Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je “bullish” a vstupuje do novej éry, tvrdí analytik Bitwise

Článok

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

Napriek tomu, že čelíme novej finančnej kríze, ktorej možné dopady si stále ešte ani poriadne neuvedomujeme, zverejnil vedúci výskumu spoločnosti Bitwise štúdiu, v ktorej naznačil, že posledné týždne boli pre Bitcoin mimoriadne pozitívne.

Matt Hougan v novej publikácii “Máj 2020: Vítajte vo štvrtej ére kryptomien” poukázal na to, že posledných 6 týždňov bolo pre Bitcoin azda najzaujímavejších a najvýznamnejších v jeho doterajšej histórii.

Poukázal popri tom na viacero trendov, ktoré posilňujú vnútorné hodnoty kryptomien na čele s Bitcoinom, ktorý sa medzi nimi teší jednoznačne najväčšej adopcii.

  1. Kryptomenám sa darí viac ako investíciám – hoci Bitcoin podobne ako akcie S&P 500 v marci výrazne padol, od toho momentu začal výrazne posilňovať a akciový trh nechal ďaleko za sebou
  2. Centrálne banky tlačia viac peňazí, než kedykoľvek predtým – v reakcii na pandémiu koronavírusu a v snahe zachrániť ekonomiku nemá tlačenie peňazí centrálnymi bankami obdoby. Len Biely dom podpísal stimulačný balík vo výške 6 biliónov dolárov. Pre Bitcoin je to pozitívne, pretože na rozdiel o týchto fiatových mien má obmedzené množstvo
  3. Bitcoin má za sebou halving – pri znížení dennej ponuky a pri ustálenom dopyte to môže mať veľmi pozitívny vplyv na cenu BTC
  4. Inštitúcie sa čoraz viac zaujímajú oBitcoin – výrazne rastie záujem o obchodovanie s Bitcoin futures a BTC opciami. Pozitívne správy prichádzajú od spoločnosti ako Grayscale a Fidelity, ktoré hlásia výrazný nárast nových inštitucionálnych klientov. Miliardár Paul Tudor priznal, že považuje Bitcoin v čase očakávanej inflácie za nové zlato. Vraj by mohol zohrať v hospodárstve rovnakú úlohu ako zlato v 70. rokoch minulého storočia
  5. Čínsky digitálny juan a Libra od Facebooku – Očakáva sa skorý príchod dvoch významných “stablecoinov” – národnej kryptomeny Číny, teda čínskeho digitálneho juanu a kryptomeny spoločnosti Facebook Libra. Obe kryptomeny môžu výrazne pomôcť k adopcii kryptomien medzi bežnými ľuďmi, hoci nejde o kryptomeny typu Bitcoin.

Matt Hougan sa domnieva, že tieto trendy spôsobujú, že vstupujeme do novej – už štvrtej éry kryptomien. Má tým na mysli nový cyklus, ktorý by mohol viesť k výraznému nárastu ich hodnoty.

Očakáva, že digitálne meny sa v novom cykle stanú súčasťou hlavného investičného prúdu. ,,Na konci štvrtej éry budeme vidieť, že väčšina investorov bude s bitcoinom a inými kryptomenami zaobchádzať ako s normálnymi investíciami. Nebudú ich vlastniť všetci, nebude ich viac, ako tých čo vlastnia REIT, MLP, technologické akcie či zlato, ale kryptomeny budú považované popri nich za tradičné aktívum.”

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne