Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet BTC bankomatov rastie veľmi rýchlym tempom

Článok

bitcoin-bankomat

Počet Bitcoin bankomatov nainštalovaných po celom svete prekonal výrazný míľnik 6000 kusov. Online zdroj monitorujúci tieto zariadenia CoinATMRadar uvádza, že k dnešnému dňu je ich 6004.

65%  z celkového počtu bitcoinových bankomatov sa nachádza v USA, kde len za posledný mesiac pribudlo ďalších 108 strojov.

Viac ako tri štvrtiny všetkých BTC automatov sa nachádza v Severnej Amerike, 20% je v Európe a iba dve percentá v Ázii. Po prvých Spojených štátoch (3924) nasleduje Kanada (653 kusov), Veľká Británia (272) a Rakúsko (189).

Len od júna sa celkový počet bankomatov zvýšil o takmer 1000 kusov, čo predstavuje výrazný nárast tempa ich inštalácie v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

Bitcoinove bankomaty, ktoré sú známe aj pod skratkou BTM, umožňujú nákup bitcoinov za fiatovú menu. Len 35% z nich však dokáže robiť obojsmerné transakcie, čiže kúpiť od zákazníka bitcoiny a vyplatiť mu fiat menu.

Bankomat, ktorý umožňuje obojstranné transakcie, je vraj veľmi populárny na letiskách, kde si ľudia pred odletom zamenia peniaze do bitcoinov a po prílete ich vymenia za miestnu menu. Je to údajne bezpečnejšie a pohodlnejšie, ako cestovať s hotovosťou.

Rastúci počet BTC bankomatov však neteší regulátorov. John Fort z oddelenia pre trestné vyšetrovanie v USA povedal, že jeho inštitúciu trápia v súvislosti s bitcoinovými bankomatmi daňové otázky a tiež riziká súvisiace s praním špinavých peňazí. ,,Od firiem, ktoré prevádzkujú tieto bankomaty, sa vyžadujú rovnané nariadenia o praní špinavých peňazí v súvislosti s informáciami o zákazníkovi, no myslíme si, že ich prevádzkovatelia majú rôzne úrovne dodržovania týchto predpisov,” upozornil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne