Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.3.): Pozitívne vyjadrenia na adresu BTC, meškanie u Ethereum

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Bloomberg: Bitcoin sa stáva risk-off investíciou. $400 000 do konca roka?

Hlavný komoditný stratég Bloombergu častokrát citovaný trhový analytik Mike McGlone sa domnieva, že z Bitcoinu sa stáva “risk-off” (nerizikové) investičné aktívum. Uviedol to na Twitteri, kde uverejnil aktualizovaný graf tzv. Bitcoin Liquid Indexu. Mike McGlone je analytik, ktorý je známy svojimi býčími predpoveďami pre Bitcoin, čo potvrdil aj tentokrát, keďže na základe jeho zmieňovaného indexu, ktorý zohľadňuje tempo rastu BTC v rokoch 2013 a 2017 môže Bitcoin tento rok zaútočiť až na cenu 400 000 USD. Viac sa dozviete z videa, alebo celého nášho článku.

CEO Ark Invest: Kapitalizácia bilión dolárov je v prípade Bitcoinu len začiatok

Cathie Woodová, generálna riaditeľka (CEO) správcovskej spoločnosti Ark Invest tvrdí, že kapitalizácia Bitcoinu nad úrovňou 1 bilióna dolárov je stále nízka a že najznámejšia kryptomena je stále len na začiatku cesty objavovania svojich nových historických cenových maxím. Ak chcete vedieť viac, otvorte si náš článok.

CIO Soros Fund: Bitcoin je v bode zlomu a už nie je okrajovým aktívom

CIO Soros Fund Management, Dwan Fitzpatricková, sa domnieva, že Bitcoin už nemožno vnímať len ako akýsi okrajový typ investičného majetku a to najmä vďaka tomu, že vo svete rapídne rastie strach zo znehodnotenia fiatových mien.Riaditeľka investičného oddelenia známej správcovskej investičnej firmy, ktorú v roku 1970 založil George Soros zároveň priznala, že Soros Fund Management už nejaký čas investuje do infraštruktúry, ktorá sa buduje okolo kryptomien. Téme sme sa podrobnejšie venovali vo videu nižšie a tiež v tomto našom texte.

Nórsky miliardár pred týždňom a pol kritizoval Bitcoin. Dnes je z neho investor

Názory ľudí sa občas môžu meniť expresne rýchlo. Príkladom je konanie nórskeho miliardára Øysteina Straya Spetalena, ktorý hovoril o Bitcoine v kritickom duchu ešte pred necelými dvoma týždňami, no medzitým už stihol doňho investovať a priznať, že sa v ňom mýlil. Ak vás téma zaujala, viac sa dozviete z videa a tiež z nášho článku.

Ethereum: Optimism sa odkladá, nižšie poplatky a rýchlejšie transakcie tak skoro nebudú

Nie je to tak dávno, čo Vitalik Buterin ako hlavná tvár Ethereum (ETH) naznačoval, že otázka vysokých transakčných poplatkov a samotnej rýchlosti transakcií na Ethereum sieti môže byť už v najbližších týždňoch zodpovedaná príchodom riešenia na druhej vrstve s názvom Optimism rollups. Ako sa však ukázalo, išlo o príliš optimistický scenár. Príchod tejto technológie sa totiž odkladá minimálne do júla. Viac sa dozviete z videa, alebo tohto nášho článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.        

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne