Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoinu sa darí a v mnohých ukazovateľoch už prekonáva svoje historické maximá, no popri tom sa objavujú aj  problémy, ktoré súvisia s jeho budúcnosťou. Prinášame vám prehľad TOP správ tohto týždňa vo svete kryptomien.

Bitcoin

Vážnym problémom pre Bitcoin môže byť v budúcnosti cenzúra transakcii. Vznikol totiž prvý mining pool, ktorý vyžaduje KYC od ťažiarov a zároveň je schopný odmietať transakcie, ktoré sú spojené s adresami z blacklistu. Vážnosti tohto problému, ktorý ohrozuje samotnú decentralizáciu Bitcoinu, sme sa venovali v tomto článku.

Azda najväčší kritik Bitcoinu profesor Nouriel Roubini prvýkrát priznal, že Bitcoin môže mať nejakú hodnotu, ktorá súvisí s jeho algoritmom a dá sa zároveň povedať, že mu pripísal aspoň nejaký kredit na rozdiel od ostatných kryptomien, ktoré podľa neho strácajú hodnotu rýchlejšie, než FED tlačí peniaze. Viac sa dočítate tu.

Zakladateľ a hlavný predstaviteľ najväčšieho hedgeového fondu na svete Bridgewater Associates Ray Dalio vymenoval 3 problémy, ktorým čelí Bitcoin a ktoré zrejme budú znamenať, že nenaplní svoju pôvodnú víziu internetových peňazí. Dočítate sa o nich tu.

Ako ovplyvnia Bitcoin výsledky amerických volieb, v ktorých zvíťazil Joe Biden? Svoj názor vyjadrilo niekoľko trhových analytikov a taktiež rešpektovaný právnik Jake Chervinsky, ktorý upozornil, že najprv si musíme počkať na to, akých ľudí si do svojho kabinetu Biden vyberie. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Šéf firmy Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, upozornil, že Joe Biden môže byť podľaa jeho názoru pre Bitcoin rizikom, pretože jeho environmentálne zameraný program môže priamo ohrozovať firmy, ktoré do Bitcoinu investujú. Viac sa dozviete v tomto článku.

Za 1 BTC aktuálne kúpite najviac Big Macov v histórii. Vyplýva to z PPI indexu, ktorý potvrdzuje, že Bitcoinu sa darí ako dlhodobému držiteľovi hodnoty a ako hedge voči inflácii. Dá sa teda skonštatovať, že podľa tohto ukazovateľa zohľadňujúceho infláciu je Bitcoin už na svojom novom maxime. Viac sa dočítate tu.

Na zoznam miliardárov, ktorým sa začal páčiť Bitcoin, sa pridal 67-ročný americký investor a bývalý úspešný správca hedžového fondu Duquesne Capital Stanley Druckenmiller. Ten dokonca vyhlásil, že Bitcoin môže byť úspešnejší než zlato. Viac sa dočítate tu.

Za súčasný rastom ceny Bitcoinu určite nehľadajte retailových investorov. Sú za ním predovšetkým smart money. Viac sa dozviete v tomto článku.

Spoločnosť PayPal zrejme cíti, že je správny čas na vstup do kryptosveta a  nechce zbytočne čakať so spustením svojich služieb až do roku 2021. Jej kryptomenové služby pre amerických zákazníkov budú totiž dostupne pravdepodobne už v najbližších dňoch.

Altcoiny

Kryptomena Grin sa nedávno stala terčom 51% útoku, ktorý zviditeľnil skutočnosť, ž kryptomeny s nízkym hashrate fungujúce na koncepte Proof of Work sú častokrát veľmi zraniteľné.

Kryptomena Polkadot by mohla potenciálne ohroziť pozíciu Ethereum ako lídra smart kontrakt blocchain platforiem. Zároveň má s Ethereum mnoho podobnosti v tom, ako chce riešiť problémy škálovania. Téme sme sa venovali tu.

Depozitný kontrakt Ethereum súvisiaci s príchodom prvej nultej fázy Ethereum 2.0 sa zatiaľ plní len veľmi pomaly, čo môže spôsobiť, že táto úvodná fáza novej generácie Ethereum naplánovaná na 1. decembra sa nespustí včas.

Ani kompletné dokončenie novej generácie Ethereum s názvom Ethereum 2.0 nemusí stačiť na to, aby sa uspokojili potreby, ktoré vyžaduje novovznikajúci DeFi sektor. Uviedol to generálny riaditeľ burzy FTX Sam Bankman-Fried, ktorý vyhlásil, že DeFi potrebuje ešte lepšie škálovanie vlastnosti, než o pár rokov prinesie tento nový blockchain.

Šéfka Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová naznačila, že je za to, aby ECB odštartovala proces vzniku digitálneho eura. Definitívne rozhodnutie by malo padnúť už v úvode budúceho roka.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.