Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ďalší miliardár zmenil názor na Bitcoin: Môže byť úspešnejší než zlato

Článok

Stanley Druckenmiller Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V rozhovore pre zámorskú televíziu CNBC potvrdil ďalší z rady miliardárov Stanley Druckenmiller, že ho Bitcoin úprimne zaujal ako úložisko hodnoty a že už doňho stihol aj investovať.

Stanley Druckenmiller je 67-ročný americký investor, filantrop a bývalý správca úspešného hedžového fondu. Medzi rokmi 1981 až 2010 totiž viedol Duquesne Capital, ktorý v čase ukončenia svojej činnosti prerozdelil klientom majetok v hodnote okolo 12 miliardy dolárov. Podľa magazínu Forbes sa jeho vlastný majetok odhaduje na 4,4 miliardy dolárov.

Druckenmiller na CNBC zopakoval o Bitcoine viacmennej to isté, čo pred ním povedali už niekoľkí poprední americkí investori na čele s Paulom Tudorom Jonesom, ktorý v úvode roka skonštatoval, že Bitcoin bude pravdepodobne najrýchlejším koňom v boji proti inflácii. Druckenmiller dokonca skonštatoval, že Bitcoin by mohol v horizonte dlhšieho obdobia predbehnúť v kapitalizácii aj zlato a dnes je pravdepodobne lepšou stávkou než tento cenný kov.

Je nutné zároveň poznamenať, že Druckenmiller podobne ako mnohí iní ešte nedávno Bitcoin zatracoval. Len rok dozadu vyhlásil, že nechápe, prečo ho ľudia označujú za uchovávateľa hodnoty a že nechce v vlastniť žiadny BTC.

,,Bitcoin má veľkú príťažlivosť ako uchovávateľ hodnoty pre miléniovo a tiež ako nové “West coast” money…. Síce vlastním mnohokrát viac zlata než bitcoinov, avšak úprimne povedané, ak stávka na zlato bude fungovať (tzn. cena zlata bude rásť), tak stávka na Bitcoin bude pravdepodobne fungovať ešte lepšie, pretože je menší, likvidnejší a má stále mnoho vlastností beta verzie.”

Vyjadrenia rešpektovaných miliardárov ako sú Paul Tudor Jones či Stanley Druckenmiller sú pre adopciu Bitcoinu mimoriadne podstatné, pretože menia vnímanie Bitcoinu u neskúsených retailových investorov, ktorí ešte nedávno z úst podobných ľudí počúvali najmä to, že Bitcoin je bublina či podvodná Ponzi schéma.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.