Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

3 veľké pozitíva pre Ethereum za jediný týždeň

Avatar

Článok

zo dňa

Ethereum

Hoci cena Ethereum posilnila oproti marcovému prepadu o 100-percent, stále je zhruba 85-percent od svojich historických maxím. Ryan Sean Adams však naznačil tri významné momenty pre Ethereum, ktoré sa udiali v priebehu jedného jediného týždňa a môžu byť pre jeho ďalší cenový vývoj veľmi podstatné.

Zakladateľ spoločnosti Mythos Capital ich zhrnul na Twitteri:

  • Ethereum sa dostáva prvýkrát na regulovaný trh s features kontraktmi pod dohľadom Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) a to prostredníctvom spoločnosti ErisX. Burza je podporovaná prominentnými hráčmi ako TD Ameritrade.
  • Reddit predstavil tokenový projekt postavený na Ethereum – ide o novú funkciu s názvom “Community Points“, v rámci ktorej budú môcť milióny užívateľov tejto významnej sociálnej siete dostávať rôzne odmeny a prístupy k špeciálnym funkciam. Reddit tým potvrdil, že je crypto-friendly platformou
  • VISA buduje vlastný dolárový systém na Erthereum – americký gigant spoločnosť VISA oznámila, že podala patent, v ktorom načrtla proces, v rámci ktorého sa tradičné meny – či už doláre, alebo čínske juany, stanú aktívom na blockchaine. Hoci sa nevie, akú budúcnosť bude mať táto myšlienka, ak by nadnárodná platobná spoločnosť typu VISA postavila nejaký svoj produkt určený na realizáciu finančných transakcií na blockchaine Ethereum, mohla by tým dramaticky zvýšiť dopyt po tejto kryptomene.

Michael Novogratz, ktorý stojí na čele Galaxy Digital, nedávno zdôraznil, že hodnotu Ethereum neurčuje len cenová špekulácia, ale hlavne počet konkrétnych využití tohto blockchainu. Ak by začala blockchain Ethereum využívať VISA, uspeje Community Points na Reddite a záujem o regulované futures Ethereum kontrakty porastie podľa očakávaní expertov, pôjde o silné základy podporujúce potenciálny výrazný rast hodnoty ETH.

Zdroj: cryptoslate.com

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Aktivita na Bitcoine verzus Ethereum a XRP

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Ethereum XRP

Nová analýza, ktorú priniesla analytická spoločnosť Glassnode uvádza, že Bitcoin má 140-krát viac denne aktívnych adries ako trojka na trhu XRP a trojnásobok denne aktívnych adries v porovnaní s dvojkou na trhu Ethereum.

V prípade Litecoinu (LTC), ktorý je považovaný za jeho “mladšieho brata”, alebo dokonca občas aj za akési jeho testovacie prostredie, ich má až 11-násobne viac.

Graf: počet denné aktívnych adreis na Bitcoine a Ethereum

Na Bicoine zároveň každý deň vznikne 5-násobne viac nových adries ako na Ethereum. Nutné je však uviesť, že až 95% všetkých existujúcich BTC adries – vyše 626 miliónov, má aktuálne nulový zostatok.

Graf: denný počet nových adries na Bitcoine a Ethereum

To môže podľa Cointelegraph spochybňovať skutočný rast bitcoinovej siete. Ethereum už v roku 2019 predbehlo Bitcoin v počte adries, na ktorých je aspoň nejaký zostatok. Aktuálne ich má o 10 miliónov viac.  Počet aktívnych peňaženiek s nenulovým zostatkom na Bitcoine predstavuje 3% a na Ethereum 0,8%.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Kedy začne altcoinový bullrun? Analytik naznačil, kam musí padnúť dominancia BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

altcoiny

Nie je neobvyklé, že keď rastie cena Bitcoinu, altcoiny väčšinou zaznamenávajú v páre s BTC výrazné straty. Bitcoin si jednoducho berie z celého koláča trhu s kryptomenami čoraz väčšie sústo. Ako upozornil CryptoSlate, niektoré popredné kryptomeny sú v páre s BTC dokonca na úrovniach z roku 2014.

Kryptotrader Pentoshi, ktorý má na Twitteri vyše 12 tisíc followerov, upozornil, že Ethereum je v páre voči Bitcoinu na hodnotách, ktoré nebolo vidieť od roku 2016 a Litecoin sa obchoduje na cenách blízkych obdobiu medzi rokmi 2014 až 2016. XRP mieri k levelom z rokov 2014, 2016 a 2017.  ,,Trh s altcoinami vyzerá, že by mohol čoskoro kapitulovať,” upozornil.

Rozhovor o altcoinoch s A. Kracíkom: Ethereum & DeFi, Cardano, gaming tokeny, Tether a digitálne zlato

Ďalší známy trader – uznávaný analytik Josh Rager, tvrdí, že altcoinový bullrun nenastane skôr, než celková dominancia Bitcoinu na trhu klesne na 60%.

,,Dominancia Bitcoinu zostáva od júna 2019 medzi 62% až 72%. Pred ďalšou rally altcoinov by som rád videl prudký presun späť na 60%. Ale ak sa Bitcoin dostane blízko k cene 10 500 USD, pravdepodobne to bude znamenať, že doňho pôjde ešte viac peňazí, čo ešte viac zvýši jeho dominanciu.”

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Cardano

Rozhovor o altcoinoch s A. Kracíkom: Ethereum & DeFi, Cardano, gaming tokeny, Tether a digitálne zlato

Avatar

Článok

zo dňa

od

Adam Kracík - rozhovor altcoiny

Ak sa len začínate zaujímať o kryptomeny, naštudovanie si Bitcoinu by malo byť vašou prvou voľbou. Bitcoin taktiež možno v sektore kryptomien považovať za najbezpečnejšiu voľbu, pokiaľ ide o cenovú špekuláciu. Máme tu však aj množstvo altcoinov, z ktorých mnohé majú potenciál formovať našu budúcnosť. Pochopiteľne ak naplnia svoje ciele a získajú si širšiu adopciu. Prinášame vám rozhovor s odborníkom na altcoiny Adamom Kracíkom, ktorý tvrdí, že kryptomeny majú potenciál vytvoriť novú globálnu ekonomiku. Hovorili sme hlavne o tých najznámejších.

V poslednom období sa veľa píše o spustení Ethereum 2.0. Podľa Buterina by sme sa stakingu mohli dočkať už v tomto roku. Sú tieto ciele podľa teba reálne? Nie je škoda, že stakovať ETH budú môcť len držitelia väčšieho množstva a nie všetci?

Odhadovat, co je v kryptosvětě reálné a nereálné je opravdu extrémně složité. Myslím, že každý majitel kryptoměn by měl vědět, že krypto je bezprecedentní technologie. Všechno se buduje nově a tak prakticky neexistují rámce, ve kterých by se dal vývoj jednotlivých projektů porovnávat. To znamená, že do jisté míry je možné věřit vývojářům, ale zároveň je také důležité si pamatovat předchozí predikce. Na ETH 2.0 se už pár let čeká a je v pořádku, že se vývoj protáhl, nicméně je slova vývojářů potřeba brát s jistou rezervou. Pokud ETH 2.0 a staking nebude tento rok, tak se vlastně nic neděje. Technologie potřebují čas a je lepší to udělat pořádně. Problém je hodně v komunitě, která chce rychlé zisky a extrémně tlačí na rychlost vývoje. Řekl bych, že cíl je to reálný, nicméně je rozhodně rozumné počítat i s variantou, že se vývoj prostě a jednoduše protáhne.

Co se týká samotného stakingu ETH, tak limit je na 32 ETH. Validátor bude muset mít přesně 32 ETH, aby se mohl účastnit konsensu a dostávat odměny za udržování sítě v chodu. Je to klasický trade off v rámci blockchain trilema. V kompletně decentralizované síti (kde by byl validátor každý, kdo má i zlomky ETH) by nastaly např. problémy s rychlostí sítě, protože dosáhnout konsensu by bylo kategoricky složitější. Časem se tam třeba dostaneme, ale kryptoměny jsou stále na úplném začátku. Na druhou stranu se nejedná o nereálné peníze. V západním světě si tak velká část lidí může takové peníze dovolit a zároveň tím i prokázat zájem o síť. 

Charles Hoskinson, ktorý stál aj pri vzniku Ethereum a teraz je na čele Cardano povedal, že vývojári Ethereum si naložili na plecia až príliš veľa. Chcú do pár mesiacov dotiahnuť veci, ktoré si podľa neho vyžadujú ešte roky práce ….

Cardano je konkurenční projekt ETH. Obě sítě se budou mezi sebou a ostatními prát o místo na světě. I proto bych byl velmi opatrný, protože Hoskinson má přímou pobídku k tomu kritizovat ETH. Nechtěl bych jej z ničeho nařknout, ale takový pohled na svět investic se podle mě vyplatí. Je důležité sledovat motivace, které mohou různé persony vést k určitým vyjádřením.

Nicméně i Vitalik Buterin nedávno řekl, že mu je nejvíce líto, že s ETH nestrávili o půl roku více práce, protože pak již museli dělat updaty na mainnetu a celý proces upgradů sítě byl kategoricky složitější. Doufám, že se z toho vývojáři ETH 2.0 poučili. Zdržení není nikdy takový problém jako vydání produktu, který nefunguje, anebo funguje nespolehlivě. 

Hoskinson doplnil aj to, že Ethereum je také rýchle aký rýchly je Vitalik Buterin. Je podľa teba závislosť Ethereum od jeho lídra taká výrazná a je to na škodu?

Opět to samé. Hoskinson je přímá konkurence a tak je potřeba na jeho slova i nahlížet. A velká část komunity si je dobře vědoma problému osoby ve vedení vývoje decentralizovaných systémů. Takže to je jeden z důvodů, proč to může říkat, ale opět, nechci mu křivdit.
Vývoj postavený na významných osobnostech do světa kryptoměn nepatří a je to pozůstatek starého systému, i proto je Vitalik brán jako slabina ETH.

Ethereum na sebe nicméně nabalilo nejvíce vývojářů v historii a řekl bych, že má jedno z nejlepších postavení v prostoru a i proto jsem k němu optimistický. Řekl bych, že i kdyby nyní Vitalik vypadnul z celého procesu, tak je dostatek lidí a know-how, aby projekt pokračoval. Sharding, staking nejsou již nové koncepty a mnohé chainy je budují, i když jinými způsoby a prakticky vše je open-source, takže je možné se učit i od ostatních. Vitalik je rozhodně pro ETH důležitý, ale myslím, že doby, kdy by byl nepostradatelný už jsou pryč. Myslím, že už  neexistuje žádná osoba ve světě kryptoměn, která by byla nepostradatelná a to je skvělé! Právě to je důležité ve vztahu k decentralizaci. 

Čoraz väčší potenciál sa pripisuje decentralizovanému financovaniu (DeFi), ktoré si zatiaľ našlo domov práve u tejto kryptomeny. Generálny riaditeľ spoločnosti Trustology Alex Batlin tvrdí, že v budúcnosti môže byť DeFi jedným z najdôveryhodnješích a najlikvidnejších fondov. No aby uspelo Ethereum musí byť schopné zvládať niekoľkonásobne viac transakcií za minútu než dnes. Je reálne, že nastane takýto pokrok v najbližších rokoch alebo Ethereum hrozí, že DeFi si nájde domov na blockchaine, kde bude škálovateľnosť na vyššej úrovni?

To je podle mě nádherná část světa kryptoměn. Pokud by ETH neuspělo, tak uspěje jiný blockchain. To už se podle mě nedá zastavit. Samozřejmě by to byla rána pro majitele ETH, nicméně o to ani tolik nejde. Hlavním cílem je vybudovat solidní architekturu pro decentralizovaný svět. Svět, kde všichni hrají podle rovných a transparentních podmínek. A nezáleží na tom, komu se to povede, ale že se to povede.

Defi jsou pak tím, co kryptoměny mají být v první řadě a to je finanční systém nové generace. Finanční systém, který nediskriminuje a umožňuje všem na světě účast. DeFi je teprve v počátcích, ale první výsledky jsou fascinující a podle zájmu uživatelů je jasné, že jsou i žádané. Samozřejmě jsou zde také zatím obrovská rizika jako špatně napsaný smart kontrakt (viz. Bancor) nebo prostě neschopnost určitých systémů reagovat na “drsné” události. To se stalo např. Maker DAO, když přišel “koronavirový” propad ceny a jejich smart kontrakt nestíhal kvůli limitaci transakcí likvidovat pozice locknutých mincí a stalo se to, že část stablecoinů DAI zůstala nekrytá.

U DeFi je skvělé, že pokud by ETH neuspělo, tak není žádný velký problém přenést smart kontrakty na jiné smart-kontrakt platformy. Většina je Solidity kompatibilní (Solidity je programovací jazyk Etherea) a tak je možné, že projekty jako MakerDAO budou klidně existovat na více blockchainech. Nicméně jak jsem říkal, tak není důležité, kdo uspěje. Je důležité, aby vítězové byli decentralizované a férové systémy, které nikdo neovládá. 

graf-defi

Taktiež sa písalo o tom, že DeFi “kanibalizuje“ na Ethereum v tom zmysle, že čerpá čoraz viac z obmedzených možnosti súčasného škálovania Ethereum a tým pádom škodí ostatným transakciám…

Tenhle problém byl nejvýraznější u CryptoKitties. Tenkrát se uživatelé ETH zlobili, že jedna, hloupá Dapp zasekala celou síť. Jenže kryptoměny jsou svobodné systémy (mají být) a pokud uživatelé chtějí sbírat a šlechtit kočičky, tak ať. A stejně to je s DeFi. DeFi bude obecně podstatně hodnotnější než kočičky samozřejmě, ale nemyslím si ,že se to dá nazvat kanibalizací. Každý člověk na planetě má jiný hodnotový systém a pro každého je nejdůležitější ten jeho. Na ethereu se nedá zakázat aplikace jen proto, že se na ní někdo zlobí.

V ideálním světě budou systémy dostatečně škálovat a nebude to v budoucnu problém. DeFi má ovšem jinou a možná strukturální vadu. Pokud by např. bylo výhodnější svá ETH zavřít do smart kontraktů Defi než je používat na stakování, tak by mohl být problém s bezpečností sítě, ale tento scénář se mi jeví jako méně pravděpodobný, i když je rozhodně potřeba jej sledovat. 

Ako vnímaš Cardano, potenciálneho konkurenta Ethereum?

U Cardana je prozatím problém absence mainnetu a smart kontraktů, takže je pro mě těžké jej hodnotit. Často tu máš Jaromíra Tesaře a to je podle mě jedna z největších kapacit prostoru kryptoměn a jeho názory považuji ve vztahu ke Cardanu za extrémně relevantní a věřím mu daleko více než sobě. Takže si opravdu Cardano netroufnu hodnotit. 

Konkurence mezi smart kontrakt platformami je ovšem obrovská. Mnoho vývojářů v prostoru chápe, že je to cesta kupředu a tak tu máme ETH, EOS, Tezos, Tron, NEO, ADA, ATOM, ICON, QTUM a desítky dalších projektů, kteří všichni cílí na to samé. Stát se go-to platformou pro smart kontrakty a potažmo pak decentralizované aplikace. Osobně sleduji hlavně ETH, ATOM, Tezos, ADA, ALGO a několik menších projektů. Poznat, který projekt uspěje je jako věštit z koule.
Navíc je zde také DAG větev technologie, kde spolu soupeří projekty jako IOTA, Hedera Hashgraph, Fantom, Holochain, Perlin a další. Ty také cílí na podobné věci. Upřímně věřím, že nikdo neví, kdo nakonec vyhraje a nebo kolik bude vítězů. V Jižní Koreji má např. dobře našlápnuto právě ICON díky silnému, lokálnímu nacionalismu. Můžou to být také projekty, které ještě vůbec nejsou na trhu jako Dfinity nebo Polkadot. A právě obrovské množství projektů a konkurence mezi nimi ve mně budí naději, že je vše tak, jak má být. Nakonec věřím, že uspěje rychlá, bezpečná a decentralizovaná síť. To znamená, že sítě jako Tron nebo EOS budou brzy snad kompletně ze hry. 

Rád by som sa ťa spýtal aj na potenciál kryptomien v gaming sektore. Práve teraz v období, kedy sme zostali zavretí doma, som začal intenzívnejšie vnímať  príležitosť pre veľkú budúcnosť kryptomien, ktoré sa sústredia na tokenizované vlastníctvo aktív v hrách. Hoci celkom úprimne musím povedať, nechcem žiť v spoločnosti, v ktorej by moje deti žili viac v akomsi virtuálnom svete než v tom reálnom, myšlienka toho, že si kúpim pozemok vo virtuálnom svete a v budúcnosti ho predám s veľkým ziskom, znie ako zaujímavá investičná príležitosť. A tých investičných možností vo virtuálnom svete je potenciálne množstvo. Virtuálne decentralizované svety na blockchaine sa už budujú. Sú tu projekty ako Decentraland či Somnium Space. Aký vidíš v tomto sektore kryptomien potenciál a ktoré projekty sú najzaujímavejšie podľa teba?

Obrovský. Vždycky jsem byl gamer a dříve jsem na tomhle i vydělával. Prostě jsem lidem prodával virtuální peníze za peníze reálné. Byla to jen legrace, ale nakonec se ukázalo, že se na tom dá vydělat i docela dost. To je deset let zpátky. V sociologii existuje jedna velmi silná poučka a tou je Thomasův teorém. Ten říká, že pokud lidé definují něco jako reálné, tak je to reálné i ve svých důsledcích. To se dá převést na virtuální světy. Pokud si někdo váží svého virtuálního meče, tak má pro něj reálnou hodnotu a pokud si jej váží i někdo jiný, tak mu za to v důsledku bude ochoten zaplatit reálné peníze.

Krypto má potenciál vytvořit otevřené světy s funkční, decentralizovanou ekonomikou,. Díky pokročilým funkcím tak bude moci existovat i decentralizované řízení projektů (jako např. u MakerDAO).

Pro mnohé je tahle hranice velmi podivná a nelibá, nicméně já to tak nevidím. Reálný svět umí být také pěkně odporný a pro mnohé lidi může být komplexní, virtuální svět podstatně lepší volba než svět, ve kterém jsme všichni nuceni žít. Neřikám, že jedna varianta je lepší než druhá, ale spíš si myslím, že je v pohodě dát lidem na výběr. A je podle mě lepší žít ve světě neomezené, lidské kreativity než ve světě ubohého facebooku, kam se již mnozí uchýlili.
A jedna z potenciálních vývojových linií lidstva je tzv. Dysonova sféra – koule okolo slunce, kdy by se lidská mysl uploadovala do virtuální reality a díky dlouhé životnosti hvězd by lidstvo mohlo existovat v této podobě. A kdo ví, stejně možná již dávno žijeme v simulaci a nemáme šanci to poznat, protože nic jiného neznáme.

Omluva za zbytečně rozsáhlou úvahu. U gamingu sleduji hlavně dva projekty. Zmíněný Decentraland a Enjin coin jako způsob integrace kryptoměn do gamingu. Osobně si myslím, že ale může teprve killer projekt přijít. Gaming je extrémně kompetitivní odvětví a nejlepší vývojáři her ještě o blockchainu možná mnoho neví – takže bych očekával, že to nejlepší teprve přijde. 

Reálnou hrozbou je, že dôsledkom rozbiehajúcej sa krízy bude aj veľká inflácia. Kryptonadšenci dúfajú, že ich zachráni investícia do Bitcoinu, no treba rátať aj s tým, že nie. Bezpečnejším prístavom sa javí byť tisícročiami ostrieľané zlato. To si môžeme kúpiť fyzicky, alebo dokonca doňho investovať už aj v kryptosvete, napríklad kúpou PAX Gold (PAXG). Je to podľa teba dobrý nápad v tom zmysle, či je spoločnosť Paxos dôveryhodná? Myšlienka investovať do zlata a mať “ho na blockchaine” znie zaujímavo. No na druhú stranu musím dôverovať tretej strane, že PAXG je naozaj krytý zlatom…

To je problém s důvěrou. Na rozdíl od klasických institucí si PAX musí důvěru budovat. Nicméně velká část bank je extrémně nedůvěryhodná a také tam lidé drží peníze. PAX nicméně přebírá slabiny starého systému a to je bohužel problém. Zde bude stále potřeba důvěra.

Co se týká samotného zlata, tak je ověřeno časem, to ano. Ale zároveň žijeme v bezprecedentní době informací a stále více a více lidí již chápe, že peníze a vlastně i hodnota zlata je založena na důvěře. Důvěře, že nějakou hodnotu má. A důvěra může časem zmizet. Je nepravděpodobné, že by se to stalo nějak rychle, ale ten potenciál tu je. Víceméně je to velmi podobné jako důvěra v peníze. Zlato budovalo svou hodnotu na tom, že má vlastnosti jako odolnost vůči korozi, snadno se dělí, je blyštivé a tak lahodí lidskému oku. Tyto vlastnosti už dnes ale nejsou potřeba. Dnes má zlato hodnotu, protože kolem něj je určitý narativ a důvěra, že hodnotu má a že se používá jako hedge proti nejistotě. Ale fakticky už ani tato důvěra nemá opodstatnění. Zlato není potřeba pro industriální sektor a klenotnictví samo o sobě není dost velké, aby jeho cenu ospravedlnilo. Podle mě se musíme smířit s tím, že existuje velký potenciál nejistoty v tom, jak bude svět vypadat za 10, 20, 50 let. Staré narativy padají a tvoří se nové a jedním z nich je Bitcoin a kryptoměny a ty jsou postaveny na rozumných základech. I proto bych daleko radši vlastnil Bitcoin než zlato. 

Na záver otázka k Tetheru. Vnímaš ho ako potenciálnu hrozbu? Peter Brand nedávno povedal, že USDT hodluju “cez noc” len blázni.

Tether má stejný problém jako PAX gold, jen je zvětšený o to, že Tether už byl usvědčen ze lži, kdy majitelé společnosti tvrdili, že USDT je kryto 1:1. A pak se ukázalo, že to tak není. Tether je jen dočasný nástroj. Zatím do určité míry funguje a tvoří obrovské riziko svou centralizací a silnou rolí. Budoucnost je podle mě DeFi a v tomto konkrétním porovnání pak DAI. 

Kolaps Tetheru by mohl být ránou, která bude extrémně silná. Velká část komunity a traderů nechápe rozdíly mezi decentralizovanými projekty a centralizovanými. Jsou tu jen kvůli tomu, že chtějí vydělat peníze. A ti tvoří právě to riziko. Jejich finance v kryptosvětě mohou stát z velké části na Tetheru a jeho kolaps by následně oslabil důvěru v systém kryptoměn. Ale Tether byl vždy jen tokenem a nic víc. Jeho významná role v ekosystému kryptoměn bude snad v delším výhledu slábnout. 

Kto je Adam Kracík?

Kryptoměnám se na plno věnuji jako analytik a nezávislý žurnalista od roku 2017. Kryptoměny mají potenciál proměnit fungování celého, finančního světa a vytvořit novou, globální ekonomiku, kde bude moci každý obchodovat s každým a to s nižší potřebou důvěry a bez prostředníků. Kryptoměny mají také potenciál vytvořit novou verzi internetu, která bude kvalitativně odlišná od verze internetu, kterou známe nyní. Bude férovější, otevřenější a bude umožňovat snadný přesun hodnoty. Když je dostatek času, tak o kryptoměnách také přednáším a snažím se co nejvíce pomáhat nováčkům v prostoru.

Čítať ďalej

Ethereum

Čo určuje cenu Ethereum? Dôvody pre potenciálny rast sú viaceré

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ethereum

Pri kryptomenách neexistujú žiadne výkazy o peňažných tokoch či súvahy ktoré môže investor analyzovať, aby získal dobrý pocit zo svojej investície. Možno aj preto obchodníci typu Warrena Buffeta dávajú od kryptomien prsty preč a investujú radšej do tradičnejších aktív.

Manažér hedžových fondov a šéf digitálnej kryptobanky Galaxy Digital Mike Novogratz hovoril na tému toho, čo určuje cenu kryptomien, v rámci Ethereal Virtual Summitu s Josephom LubinomAngie Lauovou. Na margo ceny Ethereum uviedol, že ju určuje ekonomická koncepcia hodnoty siete, ktorú tento blockchain ponúka.

Ethereum má kapitalizáciu viac než 20 miliárd dolárov a po Bitcoine je druhou najväčšou kryptomenou. Kryptomien s kapitalizáciou viac než miliardy dolárov však existuje až 16 a aspoň so 100-miliónovou kapitalizáciou ich je až 55.

Kým v prípade mnohých kryptomien môže byť určujúcim prvkom ich ceny predovšetkým dôvera, že dané projekty v budúcnosti naplnia svoje ciele, Ethereum podľa Novogratza odráža aj skutočnú hodnotu. Blockchain druhej najväčšej kryptomeny je totiž využívaný v rámci decentralizovaného financovania, podnikových aplikácii či stablecoinov. Má množstvo používateľov, ktorí vytvárajú sieťový efekt zvyšujúci cenu. Za vysokou cenou Ethereum preto podľa neho nestojí len počiatočná ponuka mincí (ICO), vďaka ktorej vzniklo množstvo iných kryptomien.

Novogratz následne prirovnal Ethereum k Facebooku, u ktorého tiež platí, že čím má viac užívateľov, tým je to preňho lepšie.

,,Všetky ostatné kryptomeny– z ktorých je Ethereum najdôležitejšie – musia časom poskytnúť prípady skutočného použitia. Potom bude ich hodnota určená tým, že sú úložiskom hodnoty, ale aj ešte niečím ďalším,” uviedol.

Cenu Ethereum môžu do budúcnosti určovať aj nasledujúce fundamenty:

  • ETH uzamknuté v rámci DeFi: S rastom decentralizovaného financovania sa bude stále viac ETH uzamkýnať v rámci smart kontraktov ako forma kolaterálu
  • Staking na ETH: Pri spustení fázy Ethereum 2.0 budú investori stakovať/uzamykať svoje ETH, aby za to časom získali úroky z vkladu. To zníži ponuku ETH v obehu, čo by malo výrazne prispieť cene
  • Pálenie ETH? Existujú návrhy, ktoré hovoria o tom, že pri každej odoslanej transakcii ETH by sa mala spáliť veľmi malá časť ETH, čo by znamenalo, že by bola navždy zničená. Tým by sa postupne vo veľmi malom tempe znižovalo celkové množstvo ETH v obehu

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Ethereum

Buterín si myslí, že Ethereum zohrá dôležitú úlohu pri spájaní krajín

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Hlavný lider kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin verí, že v čase geopolitickej neistoty môže práve Ethereum zohrať významnú úlohu pri spájaní jednotlivých krajín.

Buterin hovoril na túto tému počas Ethereal Summit 2020, kde uviedol, že Ethereum vníma ako akési “lepidlo”, ktoré prinúti krajiny spolupracovať.

Rešpektovaný programátor skonštatoval, že súčasná globálna kríza je viac než len finančná kríza, pričom upozornil, že popri nej stúpajú politické nezhody a nedôvera medzi krajinami. ,,Určite si myslím, že pre blockchainy – predovšetkým pre Ethereum – je úlohou, aby zohrávali akéhosi neutrálneho hráča pre systémy, meny a aplikácie, ktoré sa majú vzájomne ovplyvňovať. Myslím si, že túto úlohu nemôže zastávať nič, čo je vytvorené samotnými štátmi.”

Pokiaľ ide o konkrétne problémy, Buterin zdôraznil, že má obavy z rastúcej cenzúry či ovplyvňovania súkromia. Tieto faktory podľa neho vedú ľudí ku kryptomenám a blockchainu.

Buterin tvrdí, že táto kríza je v skutočnosti len z tretiny o financiách a domnieva sa, že prispeje k novému veľkému záujmu o kryptomeny. Tentokrát sa však ich vplyv na čele s Ethereum rozšíri tým, že sa budú zaoberať aj nefinančnými problémami.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (5.5.): Halving Bitcoinu a Ethereum 2.0 spúšťačom bullrunu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-ethereum

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Halving a Ethereum 2.0 spustia nový bullrun, naznačuje Hoffman

David Hoffman, ktorý zastáva pozíciu COO na tokenizovanej realitnej platforme RealT uviedol, že ak halving Bitcoinu a očakávaný príchod Ethereum 2.0 nebudú dostatočnými katalyzátormi pre býkov na spustenie nového bullrunu, tak už nemôže byť nič iné. Bitcoinu aj Ethereum sa v posledných týždňoch darí a obe kryptomeny zaznamenali od čierneho štvrtku 12. marca nárast o viac ako 140% svojej hodnoty. ,,Ethereum 2.0 fáza 0 sa očakáva koncom leta. Staking bude live. Medzitým je tu halving bitcoinu za 2 týždne. Ak toto nie je katalyzátorom býčieho trhu, potom už nič nie je,” napísal na Twitteri. Pokiaľ ide o Ethereum, Hoffman uviedol, že zavedením stakingu sa výrazne zníži množstvo ETH na otvorenom obehu, čo bude mať za následok ponukový šok, ktorý priaznivo ovplyvni nárast ceny druhej najväčšej kryptomeny. (cryptoslate.com)

Morehead: Do augusta 2021 môže Bitcoin stáť viac ako 500 000 dolárov

Generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital Dan Morehead adresoval investorom list, v ktorom sa venoval výkonnosti Bitcoinu za posledný rok s ohľadom na halving, ktorý sa udeje už o 7 dní 12. mája 2020. Morehead v liste naznačil, že Bitcoin má zhruba 50-percentú šancu, že ho čaká veľký nárast hodnoty, ktorý by mohol vrcholiť okolo ceny 500 tisíc dolárov v auguste 2021. Viac sa dočítate v tomto článku.

Litecoin pokročil vo významnej implementácii Mimblewimble

Vývojár Liteocinu a Grin++ David Brukett zverejnil aprílovú aktualizáciu pokroku v integrácii Mimblewimble do Litecoinu s tvrdením, že bol vybudovaný testovací rámec a začala sa integrácia kódovej základne. Podľa správy z 1. mája na fóre Litecointalk tým dosiahol projekt implementácie Mimblewimble do Litecoinu výrazný míľnik. Viac sa dočítate tu.

Zhao tvrdí, že na Binance útočí konkurencia a vedie sa voči nej antikampaň

Šéf Binance, čiže najväčšej kryptoburzy súčasnosti Changpeng Zhao obviňuje z nedávnych DDoS útokov konkurenčné burzy, ktoré sa snažia týmito nekalými praktikami poškodiť povesť jeho burzy. Zhao známy aj pod skratkou “CZ” sa týmto spôsobom vyjadril pre Cointelegraph v rozhovore z 4. mája, v ktorom uviedol, že DDoS útoky z 29. apríla boli veľmi dobre koordinované a ich cieľom bolo znefunkčniť Binance v niektorých ázijských krajinách. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza altcoinov (27.4.): Ethereum si hovorí o korekciu + graf LOOM, DLT

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na altcoiny pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Máme za sebou konsolidační víkend na bitcoinu a toho využily altcoiny, které přidaly krásná procenta a my tak mohli uzavřít pár ziskových signálů. Dneska jsem si vybral ethereum, kde se mi nelíbí už tvořící se struktura rising wedge.

ETH/USD

Pokud bych byl čistě technicky racionální bez halvingu, tak bych rozhodně byl pro short-selling etherea k dolaru. Na grafu vidíme tedy rising wedge nebo horní hranu kanálu, kde zároveň od konce dubna je uptrendová konstrukce podrpořená lineární trendovkou vzhůru. Tato trendovka byla včera protnutá a retestuje se horní konstrukce.

ETH/USD

ETH/USD

Na daily grafu si můžeš všimnout dalších shortových indícií. První z nich jsou klesající růstové objemy na zelených svících. To indikuje snižující se zájem od nakupujících, proto by to prodávající měli v blízké době přetlačit a poslat dolů. Další s tím spojenou indícií je vytvořená divergence, kde CCI již netvoří nové high na grafu, zatímco cena tvoří.

Divergence ETH/USD

Divergence ETH/USD

Co s týmem sledujeme za altcoiny?

Prvním zajímavým grafem je DLT, kde se cena nachází na velmi silném supportu. Tento support každých 40 dní v cyklech explodoval. Zároveň lokální průměr máme nastavený na ceně 487 sts., což je 20% zisk jen k cestě k průměru. Na horní rezistenci jsme na 50% zisku. Při dobrém RRR určitě stojí za spekulaci.

DLT/BTC

DLT/BTC

LOOM/BTC

Podobný graf má i Loom Network, ačkoliv support není v tomto případě tak silný. Každopádně jsme taky pod bodem kontroly, proto se tu jeví zajímavá spekulace právě na explozi ze supportu.

LOOM/BTC

LOOM/BTC

Oba tyto altcoiny již máme otevřené v našich signálech, kde máme přesný vstup/výstup a řídíme i průběh obchodu pomocí updatů a videí.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Ethereum

Alex Batlin: DeFi môžu v budúcnosti vo svete dominovať

Avatar

Článok

zo dňa

od

Defi Ethereum

Generálny riaditeľ spoločnosti Trustology Alex Batlin v rozhovore s portálom Cointelegraph uviedol, že decentralizované financovanie (DeFi) sa stane v budúcnosti dominantným prostriedkom pre financovanie.

Batlin, ktorý je taktiež členom správnej rady organizácie Enterprise Ethereum Alliance, je presvedčený, ,že protokoly DeFi by sa mohli čoskoro uchádzať o post dominantného fondu likvidity po celom svete, no musia vyriešiť svoje problémy so škálovaním, čo je nevyhnutnou podmienkou pre ich úspech.

,,Keď to začne fungovať, DeFi môže byť potenciálne jedným z najdôveryhodnejších likvidných fondov, pretože je decentralizovaný, čiže omnoho globálnejší,” poukázal na jeho nesmierny potenciál.

Zakladateľ firmy Trustology pre porovnanie uviedol, že tradičné spôsoby ako sa dostať ku likvidite ovplyvňujú rôzne regulácie a preferencie zákazníkov. V prípade decentralizovaného globálneho projektu existuje potenciál, že likvidita bude čoraz vyššia, čo prispeje nižším nákladom. Ak sa teda táto hypotéza potvrdí, môže sa DeFi stať dominantným mechanizmom financovania.

Batlin popri optimizme priznáva, že platformy podporujúce DeFi musia riešiť svoju škálovateľnosť, aby sa uľahčil prienik decentralizovaných finančných protokolov do hlavého prídu. ,,Aby DeFi skutočne fungovala, potrebujeme sa dostať z 20 transakcií za minútu do 1000, možno až niekoľko tisíc transakcií za minútu. Potom budeme skutočne pripravení na veľký nárast.”

Alex Batlin verí, že Ethereum 2.0 sa k tomuto cieľu dostáva. ,,Je to celkom vzrušujúce. Objavuje sa popri tom aj množstvo služieb na druhých vrstvách,” priznal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Cardano

Hoskinson hovoril o Ethereum: Je také rýchle, aký rýchly je Vitalik Buterin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin, Charles Hoskinson

Portál Cointelegraph sa rozprával so spoluzakladateľom kryptomeny Ethereum a aktuálnym lídrom projektu Cardano (ADA) Charlesom Hoskinsonom. Predmetom publikovanej prvej časti rozhovoru bolo Ethereum (ETH) a jeho hlavný líder Vitalik Buterin.

Charles Hoskinson si myslí, že jedným z hlavných dôvodov, prečo Ethereum v niektorých bodoch zlyháva, najmä pokiaľ ide o tempo prác, je samotný Vitalik Buterin a to z toho dôvodu, že od neho závisí príliš veľa vecí. ,,Takže v podstate Ethereum sa pohybuje rýchlosťou Vitalika,” skonštatoval na úvod.

,,Ak je niekto v tom čo robí veľkým odborníkom a stane sa príliš kompetentným, začne od neho všetko závisieť. Keď však hovoríme o výskume a o skutočnom dodaní produktu na trh, niektoré veci si vyžadujú viac skúsenosti,” naznačil Hoskinson, že Buterinovi chýbajú praktické skúsenosti, pretože predtým neviedol žiadny iný dôležitý projekt. ,,Predtým nič podobné nerobil. Toto je jeho prvý biznis, jeho prvý projekt. Nikdy nerobil vo výskume, nikdy nebol generálnym riaditeľom.”

Hoskinson kritizoval aj to, že prezentované plány Ethereum sú príliš optimistické, čo vedie k nereálnym očakávaniam komunity. ,,Myslím si, že marketing Ethereum v tomto zlyháva. Ciele ako decentralizácia webu, vytváranie novej tokenovej ekonomiky, problematika škálovania, tieto veci sú veľmi náročné a vyžadujú sú veľa tvrdej práce na vedeckej aj technickej úrovni. Môžu trvať 5, 10, 20 rokov, no v komunite Ethereum existuje presvedčenie, že nejako sa to celé podarí a urobí sa to v priebehu mesiacov, alebo maximálne pár rokov na rozdiel od desaťročí.”

Líder Cardano sa tiež čudoval určitým postupom Ethereum ohľadom Proof of Stake algoritmu. Ethereum má predsa v pláne prechod na Proof-of-Stake, takže nerozumie tomu, prečo sa snažia zmeniť proof of work algoritmus.

Pokiaľ ide o Vitlaika Buterina, chváli jeho osobnostné vlastnosti. ,,Nikdy som nespochybnil jeho etiku Nikdy som nespochybnil jeho integritu a jeho vieru v produkt a jeho ekosystém.”

Hoskinson priznáva, že Ethereum napriek spomenutým problémom vníma ako hlavného konkurenta pre jeho Cardano. ,,Myslím si, že tu stále budú a budú relevantní a silní konkurenti,” priznal.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Čísla z Twitteru: Záujem o Bitcoin rastie, altcoiny však padajú

Avatar

Článok

zo dňa

od

twitter-bitcoin

Ak by sa zmienky užívateľov na Twitteri o konkrétnych kryptomenách premietali do ich ceny, tak by bol na tom Bitcoin dobre, no altcoiny veľmi zle. Vyplýva to z nových čísel, ktoré publikovala analytická spoločnosť Bitinfocharts.

Bitinfocharts, ktorá sleduje aktivitu užívateľov na sociálnej sieti Twitter, informovala, že hlavné altcoiny ako Ethereum, Litecoin a XRP, sa blížia k svojim historickým minimám za obdobie posledných dvoch až troch rokov. Naopak zmienky o Bitcoine v posledných troch mesiacoch rastú, hoci sú ďaleko od svojich maxím v roku 2017, kedy vrcholil posledný veľký krypto bullrun.

Priemer denných tweetov o XRP (s použitím hashtagu) je okolo 2500, čo je o 60% menej, než v januári 2020, kedy sa tento priemer pohyboval medzi 6000 až 7000 tweetmi. Naposledy bolo XRP tak nízko v tomto ukazovateli pred takmer 21 mesiacmi v júli 2018. Zaujímavé však je, že svoj vrchol dosiahlo XRP na Twitteri 21. septembra 2018 a teda nie koncom roka 2017, ako ostatné veľké kryptomeny. Podľa Bitcoininfocharts v tom období boli zmienky o XRP približne 20 000 krát denne. Pravdepodobne za to mohli správy o tom, že technológiu firmy Ripple s názvom XRapid, ktorá využíva kryptomenu XRP, si idú osvojiť banky.

Pokiaľ ide o Litecoin, zmienky o tejto kryptomene sú aktuálne na 1,3% svojho doterajšieho maxima, ktorým bolo približne 31 000 tweetov denne. Ethereum je od svojich maxím až 95%. Historicky najvyšší denný priemer bol okolo 51 tisíc tweetov.

Ak však ide o Bitcoin, zmienky o tejto kryptomene rastú od úvodu roka 2020. Kým v januári sa denne spomenul priemerne 12 tisíc krát, v marci je to už zhruba dvojnásobok (rekord atakoval 160 tisíc tweetov denne).

Dôvody zvýšeného záujmu o Bitcoin môžu byť viaceré. Niektorí analytici sa prikláňajú k názoru, že ľudia ho vyhľadávajú ako investičnú alternatívu v čase globálnej neistoty súvisiacej s koronavírusom a otrasmi ekonomiky. Iní sa domnievajú, že k tomu dopomáha blížiaci sa májový halving.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-