Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

O Cardano sa údajne zaujíma viac ako 900 rôznych spoločnosti

Článok

spolupraca
Pixabay.com

V súvislosti s kryptomenou Cardano (ADA) sa objavuje v poslednej dobe mnoho správ. Všimli si ju dokonca aj v magazíne Forbes, či písal o nej denník The Independent. No azda najzaujímavejšia správa prichádza priamo z dielne jej tvorcov.

Kým Indepentent písal o tom, ako môže byť Cardano “zelenšou” voľbou než Bitcoin (v súvislosti s témou neekologickej ťažby Bitcoinu) a Forbes sa venoval rastu jej ceny, Cardano Foundation v deň veľkého prepadu celého kryptotrhu uverejnilo na Twitteri video s Fredericom Greegardom, CEO neziskovej organizácie stojacej za touto kryptomenou, v ktorom Greegard uviedol, že záujem o spoluprácu s Cardano má viac ako 900 spoločnosti. To bola jeho odpoveď na otázku, či sa o tento ekosystém zaujíma nejaká firma zo zoznamu Fortune 500.

https://twitter.com/CardanoStiftung/status/1395014544469237760

,,Z videa to vyzerá tak, že ich môže byť viacero. Údajne má záujem o nejaký druh spolupráce s Cardano až 900 firiem. Žiadne konkrétne mená však menované neboli,“ napísal k tejto téme vo Facebook skupine Cardano [ADA] CZ/SK ambasádor Cardano pre Česku republiku Jaromír Tesař.

Cardano púta pozornosť

Kryptomena Cardano má pred sebou mnohé významné aktualizácie. Ako sme vás informovali v utorok, už v najbližšej dobe sa spustí testnet funkcie pre konverziu ERC-20 tokenov z Ethereum na Cardano blockchain. Okrem toho sa očakáva, že testnetu sa v najbližšej dobe dočká aj hardfork Alonzo, čo znamená, že prvýkrát získa významná zostava developerov príležitosť testovať smart kotrakty na Cardano pred ich ostrým nasadením. To všetko by malo viesť k tomu, že Alonzo sa nasadí na mainnet už koncom leta alebo začiatkom jesene, čím sa definitívne uzavrie najočakávanejšia kapitola Goguen (príchod smart kontraktov).

Cardano prekonáva v záujme konkurenciu

Jaromír Tesař upozornil, že projektu sa aktuálne darí aj z pohľadu záujmu na internete. Podľa čerstvých dát Google Trends totiž v týchto týždňoch prekonáva v miere vyhľadávania výrazným spôsobom svojich najväčších konkurentov Polkadot, Algorand, Avalanche aj Solana.

K rastu záujmu o Cardano nepochybne prispel aj Charles Hoskinson, šéf IOHK a hlavný predstaviteľ tejto kryptomeny, ktorý v predošlých dňoch zverejnil niekoľko videí, v rámci ktorých oslovoval známych predstaviteľov kryptosektora.

Markovi Cubanovi, americkému miliardárovi, ktorý je známym fanúšikom Ethereum napríklad adresoval video, v ktorom mu vysvetlil Cardano ekosystém. Nuž a Elonovi Muskovi adresoval zas trochu uštipačné video o tom, ako by sa dala vylepšiť Musková obľúbená kryptomena Dogecoin. Cardano sa krátko predtým ponúklo Muskovej spoločnosti Tesla ako zelená alternatíva voči Bitcoinu, ktorému vyčítali neekologickú ťažbu a preto dočasne prestali podporovať platby BTC.

Zdroje: Twitter, facebook Cardano [ADA] CZ/SK

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne