Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spolupráca Alibaba s Lolli stroskotala. Na Bitcoin “cashback” zabudnite

Článok

Alibaba Lolli

V priebehu minulého týždňa sme vás informovali o veľmi zaujímavej spolupráci medzi čínskym maloobchodným gigantom Alibaba a spoločnosťou Lolli. Tá mala odmeňovať každého zákazníka, ktorý si nakúpil tovar na Alibabe, takzvaným “cashbackom” v bitcoinoch v hodnote 5% ceny objednaných produktov. Táto spolupráca však napokon stroskotala.

Alibaba len pár dní po zverejnení spolupráce, ktorá potešila značnú časť kryptokominity, túto dohodu dementovala a poprela, pričom upozornila, že Lolli nemala žiadne právo naznačovať spoluprácu s ich firmou.

Lolli sa však bráni a tvrdí, že všetko bolo dohodnuté. Generálny riaditeľ firmy Alex Adelman to Cointelehraphu opakovane potvrdil: ,,S Alibaba Group spolupracujeme už od mája skrz AliExpress, ktorému sme priniesli významné príjmy a distribuovali sme bitcoiny našim používateľom. Lolli a agentúra zastupujúca Alibaba.com sa dohodli na začatí tohto partnerstva v deň jednotlivcov (najvýznamnejší nákupný deň roka v Číne, niečo ako Black Friday pozn. red.). Alibaba.com skúšala naše služby 24 hodín a potom sa rozhodla zrušiť partnerstvo. Bez príčiny. Agentúra, ktorá zastupovala Alibaba.com schválila zmluvnú dohodu v mene Albiba.com. Táto dohoda zahŕňala propagáciu Alibaba.com, používanie jej značky, emailový marketing a zdieľanie na sociálnych médiách a iných kanáloch,” vysvetlil a zároveň zdôraznil, že na strane Lolli v žiadnom prípade nebola spolupráca prezentovaná nepravdivo.

Prerušenie partnerstva preto považuje Lolli za veľmi zavádzajúce, dehonestujúce a škodiace ich značke. ,,Neurobili sme nič zlé, dodržali sme všetko, na čom sme sa zmluvne dohodli.“

Teórie, prečo sa Alibaba rozhodla zrušiť túto dohodu, sa rôznia. Azda tá najreálnejšia súvisí s tým, že Alibaba.com jednoducho nepredpokladala, že záujem trhu o cashback skrz Lolli by mohol byť taký výrazný a tak z dohody radšej vycúvala. Alibaba sa k Bitcoinu dlhodobo stavia negatívne, preto bolo samé o sebe prekvapujúce, že dohoda s Lolli vôbec vznikla.

Zaujímavá paralela však existuje medzi zakadateľom Alibaby Jackom Ma a Justinom Sunom, ktorému bol mentorom. Justin Sun je dnes hlavný predstaviteľ kryptomien Tron a BitTorrent a tiež získal podiel v burze Poloniex.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne