je to úloha pre budúcnosť, ale úloha súčasnosti. Páči sa mi, že senátor je naklonený myšlienke rozvoja finančného sektora na Floride,” uviedol.

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne