Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

DeFi potrebuje viac, než ponúkne Ethereum 2.0, tvrdí Bankman-Fried

Článok

defi-bublina
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ a generálny riaditeľ kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried si myslí, že Ethereum nie je schopné absorbovať budúci dopyt po decentralizovanom financovaní (DeFi) a to dokonca ani po prechode na novú generáciu Ethereum 2.0.

Bankman-Fried hovoril o tejto téme s Camilou Russo v rámci podcastu Defiant Podcast. Počas neho skonštatoval, že Ethereum v súčasnosti spomaľuje vývoj DeFi sektoru a pravdepodobne jediným spôsobom, ako tento problem vyriešiť, bude prechod na iné blockchainy.

Šéf burzy FTX poznamenal, že v hre je aj možnosť, že bude nutné vymyslieť pre DeFi niečo úplne nové a bodu, kedy sa budú musieť definitívne rozhodnúť, či budú pokračovať na Ethereum, alebo zvolia inú cestu, sa pravdepodobne nevyhnú. Zároveň uviedol, že v DeFi sektore sa stalo už niekoľkokrát, že sa vymyslel koncept, z ktorého bola komunita naozaj nadšená, no okamžite sa zistilo, že pre jeho funkčnosť by muselo Ethereum škálovať omnoho lepšie a tak v súčasnosti je jeho realizácia nereálna.

Bankman-Fried tvrdí, že z tohto dôvodu skúmali viac než 30 rôznych blockchainov, no ani jeden nesplnil ich požiadavky. Aj z toho dôvodu založili nový DeFi projekt s názvom Serum, ktorý je postavený na blockchaine Solana pre jeho rýchlosť a infraštruktúru.

DeFi podľa jeho názoru bude jedného dňa aktívne používať miliarda ľudí, čo znamená, že blockchainy budú musieť dramaticky zvýšiť svoje škálovacie možnosti. Domnieva sa, že stačiť nebude ani úspešne dokončenie generácie Ethereum 2.0, v súvislosti s ktorým sa hovorí o približne 100x až 1000x vyššej rýchlosti. ,,Nielen stokrát rýchlejšie než Ethereum, my potrebuje miliónkrát rýchlejší blockchain než Etheruem,” upozornil.

Problémy Ethereum sa príchodom DeFi éry zviditeľnili, pretože vyšší počet transakcií viedol k preťaženiu mempoolu a rastu transakčných poplatkov, ktoré sa dostali do dvojciferných čísel. To je pre rozvoj nového segmentu absurdne vysoký poplatok.

Opačný názor má riaditeľ DappRadar Jon Jordan, ktorý si myslí, že keď sa dokončí Ethereum 2.0, pre Defi sektor to bude skutočne víťazstvo, ktoré rozšíri jeho možnosti. Nám neostáva iné než dodať, že miliarda používateľov, o ktorej hovorí Bankman-Fried je zrejme ešte v nedohľadne a tak nezostáva nič iné než dúfať, že kým príde takáto masová adopcia, tak budú existovať riešenia, ktoré tento dopyt hravo zvládnu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.