Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-kavicka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa tento týždeň prepadla k 7000 dolárom. Je dosť pravdepodobné, že za to môžu negatívne správy z Číny. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin padol na $7000. Môžu za to zlé správy z Číny?

Paniku na trhu po výraznom prepade sa snažil upokojiť Charles Hoskinson, spoluzakladateľ Ethereum a v súčasnosti hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA). Charles upozornil na to, aby ľudia nezabúdali, o čom Bitcoin naozaj je a ignorovali manipulácie a FUD. Dosiahnutie ceny 100 000 USD za jeden Bitcoin je podľa neho stále v hre.

Ste už unavení z cenových predikcii Bitcoinu? Skúste si pozrieť vo forme videa ešte jednu, ktorej sa venuje YouTube kanál Bitcoin – investícia do budúcnosti. Týka sa dlhodobej predikcie, ktorá zatiaľ vychádza na 100%.

VIDEO: Jediná predikcia Bitcoinu, ktorá stále vychádza  

Známy trader Willy Woo upozornil, že opakovanie scenára vývoja ceny Bitcoinu u predchádzajúcich dvoch halvingov nie tento krát isté. ,,Očakávam oveľa väčšiu volatilitu. Krátkodobo som medvedí, to je všetko, čo k tomu poviem. Neočakávajte, že cena bude opakovať predchádzajúce halvingy,” upozornil na Twitteri. Taktiež má obavu o prežitie menších ťažiarov, ktorých môže halving zničiť.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) prekvapila oznámením, že začala prehodnocovať svoje zamietnutie žiadosti o schválenie Bitcoin ETF spoločnosti Bitwise Assets Management. Je teda teoretický možné, že túto žiadosť napokon schváli, hoci pravdepodobnosť je stále malá. Viac sa dočítate tu.

Joseph Lubin z Ethereum si myslí, že Bitcoin a Ethereum majú veľkú konkurenčnú výhodu, pretože nemusia čeliť regulačným otázkam, ako novšie projekty, u ktorých nie je isté, či ide o komodity alebo cenné papiere. V prípade Bitcoinu a Ethereum prevláda názor, že ide o komodity, čo si myslí aj SEC.

Globálny dlh rastie šialeným tempom. Je riešením Bitcoin? Viac o tejto téme sa dočítate v tomto článku.

Wall Street obchodník Nick Bhatia vysvetlil vo svojom blogu, prečo sa rozhodol opustiť trh s dlhopismi a sústrediť sa výhradne na Bitcoin. Hlavným dôvodom bola technológia Lightning Network.

Bitcoin v kontexte Brexitu, obchodných vojen a geopolitickej neistoty – to bola hlavná téma diskusie medzi výkonným riaditeľom pri panely Bloombergu. Ak vás téma tejto diskusie zaujala, viac sa dočítate v tomto článku.

Altcoiny

Edith Cheung, partner fondu rizikového kapitálu Proof of Capital so zameraním na blockchain, je presvedčený, že čínska národná kryptomena bude predstavená v horizonte najbližších 6 až 12 mesiacov. Čína nedávno priznala, že na vývoji svojej kryptomeny pracuje už niekoľko rokov.

CEO PayPalu Dan Shulman vysvetlil v rozhovore pre magazín Fortune, prečo PayPal vystúpil z Libra Association a taktiež priznal, že investoval do Bitcoinu.

Kandidát na amerického prezidenta Andrew Yang priznal, že bolo trápne vidieť absolútnu technologickú nevedomosť kongresu počas vypočutia Marka Zuckerberga v súvislosti s kryptomenou Libra a technológiou blockchain.

Americký FED potvrdil, že začal skúmať možnosti vytvorenia národnej kryptomeny, teda digitálneho dolára. Šéf FED-u Jerome Powell však upozornil, že sú len vo fáze analýzy možných prínosov tejto kryptomeny a prípadných nákladov na jej vytvorenie.

Mali by ste vedieť

  • Obchodovanie Bitcoin futures viazaných na bitcoiny dosiahlo na platforme Bakkt 22. novembra nove rekordné hodnoty. Záujem inštitúcii o tento produkt zjavne rastie.
  • Podľa CryptoCompare nepatrí burza Binance medzi TOP10 kryptobúrz súčasnosti. Ktoré burzy sa zmestili do prvej desiatky a prečo Binance na zozname nefiguruje, sa dočítate tu.
  • Spolupráca spoločnosti Lolli s Alibabou napokon stroskotala. Alibaba tak nebude skrz tuto aplikáciu vracať 5% cashback v bitcoinoch z ceny objednaného tovaru. Viac sa dozviete tu.
  • Počet bitcoinových automatov rastie najrýchlejším tempom v histórii. Podrobnosti sme zhrnuli tu.
  • Spoločnosť KMPG zverejnila zoznam TOP100 fintech spoločnosti roka. Do výberu sa dostali aj firmy orientujúce sa na kryptomeny a blockchain. Viac v tomto článku.
  • Spoločnosť Fidelity získala povolenie na spustenie svojho custody riešenia pre úschovu kryptomien inštitucionálnym investorom
  • Firma Grayscale chce získať dohľad od SEC na jej Bitcoin Trust fond (GBTC), čo by mohlo zvýšiť jeho atraktivitu medzi inštitucionálnymi investormi.
  • Čínsky mining gigant Canaan Creative má za sebou IPO, po ktorom vstupuje na americký trh. Ponuka akcii však nedopadla podľa predstáv firmy.
  • Internetom sa šírila správa o razii čínskej polície v kanceláriách burzy Binance. Burza však tieto správy okamžite dementovala a uviedla, že žiadne kancelárie v Číne ani nemá.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.