Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

5 dôvodov, prečo vstupuje Bitcoin do bullrunu podľa Dana Helda z Krakenu

Článok

Bitcoin rast
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf vývoja poprednej americkej kryptoburzy Kraken Dan Held vymenoval niekoľko dôvodov, ktoré sú podľa jeho názoru nespornými dôkazmi, že Bitcoin vstupuje do svojho nového býčieho trhu, tzv. bullrunu.

Held sa týmto tvrdením zaradil na zoznam iných firiem a osobností, ktoré avizovali túto skutočnosť v predchádzajúcich dňoch od analytickej platformy Glassnode až po populárneho tradera PlanB.

Prvý dôvod, ktorý avizuje bullrun, sú podľa Helda údaje o UTXO (časť transakcie, ktorá nebola pri transakcii minutá a ostáva iniciátorovi transakcie), ktoré sú z vyše 97% aktuálne v pluse. Znamená to, že menej než 3% transakcií malo vyššiu hodnotu, než bolo nedávne cenové maximum Bitcoinu 12 400 USD. Podľa Helda k takémuto javu dochádza obvykle v období, kedy začína bullrun.

Druhým dôvod súvisí s tým, že väčšina držiteľov bitcoinov sa aktuálne rozhodla držať ich na svojich peňaženkách a nie sú pripravení na ich predaj. Podľa informácii Cointelegraph sa viac než 61% existujúcich bitcoinov nepohlo zo svojej peňaženky viac než rok. James Lopp z CasaHODL uviedol, že množstvo aktívnych bitconov v obehu dosiahlo hodnoty, ktoré boli naposledy badateľné v roku 2011.

Tretí dôvod je toľkokrát zmieňovaný halving, ktorý znížil infláciu Bitcoinu, čím ho urobil ešte vzácnejší. Pár mesiacov od májového delenia odmeny pre ťažiarov možno skonštatovať, že ťažiari bitcoinu sa dokázali na túto zmenu adaptovať a hashrate, ktorý vyjadruje celkové úsilie minerov pri ťažbe BTC, opäť vytvára rekordné hodnoty.

Štvrtý  dôvod súvisí s rastom inflácie fiatových mien v dôsledku krokov centrálnych bánk. Tie sa totiž snažia tlačením nových miliárd až biliónov dolárov zachraňovať ekonomiku. Bitcoin, ktorý má obmedzené množstvo, sa stáva pri inflačných fiatových peniazoch, tzv. “bezpečným prístavom“.

Posledný piaty dôvod, ktorý nahráva bitcoinu, je rast globálneho dlhu. Ten je podľa Helda na najvyššej úrovni od obdobia druhej svetovej vojny. Ide o viac než 255 biliónov dolárov a tempo jeho rastu sa vôbec nespomaľuje.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne