Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Bitcoin po halvingu zápasí s vyššími poplatkami a centralizovanejšou ťažbou, no medzitým prichádzajú viaceré zaujímavé správy týkajúce sa aktuálnej nálady na trhu. Zaujímavé novinky oznamujú aj známe altcoiny. Vitajte pri tohtotýždňovom súhrne TOP správ zo sveta kryptomien. 

Bitcoin

Bol by Bitcoin pri masívnom celosvetovom výpadku elektriky odolnejší bež bankový systém? Andreas Antonopoulos si myslí, že jednoznačne áno. Na druhú stranu upozorňuje, že aktuálne sú najväčšou hrozbou pre bitcoin, predovšetkým pre jeho cenu, neuvážené alebo podlé kroky svetových politikov. Viac v tomto článku.

Čerstvé informácie naznačujú, že inštitucionálny záujem o Bitcoin v poslednej dobe výrazne rastie. Portálu Cointelegraph to potvrdili nezávisle od seba viaceré zdroje. Ak vás téma oslovila, viac sa dozviete tu.

Matt Hougan zo spoločnosti Bitwise skonštatoval, že Bitcoin je aktuálne vo veľmi dobrej forme a vstupuje do novej éry. Poukázal popri tom na viacero trendov, ktoré posilňujú vnútorné hodnoty kryptomien. Podrobnosti nájdete v tomto článku.

Rešpektovaná firma Andresen Horowitz špecializujúca sa na rizikový kapitál sa domnieva, že Bitcoin vstupuje do svojho štvrtého cyklu, ktorý môže viesť k ďalšiemu výraznému rastu tohto trhu.

V stredu sme publikovali článok, v ktorom sme poukázali na to, že aktuálne ovládajú viac než 50% hashrate celej siete Bitcoinu len tri najväčšie mining pooly. Dva z nich patria Bitmainu, v dôsledku čoho klesol takzvaný Nakamoto koeficient na hodnotu dva. Viac sa dozviete tu.

Čoraz viac ľudí vyberá bitcoiny z búrz. Podľa najnovších informácii, ktoré publikovala spoločnosť CryptoQuant, sú aktuálne rezervy bitcoinov na 17 najväčších burzách na najnižšej úrovni od novembra 2018. Naznačuje to, že čoraz viac ľudí spolieha na rast ceny BTC a aktuálne nemá v úmysle svoje kryptomeny predávať.

Tuur Demeester zo spoločnosti Adamant Capital uviedol, že cena 50 tisíc dolárov za Bitcoin nie je v budúcnosti vôbec nereálna. Skôr sa domnieva, že by mohla byť aj vyššia.

Analytická spoločnosť The TIE, ktorá minulý rok zaujala svojou štúdiou o nereálnych číslach kryptomenových búrz ohľadom ich zobchodovaných objemov, tvrdí, že podľa jej analýzy je sentiment na trhu s kryptomenami aktuálne najvyššie od roku 2017, kedy vrcholil posledný bullrun.

Nie často a väčšinou len veľmi okrajovo sa ku kryptomenám vyjadruje Elon Musk stojaci za firmami SpaceX či Tesla. Musk však najnovšie zaujal vyjadrením, v ktorom skonštatoval, že Bitcoin aktuálne vyzerá popri krokoch FED-u, teda americkej centrálnej banky, veľmi solídne. Viac sa dozviete v tomto článku.

Poplatky za transakcie bitcoinu sa v posledných týždňoch výrazne zvýšili. Tejto nepriaznivej fundamentálnej správe sme sa venovali tu.

Zaujíma vás pomer aktivity na blockchaine Bitcoinu v porovnaní s blockchainami Ethereum či XRP? Otvorte si tento článok.

Altcoiny

O altcoinoch sme sa rozprávali s Adamom Kracíkom. Témou bolo Ethereum, Cardano, DeFi, ale aj stablecoin Tether či token krytý zlatom od Paxos.

Čakáte, že sa naplno rozbehne altcoinový bullrun? Analytik Josh Rager naznačil, kam by sa mala prepadnúť dominancia Bitocinu na trhu s kryptomenami, aby mali ostatné digitálne meny priestor na výraznejší rast. Viac sa dočítate tu.

Čoraz pozitívnejšie správy prichádzajú v súvislosti s kryptomenou Ethereum. Ryan Sean Adams poukázal na 3 dôležité pozitíva pre tento projekt, ktoré sa udiali v priebehu posledného týždňa. Viac informácii tu.

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano, sa pripája k projektu Hyperledger & W3C, ktorý sa špecializuje na prípady podnikového využitia blockchainu. Hlavný predstaviteľ Cardano a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson verí, že táto spolupráca pomôže všetkým stranám, pretože budú zdieľať medzi sebou svoje cenné znalosti. Hoskinson tento týždeň taktiež uviedol, že Cardano pracuje na mikročipe, ktorý by priblížil krypto viac reálnemu svetu. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste vedieť

  • Burza Binance má naďalej najreálnejšie a najvyššie objemy obchodovania. Naznačujú to nové údaje od spoločnosti Bitwise, ktorá aktualizovala svoj model pre výpočet reálneho volume kryptobúrz očisteného o tzv. “fake objemy”.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne