Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO Ryanair: Do Bitcoinu by som neinvestovali ani cent

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Stále platí, že kryptomeny na čele s Bitcoinom majú mnoho odporcov. V poslednom období azda vôbec najnegatívnejším spôsobom sa na ich adresu vyjadril generálny riaditeľ leteckej spoločnosti Ryanair.

Michael O’Leary v nedávnom rozhovore s The Times totiž prirovnal Bitcoin k Ponzi schéme a odporučil investorom, aby sa  mu zďaleka vyhli. ,,Nikdy by som do toho neinvestoval ani cent. Je to podľa mňa ekvivalent Ponzi schémy. Dôrazne odporúčam všetkým, ktorí majú aspoň trochu základnej logiky a uvažovania, aby ignorovali tento falošný príbeh a vyhli sa Bitcoinu, pretože je to mor.”

O’Learyho negatívny postoj k Bitcoinu podľa všetkého súvisí najmä so skutočnosťou, že nedávno koloval internetom falošný príbeh o tom, ako skrz kryptomenový podvod s názvom “Bitcoin Lifestyle” zarobil na Bitcoine skrz automatizované obchodné systémy obrovské peniaze.

Žiaľ je pravdou, že známe osobnosti sú podvodníkmi neraz využívané na propagáciu falošných podvodných investičných schém, u ktorých sa čoraz viac spomínajú najmä kryptomeny. O’Leary však robí zásadnú chybu v tom, že spája podvodný projekt, ktorý si “ukradol” pojem Bitcoin s reálnym Bitcoinom, čo sú dve absolútne odlišné veci.

Žiaľ takéto podvody, ktoré zneužívajú bitcoin a kryptomeny, robia kryptomenám nesmierne zlú povesť. Nováčikovia, ktorí nevedia nič o technológii kryptomien, môžu tak veľmi ľahko nadobudnúť presvedčenie, že ide o podvod. A žiaľ mnohí z tých, čo sa rozhodnú pre investíciu do kryptomien, častokrát naletia práve podvodným projektom namiesto toho, aby si kúpili reálne kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne