Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

NÁVOD | O3swap – Cross-chain platforma pre liquidity mining BTC, ETH a stablecoinov

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Liquidity mining, či farming, je v tomto roku veľmi populárny vďaka vysokým výnosom, ktoré sú však vykúpené zvýšeným rizikom. V dnešnom článku sa pozrieme bližšie na platformu O3swap, ktorá ponúka cross-chain liquidity mining so slušným ročným zhodnotením. Bližšie si priblížime samotnú platformu ako aj návod, ako na tejto platforme farmiť.

Liquidity mining/farming

Pokiaľ ste v tejto oblasti noví, odporúčame vám najskôr prečítať si naše detailné články o tejto téme. V článkoch nájdete podrobný popis, benefity, riziká a možnosti, ktoré táto oblasť ponúka. Ak už ste tieto články čítali, môžete prejsť nižšie, kde budeme pokračovať so samotným O3swap.

Návod na farming kryptomien od A po Z – Všetko čo potrebujete vedieť

Impermanent Loss – skrytá hrozba pri farmingu kryptomien. Ako sa mu vyhnúť?

O3swap

O3swap je prvý cross-chain agregačný protokol, ktorý umožňuje obchodovanie s natívnymi aktívami medzi rôznymi reťazcami. V súčasnej dobe má podporu pre siete Heco (Huobi), ETH, BSC, Neo, Polygon a v budúcnosti sa rozšíri o Polkadot, Solana a ďalšie ekosystémy.

O3swap má dve hlavné funkcie. Prvou je cross-chain decentralizovaná zmenáreň, čo v praxi znamená, že si môžete ľubovolne meniť vyše kryptomeny medzi rôznymi sieťami. Takisto môžete rovnakú kryptomenu zmeniť na iný reťazec. Ak máte napríklad USDC na sieti BEP20, viete ju zmeniť napríklad na sieť Polygon, prípadne ERC20 ako vidíte na obrázku nižšie. Vo všeobecnosti je táto funkcia známa ako bridge (premostenie) medzi reťazcami.

Druhou funkciou je už klasický farming kryptomien v pooloch. Na výber máte zatiaľ 4 cross-chain pooly – O3 pool, BTC pool, ETH pool a USDC pool. Odmeny v jednotlivých pooloch sú aktuálne v rozmedzí od 9 do 43 percent. Odmeny sú všade vyplácané v O3 tokenoch, pričom v poole máte buď ETH, BTC alebo stablecoiny.

Cross-chain swap

Ako už sme spomenuli vyššie, obrovskou výhodou tejto platformy je popri liquidity miningu aj implementovaný cross-chain swap. To v praxi znamená, že máte možnosť obchodovať rôzne kryptomeny medzi rôznymi reťazcami. Napríklad za USDT na Ethereum ERC20 sieti si viete kúpiť Bitcoin na BSC BEP20 sieti. Takisto si viete zmeniť napríklad USDC zo siete Polygon na USDC v sieti BSC BEP20.

Ako začať farmiť

Teraz si prejdeme krok po kroku celý proces, ako môžete začať farmiť kryptomeny v jednotlivých pooloch. Pozrieme sa na USDC pool, ktorý je minimálne pre mňa zo všetkých najzaujímavejší a ponúka zaujímavé odmeny.

V prvom rade si musíme pripojiť peňaženky k O3swapu. Ja používam Metamask. Je potrebné, aby ste na Metamasku mali vytvorené peňaženky na siete, ktoré plánujete použiť. Ja osobne som posielal USDC z Binance smart chainu na Polygon. Tým pádom potrebujem BSC wallet aj Polygon wallet v Metamasku.

Po pripojení peňaženky je následne potrebné prejsť na webe O3swapu na „Hub“. Nižšie si vyberieme USDC pool a klikneme „Deposit“. Vyberieme si ľubovoľné množstvo našich USDC na sieti BEP20 a klikneme „Deposit“ a potvrďte v Metamasku prevod. V tomto momente dochádza k premosteniu BEP20 USDC na Polygon LP-USDC.

V momente keď máte LP-USDC vo vašej peňaženke, na ľavej lište kliknite na „Vault“. Vpravo hore musíte mať následne zakliknutý „Polygon Mainnet“. Následne kliknite na „Stake“ LP-USDC. Tento proces však už prebieha na sieti Polygon a preto potrebujete na platenie transakčných poplatkov Matic a nie BNB ako na sieti BSC. Poplatky sú však na úrovni pár centov. Po úspešnom potvrdení a vykonaní transakcie sú vaše USDC zastakované v poole a začínate získavať odmeny v O3 tokenoch. APR pomerne dosť kolíše, v závislosti od množstva USDC v danom poole. Čím viac USDC, tým menšie odmeny. Aktuálne ročné zhodnotenie predstavuje 40%, čo je na stablecoin viac než slušné.

Vyššie uvedený proces je konkrétny príklad vkladu USDC zo siete BSC (BEP20) do USDC Poolu na sieti Polygon. Všetky procesy na O3swape prebiehajú rovnakým spôsobom a postup je totožný. Rozdiel je len v obmieňaní jednotlivých reťazcov.

Všeobecný postup je:

– Spárovanie potrebných peňaženiek

– Deposit konkrétnej kryptomeny cez „Hub“

– Prechod na „Vault“, zakliknutie správnej siete (vpravo hore)

– „Stake“ získaného LP do poolu

Výber odmien

Proces výberu získaného O3 tokenu z poolu je trochu komplikovanejší, avšak detailne si ho teraz opíšeme.

Získaný O3 token je zamknutý vo „Vault“ sa vám zobrazuje v hornej časti ako „Locked O3“. Aby ste si odmenu odomkli, musíte si vytvoriť LP token O3-USDC. Detailný návod na odomknutie získaných O3 nájdete v tomto odkaze.

Stručný návod je však nasledovný:

– Musíte si nakúpiť odomknuté O3 tokeny, môžete to urobiť priamo na tejto stránke. Kliknite na ľavej lište „Swap“ a následne nakúpte O3.

– Vpravo dole máte kalkulačku, ktorá vám presne vypíše, koľko O3 musíte kúpiť aby ste si odomkli vaše získané O3 tokeny

– Následne kliknete na „Get LP“ a budete presmerovaní na Quickswap, kde si vytvoríte LP token O3-USDC a potvrdíte.

– Vytvorený UNI-LP na O3swape vložíte cez „Stake“ a potvrdíte

– Zamknuté O3 sa vám približne za 55 hodín odomknú a môžete si s nimi robiť co chcete, takisto môžete zrušiť váš UNI-LP

Hoci sa na prvý pohľad zdá tento spôsob ako komplikovaný, po prvotnom prejdení si týmto procesom zistíte, že je to jednoduché. Vyberať získané O3 z poolu môžete týmto spôsobom kľudne len pár krát do roka, rozhodnutie je len a len na vás. Vyššie uvedený proces odomknutia O3 je opäť pre sieť Polygon. Pre ostatné siete sú návody v nasledovných odkazoch: BEP20, ERC20, HRC20.

Všetky návody v anglickom jazyku nájdete v tomto odkaze.

Nezabúdajte, že sa jedná o rizikovú oblasť, kde v prípade chybného kódu alebo inej chyby je možný útok hackerov, ktorí vedia ukradnúť prostriedky z danej platformy. Úspešných útokov hackerov na takéto ciele bolo už veľa, preto si vždy zvážte všetky riziká. Za svoje prostriedky nesiete plnú zodpovednosť len vy.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Hacker vrátil všetky prostriedky. Poly Network zaplatí každému, kto nájde ďalšie chyby

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Autor, O3swap

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.