Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

FED potvrdil, že ráta s infláciou nad dve percentá. O 4% zmienka nebola

Článok

Bitcoin dolár
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf americkej centrálnej banky FED Jerome Powell povedal počas včerajšej správy o stave americkej ekonomiky, že treba rátať s infláciou amerického dolára nad dve percentá.

Medializované zvesti zo zákulisia FED predtým informovali, že centrálna banka USA bude rátať s infláciou až do štyroch percent, čo je takmer dvojnásobok očakávanej ročnej inflácie USD. Powell napokon včera vyhlásil, že rátajú s vyššou infláciou než sú dve percentá, no zdôraznil, že pôjde len o dočasný a mierny nárast.

,,Po obdobiach, kedy inflácia klesla pod 2 percentá bude naša príslušná menová politika pravdepodobne po určitú dobu usilovať o dosiahnutie inflácie mierne nad 2 percentá. Snahy dosiahnuť infláciu, ktorá v priemere dosiahne 2 percenta v priebehu času sa nevzdávame,” uviedol a doplnil: ,,Pri presadzovaní našej menovej politiky sa budeme naďalej výrazne sústrediť na podporu čo najsilnejšieho trhu práce v prospech všetkych Američanov.”

Vyjadrenie Powella bolo ostro sledované naprieč všetkými trhmi. Bitcoin krátko nato posilnil na 11 600 USD, no svoj rast neudržal a následne klesol približne na úrovne, na ktorých sa nachádzal pred prejavom Powella.

Pokiaľ ide o infláciu dolára, čím bude vyššia a teda čím bude dolár viac strácať na svojej hodnote, tým budú pre investorov zaujímavejšie takzvané bezpečné prístavy. Ide predovšetkým o zlato, no Bitcoin vzhľadom na jeho obmedzené množstvo a nízku ponuku na predaj sa stáva taktiež čoraz atraktívnejším hedgeom aj pre bežných inštitucionálnych investorov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne