Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin po voľbách v USA: Dôležití budú ľudia, ktorých Joe Biden predstaví

Článok

Joe Biden Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci Donald Trump stále odmieta porážku v amerických prezidentských voľbách a je možné, že kauza povedie až na Najvyšší súd, americké aj zahraničné média už označujú Joea Bidena za novozvoleného, v poradí 46. amerického prezidenta.

Trhoví analytici popri tom rozmýšľajú, ako zmena postu lídra ekonomicky najvplyvnejšej krajiny sveta ovplyvní sektor kryptomien. V prvom rade je však potrebné zdôrazniť, že Joe Biden na adresu kryptomien toho počas svojej kariéry veľa nepovedal a preto ide skôr o dohady, než presné analýzy.

Qiao Wang, ktorý je lídrom DeFi Alliance, si myslí, že zvolenie Bidena je pre kryptosektor pozitívne a to z toho dôvodu, že Donald Trump hovoril o Bitcoine v minulosti veľmi negatívne. ,,Fakt, že Trump a Mnuchin (Trumpov minister financií) hovorili o Bitcoine nepriateľský, robí z Trumpa oveľa horšieho kandidáta. Bodka. Senátna časť je však diskutabilná. Môžeme taktiež predpokladať, že demokrati pravdepodobne budú vytvárať ešte výraznejšiu infláciu, čo je pre Bitcoin taktiež dobré.”

Líder Galaxy Digital a známy bitcoinový býk Michael Novogratz si taktiež myslí, že administratíva demokratov bude pre kryptomeny dobrá a to z podobných dôvodov ako uviedol Wang. Predpokladá totiž, že demokrati budú motivovať americkú centrálnu banku (FED) ešte k výraznejšiemu tempu tlačenia peňazí a Bitcoin sa ešte viac zviditeľní ako protiinflačný nástroj.

Právnik Jake Chervinsky, ktorý sa špecializuje na blockchain technológiu, upozornil, že zvolenie Bidena nie je pre kryptosektor až také dôležité a omnoho podstatnejšie bude to, koho poverí ako kľúčovú osobu pre tento sektor v jeho budúcej administratíve. ,,Zvolený prezident nikdy o kryptomenách verejne nehovoril. V tomto momente naozaj nie je potrebne venovať mu príliš veľkú pozornosť. Pre nasledujúce štyri roky bude politika USA ohľadom kryptomien závisieť od toho, koho menuje na kľúčové pozície. Viac sa dozvieme až potom, ako prevezme (po Trumpovi) úrad,” napísal na Twitteri.

Portál Cointelegraph nadviazal na slova Chervinskeho a upozornil, že pravdepodobne bude súčasťou Bidenovho kabinetu aj bývalý predseda CFTC Gary Gensler, ktorý sa zviditeľnil počas Obamovej vlády, v ktorej bol Biden viceprezidentom. Gensler razil počas Obamu presadzovanie tvrdých regulačných predpisov pre Wall Street v dôsledku finančnej krízy z roku 2008 a v minulosti hovoril o Bitcoine pozitívne.

Ministrom financií by sa zas mohol stáť ekonóm Lael Brainard, ktorý je bývalým guvernérom FEDU a v spolupráci s MIT sa zaoberal aj témou digitalizácie amerického dolára (CBDC).

Upozorňujeme však, že zatiaľ sú všetko len dohady a kým Joe Biden oficiálne nepredstaví svoju administratívu, nič zásadne sa pravdepodobne nestane.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.