Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Môžu mať Bitcoin a firmy Microstrategy a Square kvôli Bidenovi problém?

Článok

Square Microstrategy Joe Biden
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse naznačil, že zvolenie Joea Bidena za 46. amerického prezidenta nemusí byť pre Bitcoin napokon pozitívne a dokonca by sa to mohlo negatívne dotknúť amerických firiem, ktoré v nedávnom období investovali do Bitcoinu nemalé peniaze.

Garlinghouse, ktorý je hlavým predstaviteľom firmy Ripple stojacej za kryptomenou XRP upozornil na Twitteri, že nová administratíva Joea Bidena sa bude orientovať mimoriadne pro-ekologicky, čo by mohlo mať dopad aj na Bitcoin skrz iniciatívy vedúce voči firmám, ktoré prispievajú k tvorbe skleníkových plynov.

Za producentov skleníkových plynov (avšak musíme sa baviť do akej miery v porovnaní s inými priemyslami pozn.red.) sú totiž označovaní aj ťažiari Bitcoinu respektíve všetkých krypotmien fungujúcich na konsenze Proof of Work. Garlinghouse si preto myslí, že nová vláda môže začať vyžadovať od podnikateľských subjektov priznanie aktivít, ktoré súvisia so znečisťovaním planéty.

Spomenul popri tom konkrétne firmu Jacka Doeseyho Square, ktorá nedávno potvrdila, že kúpila 4 709 BTC za 50 miliónov dolárov. Garlinghouse si myslí, že by jej kvôli tomu mohla vláda venovať zvýšenú pozornosť. Ak by mal pravdu, určite by to isté platilo aj o firme Microstrategy Michaela Saylora, ktorá nakúpila až 32 500 BTC za 425 miliónov USD.

Súčasné tvrdenia Garlinghoousea však v žiadnom prípade nemožno preceňovať. Ťažba bitcoinu síce ekologická nie je, no jej vplyv na celkové globálne znečistenie planéty je v porovnaní s inými priemyslami absolútne minimálny (minimálne v súčasnosti). Ak bude Bidenova administratíva, ktorá pravdepodobne opäť podpíše Parížsku dohodou, ktorú vypovedal Donald Trump v roku 2017, vynakladať úsilie vedúce k potenciálnym sankciám voči firmám, ktoré svojimi aktivitami znečisťujú planétu, na mape USA sa nájde nespočet takých, ktoré sú vo väčšom ohrození než Square či Microstrategy.

Garlinghouse si týmito vyjadreniami taktiež mohol len „prihrievať polievočku“ v prospech XRP, ktorého hodnota v priebehu posledného roka napriek býčiemu trhu Bitcoinu klesá. Upozorňuje totiž, že XRP je voči prírode omnoho šetrnejšie, pretože zďaleka nepáli toľko energie než Bitcoin a v tomto smere je údajne až 57 000-krát efektívnejšie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.