Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Michael Saylor: Ťažba Bitcoin sa stáva energeticky udržateľnou

Článok

ekologia
Zdroj: Pixabay.com

Horúcou témou posledných dní sa opäť stala energetická náročnosť ťažby Bitcoinu a s tým súvisiaci negatívny vplyv tejto činnosti na našu planétu. V príhodnú domu oponuje týmto záverom nový report z dielne Bitcoin Mining Council (BMC).

Bitcoin Mining Council Survey, správa z dielne asociácie, ktorá vznikla v máji 2021 na popud Michaela Saylora (CEO Microstrategy) a zastrešuje popredných (nielen) amerických ťažiarov Bitcoinu, informuje, že vo štvrtom kvartáli 2021 sa zvýšil podiel zelenej ťažby Bitcoinu o 1% na 58,5%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Členmi Bitcoin Mining Council sú napríklad Bit Digital, BitFury, Bitfarms, BitDeer, Argo, BitRiver, BlockFi, Galaxy Digital, Hut8, PrimeBlock, Riot Blockchain, US Bitcoin Cop či Marathon Digital Holdings. Ide o asociáciu, ktorá sa snaží o kooperáciu najvýznamnejších ťažiarov BTC s cieľom viesť tento priemysel k jeho udržateľnosti.

Najnovší report, ktorý bol publikovaný 18. januára, sa zameral na tri dôležité metriky: udržateľný energetický mix, technologická efektívnosť a spotreba energie.

Michael Saylor, generálny riaditeľ najväčišeho verejne obchodovaného držiteľa bitcoinov – firmy Microstrategy, k novým dátam povedal:

,,V tomto štvrťroku sme videli, ako tento trend pokračuje s dramatickými zlepšeniami energetickej účinnosti a udržateľnosti ťažby BTC vďaka pokrokom v polovodičovej technológii, rýchlej expanzii severoamerickej ťažby, čínskemu exodusu a celosvetovej rotácii smerom k udržateľnej energii a moderným ťažobným technikám. Dobrovoľný prieskum zhromaždil informácie o udržateľnej energii od ťažiarov, ktorí predstavujú viac ako 46% globálnej bitcoinovej siete. Podľa prieskumu samotní členovia BMC využívajú elektrickú energiu s udržateľným energetickým mixom 66,1%.”

Dáta od členov BMC boli následne použité na odhadnutie celosvetového energetického mixu globálneho ťažobného priemyslu so záverom, že zelená energia sa používala v Q4 u 58,5% ťažby BTC. Odhadovaná technologická efektívnosť tohto priemyslu mala medzitým vzrásť o 9% na 19,3% pethashvov na MW.

Podiel členov BMC na ťažbe BTC výrazne stúpol

Spoluzakladateľ Bitcoin Mining Council Darin Feinstein z Core Scientific doplnil, že vo štvrtom kvartáli 2021 sa zvýšil generovaný hashrate členov tejto asociácie až o 77%. Pre ťažbu BTC ako takú je to pravdepodobne dobrá správa, nakoľko členovia tejto asociácie naozaj inklinujú skôr k využívaniu zelených zdrojov energie, než tých neekologických.

Viaceré spoločnosti, ktoré patria do BMC, sú už verejne obchodovanými spoločnosťami a iné to plánujú. Aj to môže byť dôvod, prečo inklinujú k využívaniu zelených zdrojov. Pre investorov je totiž ekologická otázka dôležitá a ak chcú investovať do bitcoinového priemyslu skrz kúpu podielu vo firme, ktorá BTC ťaží, radi uprednostnia takú spoločnosť, ktorá bitcoiny ťaží zeleným spôsobom. V tomto duchu sa tento týždeň vyjadril napríklad aj “Mr. Wonderful” Kevin O’Leary (Shark Tank), známy investor a moderátor, ktorý uviedol, že sa bude  v najbližších rokoch sústrediť na kúpu akcii ťažiarov bitcoinu, ktorí sa zameriavajú na udržateľnú budúcnosť.

Včera sme vás informovali, že vlastný výkonný čip na ťažbu Bitcoinu vyvíja technologický gigant Intel. Medzitým firma Jacka Dorseyho Block plánuje tento rok prísť na trh s hardvérovom, ktorý umožní ťažbu BTC opäť aj v malých domácnostiach. Viac sa dočítate tu. Naopak viceprezident ESMA, regulátora pre cenné papiere a burzu Európskej únie, navrhuje, aby EÚ zakázala ťažbu všetkých PoW kryptomien, teda aj Bitcoinu.

EÚ by mala zakázať ťažbu Bitcoinu a PoW kryptomien, tvrdí viceprezident ESMA

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.