Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Buduje sa most pre smart kontrakty medzi Polkadot a Ethereum

Článok

Polkadot Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nový projekt, ktorý sa buduje na Polkadot, chce podľa informácii Cointelegraph vytvoriť priamy most s Ethereum, ktorý by v budúcnosti mohol umožniť funkčnosť jedného typu smart kontraktov naprieč obomi blockchainami.

Na tomto “moste” pracuje spoločnosť Snowfork, ktorá sa špecializuje na vývoj softvérových riešení. Počiatočná implementácia mostu by mala umožniť prenos tokenov ETH a ERC-20 z Ethereum na Polkadot. Most však má byť plne symetrický, čo zároveň umožní posielať tokeny z Polakdot na Ethereum. ,,Čokoľvek urobíte jedným smerom, budete môcť urobiť aj tým druhým,” povedal riaditeľ firmy Snowfork Aidan Musitzky.

Prenos tokenov naprieč blockchainami Ethereum a Polkadot je len jednou časťou komplexného riešenia. Finálnym cieľom je totiž vytvorenie mosta, ktorý umožní inteligentným zmluvám na Ethereum posielať pokyny na Polkadot a to isté aj naopak.

Musnitzky vysvetlil, že to bude realizované pomocou rady blockchain aplikácii, ktoré budú súčasťou komunikačného protokolu medzi týmito blockchainami. Víziu “mostu” prirovnal k TCP/IP alebo aplikačnej vrstve HTTP, čo zásadne zjednodušilo infraštruktúru webových stránok.

Potenciálna existencia takéhoto mostu vytvorí nové príležitosti pre vývojárov Ethereum aj Polkadot. ,,Myslím si, že zaujímavé to bude pre zákazníkov a užívateľov, ktorí sa zameriavajú na súčasné projekty Polkadot, ktoré budú chcieť premostiť aj na Ethereum, aby umožnili aktívam, ktoré sú postavené na Ethereum, pracovať na ich sieti.”

Z mosta môžu však ťažiť aj decentralizované aplikácie Ethereum. ,,AK máte obojstranný plne dôveryhodný systém, tak je veľmi jednoduché presunúť stav aj logiku systému z jedného reťazca do toho druhého,” vysvetlil. Takéto riešenie by mohlo byť pre Ethereum zaujímavé napríklad v prípade DeFi projektov a taktiež z dôvodu, že by mohlo poskytnúť jeho preťaženej sieti ďalšie možné efektívne riešenie škálovania na druhej vrstve.

Šéf firmy Snowfork uviedol, že proof-of-koncept by mohol byť hotový koncom septembra a celý projekt by mal byť dokončený v priebehu 6 až 7 mesiacov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.