Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Článok

Cardano
Freepik.com

Cena kryptomeny Cardano (ADA) v priebehu posledných 24 hodín posilnila o vyše 11% svojej trhovej hodnoty a za posledný týždeň je napriek nepriaznivému vývoju kryptomenového trhu až v 18% pluse. Dôvodom tohto rastu sú špekulácie o spustení prvej veľkej decentralizovanej burzy na jej blockchaine. SundaeSwap príde už v najbližších dňoch.

SundaeSwap Labs, tvorcovia dlhočakávanej DEX, včera na Twitteri oznámili, že spustenie mainnetu SundeaSwap a s ním spojené ISO sa uskutoční už 20. januára, čiže už budúci týždeň vo štvrtok.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

K tejto novinke následne gratuloval aj Charles Hoskinson, hlavná tvár Cardano a šéf firmy Input Output, ktorá stojí jednak za Cardano, ale pomáha aj tvorcom SundaeSwap pri príprave ich platformy. ,,Gratulujem SundaeSwap a jeho ekosystému. Bola to pre nich dlhá a náročná cesta. Tento kvartál príde na Cardano omnoho viac Dapps, rovnako tak sa teším aj na ne.“

Nahradí eufóriu bolesť hlavy?

Ako to už aj z vývoja ceny mince ADA vyplýva, do SundaeSwap sú vkladané veľké komunitné očakávania. Ide totiž o prvý veľmi potenciálny decentralizovaný projekt budovaný na pleciach kryptomeny Cardano. Aj vďaka SundaeSwap sa tak vlastne môže Cardano zbaviť svojej dlho omieľanej prezývky “Ghost chain” (chain duchov, na ktorom v skutočnosti nič nefunguje pozn.red.)

Prvotný ošiaľ okolo SundaeSwap môže však rýchlo vystriedať bolesť hlavy. Cardano totiž v súčasnom stave podľa všetkého nie je schopné kvôli limitom v škálovaní zvládnuť predpokladaný nápor na tuto decentralizovanú burzu.

Podľa dát pool.pm je za posledných 24 hodín blockchain Cardano vyťažený z 94% a to bez toho, aby bol SundaeSwap v ostrej prevádzke. Nehovoriac o tom, že mainnet na Cardano chcú rozbehnúť aj ďalšie DApps, ktoré medzitým finišujú so svojimi prípravami. Spomína sa napríklad ďalšia burza ADAX.

Cardano Pool.pm

Možné problémy avizovali vopred

Problémy so škálovaním dokonca avizujú aj samotní tvorcovia SundseSwap. Len nedávno zverejnili blogový príspevok, v ktorom priznali, že niektoré obchody na DEX sa môžu realizovať po spustení mainnetu aj hodiny, či dokonca dni.

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Používanie SundaeSwap tak môže byť napokon aspoň zo začiatku skôr užívateľskou katastrofou, než niečím, čo by sa všeobecne oslavovalo. V nadväznosti na to sa môžu objaviť mnohé kritické hodnotenia, obzvlášť zo strany konkurencie, ktoré môžu Cardano uškodiť.

Že škálovanie Cardano je niečo, čo sa musí zdokonaliť, pritom nie je žiadnym tajomstvom. V januárovom blogovom príspevku to priznáva aj článok z dielne hlavnej vývojárskej firmy Input Output.

Hydra a dočasné riešenia

Finálnym riešením tohto problému má byť tzv. Hydra, ktoré je dlhodobou súčasťou roadmapy Cardano a Hoskinson práce na nej označuje za prioritu roka 2022.

Dočasným riešením by ale mohla byť úprava parametrov – napríklad Cardano Improvement Proposals CIP-0031, CIP-0032 a CIP-0033 by mohli zmenšiť veľkosť transakcii a nový Cardano Node (očakávaný v januári) by mohol rozložiť výpočet odmien za staking na celú epochu, čim by sa ušetrilo miesto a zlepšil celkový výkon siete. Aj o tom sa píše v zmieňovanom článku od Input Output.

Z krátkodobého hľadiska sa však príchod SundaeSwap na scénu môže rýchlo zmeniť z eufórie na sklamanie. A to minimálne dočasné. Veľa naznačia už prvé dni po spustení tejto platformy.

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj:, iohk.io twitter.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.