Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Elon Musk: Bitcoin vyzerá popri krokoch FEDu solídne

Avatar

Článok

zo dňa

Elon Musk a Bitcoin

Vizionár, génius, no pre niekoho  aj mimoriadne kontroverzná postava Elon Musk sa stáva čoraz hlasnejším kritikom spôsobu, akým sa snaží Biely dom a americká centrálna banka FED zachrániť upadajúcu ekonomiku.

Elon Musk sa k tejto téme najnovšie vyjadril v rámci diskusie na Twitteri s autorkou bestsellerov o Harrym Potterovi J. K. Rowlingovou, ktorá požiadal komunitu svojich followerov, aby sa jej pokúsili vysvetliť Bitcoin.

Líder dvoch výnimočných spoločností SpaceX a Tesla v rámci reakcie na otázku Rowlingovej skonštatoval: ,,Masívne vydávanie mien vládnym centrálnymi bankami spôsobuje, že Bitcoin vyzerá v porovnaní s nimi solídne.”

https://twitter.com/elonmusk/status/1261416824459030529

Pokiaľ ide o otázku jednej z najbohatších žien sveta v súvislosti s Bitcoinom, ocenila veľkú snahu ľudí vysvetliť jej túto problematiku, no zároveň priznala, že nie úplne uspeli. ,,Som si istá, že kryptomeny sú fascinujúce. Skutočne som sa snažila pochopiť veľmi podrobné informácie, ktoré som dnes dostala. Obávam sa však, že je to pre mňa úplne slepé miesto. Som schopná uchopiť len výmenný systém. Hovorím o zberateľských materiáloch. Ekonomika tokenizácie a blockchainu – to môj mozog nedokáže spracovať,” uviedla.

Pokiaľ ide o Elona Muska, ten minulý týždeň zopakoval, že stále drží len približne 0,25 BTC, čo nie je nová informácia. Mal ich dostáť ako dar od svojho priateľa už pár rokov dozadu. Či však hovorí pravdu, alebo potajme drží viac bitcoinov sa možno nikdy nedozvieme. Musk je v kryptokomunite populárna postava, nakoľko ide o úspešného vizionára. Mnohí preto veria, že by mohol mať voči Bitcoinu pozitívny vzťah. Obzvlášť keď kritizuje kroky centrálnych bank. V minulosti sa dokonca objavovali špekulácie tvrdiace, že práve on je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Musk to ale viackrát poprel a neexistujú pádne dôkazy, ktoré by tejto teórii výraznejšie nahrávali do karát.

Zdroj: forbes.com

 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.5.): Bitcoin pokračuje na hranu kanála, kde očakávame odraz

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin se po halvingu nachází v korekční struktuře, která je tvořena velmi volatilním kanálem, jehož spodní hrana se nachází na ceně kolem 8 500 USD. Díky této korekce můžou altcoiny generovat desítky procent a dokončit tak svoje pohyblivé struktury. Pojďme se na celou situaci podívat  blíže.

BTC/USD – očekávám delší pozvolnou korekci

Na analýzu bitcoinu jsem udělal velmi podrobné video, kde najdeš celou očekávanou trajektorii bitcoinu a možnosti jeho nákupu a prodeje. Rozhodně mrkni! Tyto videa dělám jen pro členy Crypto Kingdom, nyní výjimečně pro veřejnost.

Dominance BTC – větší rallye nebude

U dominance bitcoinu jsem stále zastáncem analýzy z minulého týdne, kdy by měla dominance klesnout na 65 %. Takže altcoiny snad přidají ještě nějaká procenta, ovšem na větší rallye to zatím opravdu nevidím.

Kapitalizace kryptoměn – jsme na bodě kontroly

kapitalizace kryptoměn

kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn si našla svoji férovou oblast a to je 240 mld. USD. V této oblasti očekávám, že se kapitalizace bude rochnit pár měsíců s možností nákupu na zeleném supportu. Pro mě zajímavé nákupní oblasti budou mezi 220 – 200 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů má ještě prostor růstu do rezistence kolem 90 mld. USD. Růst nyní můžou spíše lowcaps altcoiny, protože kdyby se pohli highcaps, tak kapitalizace altcoinů vyletí rychle. Každopádně bod kontroly máme za sebou a tam se kapitalizace bude vrat, proto pozor bych nyní bral na altcoinech spíše jisté zisky.

Závěr dnešní analýzy

Opět se nacházíme v situaci, která už tady několikrát byla. Bitcoin udělal rallye a pak pozvolna klesá, altcoiny ze svého dna dostávají šanci udělat korekční pohyby vzhůru. Opět bych nečekal žádné rallye od altcoinů, ale kvalitně namnožil mince. Nám se to v predikcích a signálech Crypto Kingdom za poslední dva týdny bravurně daří:

THETA +17 %; ZIL +43 %; ENJ +20 %; GNT +10 %; LUN +16 %; KNC +21 %; ARK +26 %; NANO +57 %; ADA +10 %; LTC 0 %; BAT 0 %

Dalších 6 signálů máme otevřených se ziskem 5-20 %, které již brzy budeme zavírat. Víš, že u nás za členství zaplatíš jenom jednou? Vyber si stříbrné členství a měj každý den kvalitní informace o kryptoměnovém trhu a zároveň množ s námi mince bitcoinu na signálech.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE VIDEO (25.5.): Aktuálny pohľad na graf Bitcoinu a altcoinov

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Živé vysielanie začne o 21.00h v pondelok 25.5.2020.

Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0 prináša čerstvú technickú analýzu k trhu s kryptomenami so zreteľom na Bitcoin. Naznačí taktiež to, ako má aktuálne rozdelené svoje portfólio a aký je jeho osobný mindset pre najbližšie obdobie.

Upozorňujeme vás, že obsah videa nie je investičnou radou. Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Spoluzakladateľ Redditu avizuje začiatok kryptomenovej jari

Avatar

Článok

zo dňa

od

Alexis Ohanian

Spoluzakladateľ populárnej sociálnej siete Reddit Alexis Ohanian uviedol, že kryptomeny vstúpili do takzvanej „krypto-jari“. Presvedčili ho k tomu výrazné pokroky týkajúce sa rozvoja blockchain technológii a vzniku nových kvalitných aplikácii.

,,Sledujeme tam obrovský pokrok, pokiaľ ide o špičkových inžinierov, vývojárov, návrhárov, vytvárajú sa skutočné riešenia na vrchole blockchainu,” uviedol v  rozhovore pre Yahoo Finance. ,,V tejto infraštruktúre vidím skutočne špičkové talenty a to je pre mňa na tom celom najzaujímavejšie.”

Ohanian prezradil, že určitú časť svojho majetku drží v kryptomenách, ktoré považuje za typ zabezpečenia voči ostatným trhom. ,,Je zaujímavé sledovať, ak sa obchodníci z Wall Street teraz dostávajú do kryptomien a kupujú si Bitcoiny. Stále viac sa ukazuje, že tu (Bitcoin) zostáva.”

Reddit, ktorý spolu zakladal, uviedol začiatkom tohto mesiaca novú funkciu postavenú na Ethereum. Ide o odmeňovací systém pre užívateľov za tvorbu obsahu. Zatiaľ funguje na testnete Rinkeby, koncom roka by mal ale prejsť na mainnet Ethereum. Užívatelia Redditu sú za svoju aktivitu odmeňovaní bodmi s názvami Bricks a Moons. Reddit je popri Twitteri, na čele ktorého stojí Jack Dorsey, ďalšou významnou platformou, ktorá fandí kryptomenám. O niečo otáznejšie je to v súvislosti s Facebookom, ktorý pripravuje vlastnú stablecoin kryptomenu, no jeho postoj voči tradičným kryptomenám typu Bitcoinu je otázny.

(cointelegraph.com)

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Čína sa viackrát snažila znížiť cenu Bitcoinu, tvrdí Bobby Lee

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bobby Lee Bitcoin

Čína má významné postavenie v kryptopriestore najmä z dôvodu, že v nej sídlia najvýznamnejšie mining spoločnosti a taktiež v nej vznikla spoločnosť Bitmain, ktorá je výrobcom najznámejších ťažobných zariadení – svojich ASIC minerov.

O to viac prekvapili slová zakladateľa jednej z prvých významných kryptobúrz BTCC Bobbyho Leeho (mimochodom brat zakladateľa Litecoinu Charlieho Leeho pozn.red.), ktorý v rámci rozhovoru so spoločnosťou Messari prezradil, že čínska vláda ho dvakrát vyzvala aby prispel ku zrazeniu ceny Bitcoinu. Stať sa tak malo prvýkrát v roku 2013 a následne na prelome rokov 2016 a 2017.

Lee im vysvetlil, že vzhľadom na medzinárodnú povahu trhu s kryptomenami, nemôže s cenou Bitcoinu spraviť nič, ani keby chcel.

,,Ak cena (Bitcoinu) klesá, oni sú šťastní. Nie je na ich radare. Samozrejme, že klopali keď cena išla hore s tým, že vraj som prispel k rastu ceny o 1000 dolárov. ,,Zrazte to dolu,” hovorili mi. Pripomínam, že som hovoril s členmi Čínskej komunistickej strany, o ktorých je známe, že sú manipulátormi trhu,” uviedol.

Čína má aj v roku 2020 stále dominantný podiel na trhu, pokiaľ ide o generovanie hashrate, teda celkovej výpočtovej sily vynaloženej na ťažbu Bitcoinu. Prieskum CoinShares odhaduje, že v tejto krajine sa nachádzajú dve tretiny najvýznamnejších mining spoločnosti. Napriek tomu táto krajina neustále vydáva zvláštne signály týkajúce s a regulácie tohto priemyslu cez informácie o absolútnom zákaze ťažby, až po správy, podľa ktorých povoľuje ťažiarom využívať na mining nevyčerpanú vodnú energiu.

Čína, ktorej centrálna banka popri tom považuje predaj kryptomien na čele s Bitcoinom a Ethereum za nelegálny, teda naďalej zostáva krajinou, z ktorej sa získavajú informácie ohľadom regulácii kryptopriemyslu nesmierne ťažko a mnohokrát ich možno označiť za dezinformačné.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

9% hashrate Bitcoinu je v riziku. Čínsky región chce zastaviť ťažbu BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

Mining Bitcoinu Čína

Niekoľko dní po tom ako čínska vláda povolila využívanie nevyužitej vodnej energie v rámci blockchain projektov, v čínskom regióne Sichuan miestna direktíva stanovila novú smernicu, ktorá ide absolútne opačným smerom a môže zásadne ovplyvniť fungovanie mining firiem v tejto oblasti.

Regulačné orgány v Sichuane totiž vydali oznámenie, v ktorom všetkým spoločnostiam špecializujúcim sa na ťažbu kryptomien v tejto oblasti nariadili rýchle ukončenie ich ťažobnej činnosti a podobné informácie boli sprostredkované aj ich subdodávateľom.

Informovala o tom na Twitteri spravodajská agentúra PAnews, ktorá v rámci tweetu uviedla aj to, že v danej provincii sa generuje takmer 10 percent celkového hashrate Bitcoinu, čiže výpočtovej sily vynaloženej na jeho ťažbu.

Sichaun je hornatý región, ktorý je známy vďaka svojej lacnej energií. Má dosť kvalifikovaných pracovníkov a prirodzene chladné podnebie. Vďaka tomu je ideálnym priestorom pre ťažbu kryptomien. V regióne sa nachádzajú okrem iných aj pobočky mining gigantov ako BitmainAntPool.

Na druhú stranu treba skonštatovať, že získavanie relevantných dát z Číny je naozaj ťažké. Správy o zákaze ťažby kryptomien z tohto regiónu prichádzajú už roky a ukázalo sa, že mnohokrát boli v minulosti nepresné, alebo absolútne nepravdivé.

Ak sa však správy o obmedzených možnostiach ťažby v regióne Sichuan potvrdia, na čelo rebríčka dominantných provincii sa dostane severozápadný región Xinjiang. Ide o provinciu s rozľahlou púštnou oblasťou a hornatou zemou s optimálnou klímou. Zdá sa, že práve z tohto regiónu aktuálne pochádza 35% podiel bitcoinového hashrate.

Na zozname významných oblastí sú aj veľkomestá ako Peking a Zheijiang. Elektrina a pracovná sila sú však v týchto regiónoch nákladnejšie, čo sa odráža na nižšom podiely hashrate týchto dvoch miest.

Podľa portálu Cryptoslate nemusí ani výpadok Sichuanu znamenať, že ostatné kontinenty na čele s USA či Európou získajú väčší podiel na ťažbe Bitcoinu. Xijiang, MongolskoYuannan sú oblasti, ktoré majú podobné podmienky ako Sichaun a ľahko ho môžu nahradiť.

Čína má okrem toho technické know-how, nízke náklady na pracovnú silu a naďalej dominantné postavenie v ťažobnom priestore. Nahradiť ju nemusí byť v budúcnosti vôbec jednoduché.

Krajina sa popri tom snaží o reguláciu blockchain priemyslu a investuje miliardy do blockchain infraštruktúry. Popri tom všetkom robí výrazné pokroky pokiaľ ide o jej vlastnú kryptomenu kontrolovanú centrálnou bankou.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Bitcoin po halvingu zápasí s vyššími poplatkami a centralizovanejšou ťažbou, no medzitým prichádzajú viaceré zaujímavé správy týkajúce sa aktuálnej nálady na trhu. Zaujímavé novinky oznamujú aj známe altcoiny. Vitajte pri tohtotýždňovom súhrne TOP správ zo sveta kryptomien. 

Bitcoin

Bol by Bitcoin pri masívnom celosvetovom výpadku elektriky odolnejší bež bankový systém? Andreas Antonopoulos si myslí, že jednoznačne áno. Na druhú stranu upozorňuje, že aktuálne sú najväčšou hrozbou pre bitcoin, predovšetkým pre jeho cenu, neuvážené alebo podlé kroky svetových politikov. Viac v tomto článku.

Čerstvé informácie naznačujú, že inštitucionálny záujem o Bitcoin v poslednej dobe výrazne rastie. Portálu Cointelegraph to potvrdili nezávisle od seba viaceré zdroje. Ak vás téma oslovila, viac sa dozviete tu.

Matt Hougan zo spoločnosti Bitwise skonštatoval, že Bitcoin je aktuálne vo veľmi dobrej forme a vstupuje do novej éry. Poukázal popri tom na viacero trendov, ktoré posilňujú vnútorné hodnoty kryptomien. Podrobnosti nájdete v tomto článku.

Rešpektovaná firma Andresen Horowitz špecializujúca sa na rizikový kapitál sa domnieva, že Bitcoin vstupuje do svojho štvrtého cyklu, ktorý môže viesť k ďalšiemu výraznému rastu tohto trhu.

V stredu sme publikovali článok, v ktorom sme poukázali na to, že aktuálne ovládajú viac než 50% hashrate celej siete Bitcoinu len tri najväčšie mining pooly. Dva z nich patria Bitmainu, v dôsledku čoho klesol takzvaný Nakamoto koeficient na hodnotu dva. Viac sa dozviete tu.

Čoraz viac ľudí vyberá bitcoiny z búrz. Podľa najnovších informácii, ktoré publikovala spoločnosť CryptoQuant, sú aktuálne rezervy bitcoinov na 17 najväčších burzách na najnižšej úrovni od novembra 2018. Naznačuje to, že čoraz viac ľudí spolieha na rast ceny BTC a aktuálne nemá v úmysle svoje kryptomeny predávať.

Tuur Demeester zo spoločnosti Adamant Capital uviedol, že cena 50 tisíc dolárov za Bitcoin nie je v budúcnosti vôbec nereálna. Skôr sa domnieva, že by mohla byť aj vyššia.

Analytická spoločnosť The TIE, ktorá minulý rok zaujala svojou štúdiou o nereálnych číslach kryptomenových búrz ohľadom ich zobchodovaných objemov, tvrdí, že podľa jej analýzy je sentiment na trhu s kryptomenami aktuálne najvyššie od roku 2017, kedy vrcholil posledný bullrun.

Nie často a väčšinou len veľmi okrajovo sa ku kryptomenám vyjadruje Elon Musk stojaci za firmami SpaceX či Tesla. Musk však najnovšie zaujal vyjadrením, v ktorom skonštatoval, že Bitcoin aktuálne vyzerá popri krokoch FED-u, teda americkej centrálnej banky, veľmi solídne. Viac sa dozviete v tomto článku.

Poplatky za transakcie bitcoinu sa v posledných týždňoch výrazne zvýšili. Tejto nepriaznivej fundamentálnej správe sme sa venovali tu.

Zaujíma vás pomer aktivity na blockchaine Bitcoinu v porovnaní s blockchainami Ethereum či XRP? Otvorte si tento článok.

Altcoiny

O altcoinoch sme sa rozprávali s Adamom Kracíkom. Témou bolo Ethereum, Cardano, DeFi, ale aj stablecoin Tether či token krytý zlatom od Paxos.

Čakáte, že sa naplno rozbehne altcoinový bullrun? Analytik Josh Rager naznačil, kam by sa mala prepadnúť dominancia Bitocinu na trhu s kryptomenami, aby mali ostatné digitálne meny priestor na výraznejší rast. Viac sa dočítate tu.

Čoraz pozitívnejšie správy prichádzajú v súvislosti s kryptomenou Ethereum. Ryan Sean Adams poukázal na 3 dôležité pozitíva pre tento projekt, ktoré sa udiali v priebehu posledného týždňa. Viac informácii tu.

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano, sa pripája k projektu Hyperledger & W3C, ktorý sa špecializuje na prípady podnikového využitia blockchainu. Hlavný predstaviteľ Cardano a generálny riaditeľ IOHK Charles Hoskinson verí, že táto spolupráca pomôže všetkým stranám, pretože budú zdieľať medzi sebou svoje cenné znalosti. Hoskinson tento týždeň taktiež uviedol, že Cardano pracuje na mikročipe, ktorý by priblížil krypto viac reálnemu svetu. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste vedieť

  • Burza Binance má naďalej najreálnejšie a najvyššie objemy obchodovania. Naznačujú to nové údaje od spoločnosti Bitwise, ktorá aktualizovala svoj model pre výpočet reálneho volume kryptobúrz očisteného o tzv. “fake objemy”.
Čítať ďalej

Bitcoin

Inštitucionálny záujem o Bitcoin výrazne rastie, tvrdia viaceré zdroje

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Záujem o investovanie do Bitcoinu zo strany inštitucionálnych investorov sa výrazne zrýchľuje. Portálu Cointelegraph to potvrdilo nezávisle od seba viacero oslovených zdrojov. Tento trend v prípade jeho pokračovania by mohol výrazne ovplyvniť cenu BTC.

Obchodovanie populárneho Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), u ktorého zohrávajú inštitúcie zásadnú úlohu, sa rokmi neustále zväčšuje. V posledných mesiacoch sa však tento trend začal výrazne zrýchľovať. Je zaujímavé, že kolísanie ceny Bitcoinu tento trend zásadne neovplyvňuje, čo však dáva logiku vzhľadom na minimálnu dobu blokácie k produktu 6 mesiacov.

Grayscale Bitcoin Trust je dôležitý, pretože ovplyvňuje obehovú ponuku BTC. Obchodované bitcoiny sú totiž “zamknuté” u Coinbase v rámci jej custody riešenia. V dnešnému dňu je podľa Cointelegraph tak nehybných 350 000 BTC, čo predstavuje dve percentá všetkých vyťažených bitcoinov (čo ešte nezohľadňuje 3-4 milióny BTC, ktoré sú “stratené“).

Od roku 2019 Grayscale Bitcoin Trust “uchmatol” 100 375 BTC, čo predstavovalo 17 percent všetkých vyťažených bitcoinov v tom časovom období. V posledných troch mesiacoch sa však tempo inštitucionálnych investícii do GBTC, ktoré majú tvoriť až 90% všetkých investícii do tohto produktu, až strojnásobilo. Ak by tento trend pokračoval v marci 2021 by Grayscale Bitcoin Trust akumuloval okolo 550 000 BTC, teda 3% celkovej existujúcej ponuky BTC a preberal by pod svoje krídla 75% novovyťažených BTC.

Alex Machinsky zo spoločnosti Celsius taktiež potvrdzuje rast inštitucionálneho záujmu o Bitcoin. Aktuálne má ich firma viac než 260 inštitucionálnych klientov.

Podobne to vidí aj Zac Prince z firmy BlockFi, ktorý vyzdvihol, akým spôsobom sa dokázal Bitcoin pozviechať z marcového prepadu. ,,Očakávame, že v nasledujúcich niekoľkých rokoch bude inštitucionálny záujem naďalej výrazne rásť a bude sprevádzaný širším prijatím aj u bežných spotrebiteľov.”

Zaujímavo sa k tejto téme vyjadril Matt D’Souza, CEO firmy Blockware Solutions, ktorý taktiež riadi bitcoinový fond. ,,Väčšina fondov bitcoin hodluje, neshortujú ho. Všetky sú long (investícia na rast ceny). Aj náš fond longuje. Spravujeme 15 miliónov a myslíme si, že už sme fondom o slušnej veľkosti. Pred dvomi dňami som hovoril s MultiCoin. Minulý týždeň s ľuďmi z BlockTower. Sme teda v kontakte so zástupcami ostatných fondov. A všetky sú vo výraznej miere v prípade Bitcoinu long.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.5.): Investori vyberajú bitcoiny z búrz

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-explozia

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ľudia vyberajú bitcoiny z búrz. Veria v rast ceny BTC?

Hoci kryptomenové burzy zaznamenali počas marcového prepadu trhu masívny prílev bitcoinov, ktoré na ne premiestnili ich vlastníci s cieľom predávať ich, tento trend sa začal následným rastom ceny Bitcoinu rapídne otáčať. Analytická spoločnosť CryptoQuant informovala, že v stredu dosiahli rezervy bitcoinov na 17 najväčších burzách najnižšie hodnoty od novembra 2018. V onom čase sa na týchto burzách nachádzalo “len” 1,18 milióna BTC. Skutočnosť, že vlastníci bitcoinov podľa tohto trendu aktuálne uprednostňujú držanie BTC na svojich peňaženkách naznačuje, že majú dôveru v jeho dlhodobý rast a aktuálne sa svoje bitcoiny nechystajú predať.  (cointelegraph.com)

Binance má naďalej najreálnejšie objemy obchodovania

V roku 2019 boli publikované štúdie poukazujúce na to, že mnohé burzy reportujú nereálne objemy obchodovania na svojich platformách, čím falšujú aj údaje o celkovej reálnej miere obchodovania Bitcoinu. Najmedializovanejšie závery vtedy priniesla spoločnosť Bitwise, ktorá uviedla, že až 95% reportovaných objemov obchodov je v skutočnosti falošných. V dôsledku toho spoločnosť Messari prišla s vlastnou metodikou vyhodnocovania reálnych čísel. Aj po jej aktualizácii je stále burzou s najreálnejšími a zároveň najvyššími objemami Binance. Viac sa dočítate tu.

Cardano pracuje na mikročipe, ktorý by priblížil krypto reálnemu svetu

Šéf spoločnosti IOHK a hlavný líder kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson prezradil v rozhovore pre Cointelegraph, že IOHK pracuje vo svojom blockchain laboratóriu na University od Wyoming na mikročipe, ktorý by mohol mať prelomové prípady použitia a dokázal by priblížiť kryptomeny podobným vlastnostiam ako majú fiatové peniaze a hotovosť. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

Bitcoin pri výpadku elektriky odolnejší než banky? Hrozbou sú skôr politici

Portál Cointelegraph publikoval zaujímavý článok, v ktorom poukázal na to, že Bitcoin by mohol byť v prípade globálneho výpadku elektrickej energie odolnejší, než banky. Citoval popri tom názory rešpektovaného Andreasa Antonopoulosa, ktorý upozorňuje, že väčšou hrozbou sú pre Bitcoin nekalé kroky politikov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin pri výpadku elektriky odolnejší než banky? Hrozbou sú skôr politici

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Portál Cointelegraph publikoval zaujímavý článok, v ktorom poukázal na to, že Bitcoin by mohol byť v prípade globálneho výpadku elektrickej energie odolnejší, než banky. Citoval popri tom názory rešpektovaného Andreasa Antonopoulosa, ktorý upozorňuje, že väčšou hrozbou sú pre Bitcoin nekalé kroky politikov.

Bitcoin potrebuje elektriku, pretože ťažiari ju spotrebúvajú pri jeho ťažbe. Okrem toho funguje na internete, ktorý je rovnako tak závislý od elektrickej energie. Andreas Antonopoulos však úplne nesúhlasí. Domnieva sa, že Bitcoin je vďaka decentralizácii aj v tomto prípade odolnejší než tradičný bankový systém.

,,V skutočnosti by som predpovedal, že ak by došlo k obrovskému výpadku elektriky, ktorá by poškodila infraštruktúru ako je internet alebo elektrická sieť, Bitcoin by bol jednou z prvých vecí, ktoré by sa vrátili. Dôvodov je, že Bitcoin nie je len samofinancujúci sa systém, ale funguje zároveň vďaka decentralizácii jeho používateľov, decentralizácii prevádzkovateľov uzlov a decentralizácii minerov, ktorí by mali veľa stimulov na to, aby obnovili miestnu infraštruktúru veľmi decentralizovaným spôsobom. Pamätajte, že bitcoiny nepotrebujú internet na výmenu transakcií a blokov.”

Antonopoulos upozornil, že Bitcoin by sa mohol spoliehať pri komunikácii aj na satelity, rádio alebo telefónne linky. Bol by teda prvým, kto by sa po takejto katastrofe odrazil a postavil na nohy. Naopak globálny finančný systém je sám o sebe závislý výhradne na elektrickej sieti a trvalo by podľa neho mesiace, ak nie roky, kým by sa z tejto rany spamätal.

Jeden z najznámejších a najrešpektovanejších speakerov o kryptomenách uviedol, že politické úroky predstavujú pre Bitcoin oveľa väčšie nebezpečenstvo.

,,Obavám sa politických útokov, najmä záludných, ako je zmena zdaňovania kryptomien. Myslím si, že vysoké dane by mohli odcudziť veľký kus majetku strednej triedy a špekulatívnych investorov, ktorí nebudú riskovať, že by išli proti vláde, ak by chceli využívať bitociny.”

Takéto kroky by podľa neho mohli mať vplyv na cenu Bitcoinu, no nezničilo by to celý systém. ,,Cena môže byť napadnutá rôznymi spôsobmi. A tento typ útoku by mohol cenu znižiť dosť výrazne a možno aj na dlhší čas. Nezmenia sa však, že by utrpeli monetárne základy a ani technická prevádzka siete.”

Ako dopĺňa Cointelegraph, Bitcoin dokazuje svoju robustnosť už 11 rokov. Za svoju existenciu nezaznamenal ani jeden výpadok.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Binance má naďalej najreálnejšie objemy obchodovania

Avatar

Článok

zo dňa

od

binance-bitcoin

V roku 2019 boli publikované štúdie poukazujúce na to, že mnohé burzy reportujú nereálne objemy obchodovania na svojich platformách, čím falšujú aj údaje o celkovej reálnej miere obchodovania Bitcoinu. Najmedializovanejšie závery vtedy priniesla spoločnosť Bitwise, ktorá uviedla, že až 95% reportovaných objemov obchodov je v skutočnosti falošných.

V reakcii na tieto zistenia vypracovala spoločnosť Messari vlastnú metodiku posudzovania reálnych objemov obchodovania na kryptoburzách, ktoré sa pokúsila očistiť o “nafúknuté čísla” (fake volume).

Messari teraz uviedla, že svoju metodiku aktualizovala o nové postupy, čo zamiešalo aj poradím najdôveryhodnejších búrz. Na prvom mieste z pohľadu reálneho objemu je naďalej burza Binance, ktorá si tak udržuje svoje vedúce postavenie na trhu. Polepšili si však aj burzy OKex, Liquid, Bithumb a UPBit, ktoré sa zaradili do prvej desiatky.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

Riaditeľ Messari Ryan Selkis povedal, že metriku aktualizovali z dôvodu, že pôvodný postup vynechával niektoré veľké burzy, ktoré síce majú určitý podiel nereálnych obchodov, no zároveň značnú časť legitímneho obchodovania – malo ísť o gigantov ako Bithumb, UpBit a CoinOne z Južnej Kórei, Liquid z Japonska a čínske burzy Huobi, OKEx/OKCoin Gate.io.

Nový postup má hodnotiť legitimitu obchodovania za pomoci 10 štatistík získaných z tretích strán. Zohľadňuje rôzne rebríčky, ratingy a odhady likvidity od spoločností ako CoinGecko, CoinMarketCap, CryptoCompare, CryptoWatch, Nomics a FTX, plus údaje o transakciách od analytickej firmy Chainalysis, iných poskytovateľov údajov o dianí na blockchainoch a tiež neoficiálne údaje od popredných kryptoobchodníkov.

Kórejské a čínske burzy, ktoré boli pridané do metriky, majú automatický zrážku 50% reportovaných objemov, aby sa priblížili reálnym číslam. Predpokladá sa, že nový postup bude presnejší ako ten predchádzajúci, no Messari informovala, že metodiku bude naďalej prehodnocovať a aktualizovať podľa nových zistení.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-