Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Globálny dlh rastie šialeným tempom. Je Bitcoin riešením?

Článok

Dlh Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál Cointelegraph upozornil, že do konca roka 2019 dosiahne kombinovaný svetový dlh hodnotu 255 biliónov dolárov, čo predstavuje dlh 32 500 dolárov na každú jednu osobu žijúcu na tejto planéte, respektíve hodnotu 12,1 milióna dolárov za každý jeden Bitcoin, ktorý bude kedy existovať.

Tieto čísla si samozrejme nevymyslel Cointelegraph. Čerpal ich z Inštitútu medzinárodných financií, ktorý tejto mesiac aktualizoval svoj globálny dlhový monitor.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hrozivo znie, že len tento rok sa svetový dlh zvýši v porovnaní s rokom 2018 o ďalších 12 biliónov dolárov.

Najhoršie to vyzerá so Spojenými štátmi, kde dlh dosiahol 23 biliónov dolárov. Šéf FEDu Jerome Powell na margo toho už minulý týždeň priznal, že súčasný trend zadlžovania krajiny je neudržateľný.

Rastúci svetový dlh medzitým podporuje názory fanúšikov takzvaných tvrdých peňazí, teda peňazí, ktoré nemôže manipulovať žiadny orgán – sem radíme predovšetkým decentralizovaný Bitcoin, ktorý má v kóde pevne stanovený konečný počet (21 miliónov BTC) na rozdiel od fiatových mien, ktoré môžu centrálne banky “tlačiť” prakticky donekonečna.

K novým štatistikám sa vyjadril aj populárny kryptotrejder Rhythm, ktorý skonštatoval, že americký „Plan A” jednoducho zlyhal. Trace Mayer zas vo svojom podcaste Crypt vyzval poslucháčov, aby prevzali kontrolu nad svojimi financiami.

,,Budete si nárokovať svoju menovú suverenitu? Máte vlastné privátne kľúče? Spustili ste vlastný node? Takto sa dnes bojuje proti vojne,” vyhlásil moderátor, ktorý každý rok organizuje akciu Proof of Keys, ktorá je zameraná na existujúcich držiteľov BTC. Vyzýva ich, aby 3. januára demonštrovali svoju silu tým, že stiahnu svoje bitcoiny z kryptobúrz do svojich vlastných peňaženiek a tým pádom sa zbavia závislosti od tretích strán.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.