Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Rebríček TOP100 fintech firiem: Nestratili sa ani pro-blockchain spoločnosti

Článok

Top100 Fintech

Spoločnosť KMPG, ktorá patrí medzi štyri najväčšie audítorské firmy na svete, zverejnila tohtoročný rebríček 100 najlepších fintech firiem sveta. V poradí sa umiestnilo aj niekoľko spoločností, ktoré majú v portfóliu svojich produktov aj zameranie na blockchain či kryptomeny.

Podobne ako v roku 2018 aj tento rok ovládla poradie spoločnosť AntFinancial, za ktorou stojí čínsky miliardár Jack Ma. AntFinancial kontroluje Alipay, čínskeho providera platobných systémov s hodnotou 83 miliárd dolárov.

Druhé miesto patrí juhoázijskej firme zameranej na mobilné technológie Grab, ktorá si polepšila o jednu priečku a na treťom mieste je firma JP Digits.

Práve čínska JP Digits je prvou v poradí, ktorá sa zameriava okrem iného aj na využitie blockchainu popri umelej inteligencii, internetu veci (IoT) či veľkých dát (big data).

Spomedzi “blockchain” spoločnosti sa v poradí umiestnila aj firma Robinhood, ktorá však klesla z minuloročného 8. miesta na 14. priečku. Ďalšími firmami, ktoré majú nejakú spojitosť s kryptomenami a blockchainom sú OneConnect (18.), Revoult (26.), Coinbase (34.), Liquid (38.) a Banketa (42.). V druhej polovica poradia sa umiestnili Binance (68.) a Moin (87).

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne