Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin má stále silné fundamenty, rastie jeho hashrate, mining difficulty a dobre sú naladení aj investori. Zaujímavé novinky však prichádzajú aj zo sveta altcoinov. Obzvlášť v súvislosti s Polkadot, Ethereum či Librou. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn. 

Bitcoin

Dan Held z burzy Kraken vymenoval päť dôvodov, prečo predpokladá, že Bitcoin už vstúpil nového bullrunu. Má ísť o údaje o UTXO, počet BTC držaných na peňaženkách, efekt halvingu, rast inflácie fiatových mien a rast globálneho dlhu. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Čína má v súčasnosti výrazný vplyv na ťažbu Bitcoinu, pretože z tejto krajiny pochádza 65% až 70% celkového hashrate, čiže výpočtovej sily vynaloženej na jeho ťažbu. Informácie z tohto týždňa však naznačujú, že tento podiel by sa mohol aspoň z časti zmenšiť, pretože v provincii Vnútorne Mongolsko zrejme prídu miestni ťažiari o zvýhodnenú cenu elektriny. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin je stále vo výbornej kondícií. Vyplýva to z údajov o hashrate a taktiež o úprave mining difficulty, ktorá od halvingu stúpla o ďalších 9%, čím sa vyvrátili akékoľvek teórie o tzv. špirále smrti, ktorá mala podľa skeptikov prísť po májovom halvingu.

Bratia Winklevossovci, ktorí stoja na čele burzy Gemini a kedysi stáli aj pri vzniku Facebooku, si myslia, že Bitcoin v dohľadnej budúcnosti môže prekonať cenu 500 tisíc dolárov, čím by prekonal v kapitalizácii zlato. Dôvod je prostý – hoci má Bitcoin so zlatom podobné vlastnosti, v niektorých detailoch je ešte lepší – je digitálny, ľahko prevoditeľný a má presne definované konečné množstvo. To je vlastnosť, ktorú nemá ani zlato, nakoľko nikto nevie, koľko ho naozaj existuje a čí sa v budúcnosti nebude ťažiť napríklad aj mimo našu planétu.

Spoločnosť Glassnode si myslí, že Bitcoin má potenciál rasť na svojej cene aj vďaka tomu, že v trhu je čoraz viac stablecoinov. V porovnaní s rokom 2019 a obdobím, kedy Bitcoin atakoval cenu 14 tisíc dolárov, je v obehu aktuálne trojnásobok mincí, ktoré kopírujú hodnotu fiatových mien. Téme sme sa venovali tu.

Šéf Ryanairu Michael O’Leary sa veľmi kriticky vyjadril na adresu Bitcoinu a povedal, že by doňho neinvestoval ani cent. Dôvodom jeho negatívneho postoju k najznámejšej kryptomene však podľa všetkého je najmä skutočnosť, že bol spájaný s podvodnou investičnou schémou, ktorá sa prezentovala ako investovanie do Bitcoinu. Viac sa dočítate tu.

Altcoiny

Spoločnosť Snowfork pracuje na “moste“, ktorý prepojí Ethereum a Polkadot blockchain, z čoho budú výrazne čerpať obe kryptomeny. Nemá ísť pritom len o prevoditeľnosť konkrétnych mincí naprieč blockchainami, ale aj funkčnosť smart kontraktov, čo môže výrazne pomôcť aj Ethereum. Viac sa dozviete tu.

Kryptomena Polkadot má vraj veľký priestor pre ďalší rast. Uviedla to spoločnosť Spartan Black, ktorá spravuje hlavný kryptomenový fond sídliaci v Ázii. Tento projekt má údajne perspektívne šancu dostať sa až medzi tri kryptomeny s najväčšou trhovou kapitalizáciou. V jeho prospech má hrať aktívna komunita vývojárov, rastúce tempo nových projektov či mimoriadne kvalitný vývojársky tím.

Priemerná denná hodnota transakcií stablecoinu Tether predbehla za posledný mesiac hodnotu všetkych transakcií bitcoinov a taktiež transakcií, ktoré sa realizujú skrz službu PayPal. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

O kryptomeny centrálnych bank (CBDC = Central bank digital currency) je zdá sa čoraz väčší záujem. Potvrdzujú to aj údaje z Google Trends, z ktorých vyplýva, že vyhľadávanie CBDC má výrazne stúpajúci trend pripomínajúci vývoj vyhľadávania Bitcoinu v roku 2017 a kryptomeny Libra v roku 2019.

Podľa najnovších štatistík už Aave (LEND) predbehol MakerDAO a stal sa najpopulárnejším projektom decentralizovaného financovania postaveného na Ethereum blockchaine.

Libra Association získala do funkcie šéfa právnického oddelenia Stevena Bunnela, ktorý bol bývalým generálnym poradcom amerického ministerstva vnútornej bezpečnosti. Bunnel je špecialistom na ochranu osobných údajov, čo je aspekt, na ktorom si musí dať Libra Association obzvlášť záležať, ak chce úspešne spustiť svoju kryptomenu na čele ktorej stojí Facebook.

Mohlo by vás zaujať

  • Americká pobočka burzy Biannce s názvom Bbinance.US rozšírila pole svojej pôsobnosti už aj na Floride. Aktuálne je funkčná v 38. amerických štátoch, no stále nie je dostupná napríklad v New Yorku, Texase či Washingtone
  • Mexická finančná spravodajská jednotka uviedla, že špinavé peniaze sa v tejto krajine perú najmä cez veľké banky z tzv. skupiny G7, pričom pranie peňazí skrz kryptomeny je zaradené len do kategórie “vznikajúcich rizík”
  • Jerome Powell stojaci na čele americkej centrálnej banky FED potvrdil, že rátajú s infláciou nad dve percentá. Viac sa dočítate tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.