Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tether (USDT) prekonáva v transakciách Bitcoin aj PayPal

Článok

Tether
Tether

Priemerná hodnota denných transakcií Tetherov, teda stabelcoinov USDT, podľa najnovších údajov predbehla hodnotu transakcii bitcoinov a tiež populárnej služby PayPal. Uviedla to firma CoinMetrics, ktorá zistila, že priemerná 7-dňová hodnota transakcií Tether dosiahla k 20. augustu 3,55 miliardy dolárov. To je približne o 20% viac ako v prípade bitcoinu (2,94 miliardy dolárov).

Rast transakcií USDT podľa Cointelegraph súvisí najmä s výrazným nárastom záujmu o DeFi protokoly a token swapping napríklad cez službu Uniswap.

Ekonóm John Paul Koning si zároveň myslí, že transakcie USDT pokorili podľa všetkého už aj PayPal. Odvodzuje to od oficiálnych čísel tejto firmy, ktoré boli zverejnené za druhý kvartál. Tie boli totiž taktiež nižšie – 2,94 miliardy.

Množstvo Tetherov v obehu stúplo v tomto roku až o 225%. Podľa reportu Tether Transpacency je aktuálna kapitalizácia najznámejšieho stablecoinu už vyššia než 13 miliárd dolárov. CTO firmy Bitfinex, ktorá má s Tether takmer identické vedenie, Paolo Ardoino, naznačil na Twitteri, že do konca roka by mohla kapitalizácia USDT atakovať 20 miliárd USD.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne