Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitucionálny záujem o Bitcoin výrazne rastie, tvrdia viaceré zdroje

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Záujem o investovanie do Bitcoinu zo strany inštitucionálnych investorov sa výrazne zrýchľuje. Portálu Cointelegraph to potvrdilo nezávisle od seba viacero oslovených zdrojov. Tento trend v prípade jeho pokračovania by mohol výrazne ovplyvniť cenu BTC.

Obchodovanie populárneho Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), u ktorého zohrávajú inštitúcie zásadnú úlohu, sa rokmi neustále zväčšuje. V posledných mesiacoch sa však tento trend začal výrazne zrýchľovať. Je zaujímavé, že kolísanie ceny Bitcoinu tento trend zásadne neovplyvňuje, čo však dáva logiku vzhľadom na minimálnu dobu blokácie k produktu 6 mesiacov.

Grayscale Bitcoin Trust je dôležitý, pretože ovplyvňuje obehovú ponuku BTC. Obchodované bitcoiny sú totiž “zamknuté” u Coinbase v rámci jej custody riešenia. V dnešnému dňu je podľa Cointelegraph tak nehybných 350 000 BTC, čo predstavuje dve percentá všetkých vyťažených bitcoinov (čo ešte nezohľadňuje 3-4 milióny BTC, ktoré sú “stratené“).

Od roku 2019 Grayscale Bitcoin Trust “uchmatol” 100 375 BTC, čo predstavovalo 17 percent všetkých vyťažených bitcoinov v tom časovom období. V posledných troch mesiacoch sa však tempo inštitucionálnych investícii do GBTC, ktoré majú tvoriť až 90% všetkých investícii do tohto produktu, až strojnásobilo. Ak by tento trend pokračoval v marci 2021 by Grayscale Bitcoin Trust akumuloval okolo 550 000 BTC, teda 3% celkovej existujúcej ponuky BTC a preberal by pod svoje krídla 75% novovyťažených BTC.

Alex Machinsky zo spoločnosti Celsius taktiež potvrdzuje rast inštitucionálneho záujmu o Bitcoin. Aktuálne má ich firma viac než 260 inštitucionálnych klientov.

Podobne to vidí aj Zac Prince z firmy BlockFi, ktorý vyzdvihol, akým spôsobom sa dokázal Bitcoin pozviechať z marcového prepadu. ,,Očakávame, že v nasledujúcich niekoľkých rokoch bude inštitucionálny záujem naďalej výrazne rásť a bude sprevádzaný širším prijatím aj u bežných spotrebiteľov.”

Zaujímavo sa k tejto téme vyjadril Matt D’Souza, CEO firmy Blockware Solutions, ktorý taktiež riadi bitcoinový fond. ,,Väčšina fondov bitcoin hodluje, neshortujú ho. Všetky sú long (investícia na rast ceny). Aj náš fond longuje. Spravujeme 15 miliónov a myslíme si, že už sme fondom o slušnej veľkosti. Pred dvomi dňami som hovoril s MultiCoin. Minulý týždeň s ľuďmi z BlockTower. Sme teda v kontakte so zástupcami ostatných fondov. A všetky sú vo výraznej miere v prípade Bitcoinu long.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne